Jump to content



Διακόπτει το Πλαίσιο τα Chieftec;


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Ρε παιδιά τι γίνεται τελευταία; Πάω στο site του Πλαισίου και βλέπω απο Chieftec cases μόνο δυο. Τα B και C series δεν τα βλέπω. Λέτε να τα έκοψαν; :confused: Ελπίζω πως όχι...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κάτι μικρά και το GX έχουν και αυτοί... Το σημαντικότερο ήταν το BX-01 και το BA-01. ’μα είναι να μη φέρνουν αυτά τότε και κανένα να μη φέρνουν το ίδιο κάνει... Τα άλλα στυλ Dragon (D, G series) δεν είναι τόσο βολικά μέσα. Όσο για τα μικρά no comments. Μάλλον κρατήσανε μόνο τα μικρά για να τα βάζουν ως φτηνά στα έτοιμα. Δλδ για καλό κουτί πρέπει να περνάμε τα 100 πλέον; :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Χθες, στις 22:08]

Μόνο κάτι μικρά και το GX έχουν και αυτοί... Το σημαντικότερο ήταν το BX-01 και το BA-01. ’μα είναι να μη φέρνουν αυτά τότε και κανένα να μη φέρνουν το ίδιο κάνει... Τα άλλα στυλ Dragon (D, G series) δεν είναι τόσο βολικά μέσα. Όσο για τα μικρά no comments. Μάλλον κρατήσανε μόνο τα μικρά για να τα βάζουν ως φτηνά στα έτοιμα. Δλδ για καλό κουτί πρέπει να περνάμε τα 100 πλέον; :(

Σε βλέπω πολύ σωστό! Έχει αρχίσει να γίνεται πολύ μεγάλο το κόστος για ένα καλό κουτί! Τι έχει μέσα, χρυσό? Εδώ ένα παράθυρο αλουμινίου με διπλά τζάμια, μηχανισμούς κλπ που δεν είναι έτοιμο αλλά στο φτιάχνουν με μέτρα ανάλογα τις ανάγκες σου δεν πάει πάνω από 400 και για ένα κουτί κάπως ευρύχωρο σου ζητάν τον ουρανό και τα άστρα. Πλάκα μας κάνουν τα κινεζάκια?

Link to comment
Share on other sites

Τα chieftech είναι τσέχικα νομίζω...

Βασικά είμαι υπέρ του midi tower. Το piano είναι ελάχιστα πιο φαρδυ και 5cm πιο μακρύ από τα συνήθη midi. Χωράει wide mobo χωρίς να χώνεται κάτω από τα drive bays. ’σε που δεν θες καθόλου κατσαβίδι (εκτός από το βίδωμα την mobo).

Link to comment
Share on other sites

Και τα Chieftec BA-01 δεν χρειάζονται κατσαβίδι εκτός απο τα απαραίτητα...Για τα 99 ευρώ που είχε είναι κορυφή, εγώ τέτοιο έχω,χωράει τα πάντα και είναι και άδειο...:) Στα μαγαζια πάντως έχουν και απο κανένα κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, αν δουλεύει κανείς από εδώ στο Πλαίσιο ας πει καμιά κουβέντα να μην τα κόψουνε... Αμαρτία είναι... Τουλάχιστον ας κρατήσουνε το BX-01 και το BA-01. Και αν τα κόψανε επειδή είδανε οτι δεν πουλάνε (υπόθεση, δεν ξέρω τι γίνεται) τότε ας κάνουνε κάτι να τα προωθήσουνε για αυτό που είναι: καλά και φτηνά.

’μα πας σε φτηνότερο, συνήθως παίρνεις μάπα. Είτε σκέτη πλαστικούρα με φρου φρου και μάπα χώρους θα 'ναι είτε ένα τσίγκινο πράμα χωρίς ουδεμια εργονομία μέσα. Αν πας σε ακριβότερο ανεβαίνεις πολύ. Ήταν από μόνα τους μια κατηγορία πιστεύω... Και μη μου πει κανείς οτι τα κόψανε επειδή είναι παλιά. Τα dragon είναι ακόμα πιο παλιά....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.