Jump to content



Chieftech 560W Γνώμες...


geogeoland

Recommended Posts

Παίδες, θα ήθελα τις γνώμες σας για το τροφοδοτικό που ανέφερα. Και γενικότερα για την εταιρία του όσον αφορά τα PSU. Το έχω στο εξής σύστημα: CPU: C2D 6400, Mobo, Ashrock Sata Crossfire, GPU 7600 GT (1), Ram 2x1GB και ένα δίσκο S-ATA. Επαρκεί?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tyxeros

Ειναι υπεραρκετο. Ε τωρα ομως αν δεν σου αρεσει το χρωμα και θες να το αλλαξεις...

lol!!! :) Oχι, απλώς επειδή μάλλον έχει πάθει ζημιά (είναι μεγάλη ιστορία) θέλω να το αλλάξω με ένα ίδιο, οπότε να ξέρω, αν είναι τώρα που θα πάω για αλλαγή να πάρω κάποιο άλλο αν αυτό δν κάνει! :p

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά χαλαρά είσαι με τόσο μεγάλο psu. Σηκώνει και αρκετή αναβάθμιση. Πάντως προσωπικά δεν ξέρω, Chieftec θα έπαιρνα με κλειστά μάτια αν μιλούσαμε για μικρό και max 100. Παραπάνω πιστεύω υπάρχουν καλύτερες επιλογές. Όχι οτι είναι κακά, μια χαρά είναι, απλώς ένα ακριβότερο και δυνατότερο σύστημα θα προτιμούσα να το εμπιστευτώ σε ένα psu που να έχει και τη βούλα του αξιόπιστου.

Πάντως για το σύστημά σου μια χαρά είσαι. Δες εδώ ενδεικτικά: http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [07-02-2007 16:27]

Μια χαρά χαλαρά είσαι με τόσο μεγάλο psu. Σηκώνει και αρκετή αναβάθμιση. Πάντως προσωπικά δεν ξέρω, Chieftec θα έπαιρνα με κλειστά μάτια αν μιλούσαμε για μικρό και max 100. Παραπάνω πιστεύω υπάρχουν καλύτερες επιλογές. Όχι οτι είναι κακά, μια χαρά είναι, απλώς ένα ακριβότερο και δυνατότερο σύστημα θα προτιμούσα να το εμπιστευτώ σε ένα psu που να έχει και τη βούλα του αξιόπιστου.

Πάντως για το σύστημά σου μια χαρά είσαι. Δες εδώ ενδεικτικά: http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να ξέρω αν οι τασεις του είναι σταθερές και αν μπορεί να σηκώσει και ενα "ατύχημα" ως ένα βαθμό, καθώς ακόμη ups δν έχω. (Μη βαράτε, σκοπέβω να αποκτήσω σύντομα!!! Το σωσα???) :p :P :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.