Jump to content



Battlefield 2142 HELP...


michailovits

Recommended Posts

Γειά σας, αγαπητοί gamers!

Μόλις αγόρασα το BATTLEFIELD 2142.

Γράφτηκα κανονικά στην EA, αλλά δεν λέει το παιχιδι να παίξι, και όχι λόγο συτήματος.

Με το που κάνω διπλό κλικ στο εικονίδιο του (singleplayer) , μου δείχνει κανονικά το εισαγωγικό βιντεάκι, και αντι να με πάει στο Main menu του παιχνιδιού μου βγάζει ένα πινακάκι που πρέπει να βάλω το Username και το Password μου.

Έβαλα και εγω το username και το password, αλλά μου δεν άρχισε το παιχνίδι.

Μου έβγαλε ένα μήνυμα που νομίζω έλεγε κάτι για patch, και μου ελαχιστοποίησε το παιχνίδι και με πήγε στο site της ea και συγκεκριμένα στου Battlefield.

Τώρα αν το ξανατρέξω μου λέει να πάω στο site της ea Και να κατεβάσω το patch.

Πρέπει να κατεβάσω το patch?

Αν το κατεβάσω και το εγκαταστήσω θα παίξει?

Να κατεβάσω το νεότερο patch ή όποιο να ναι?

όποιος ξέρει κάτι ας μου πει τι να κάνω γιατί έχω κατα αγχωθεί.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τελικά εγκατέστησα το patch v1.10 .

Τώρα μόλις πάω να το παίξω μου λέει : contacting EA Master server

Τι πρέπει να κάνω ρε παιδιά, πείτε μου γιατί στο θέμα pc gaming είμαι αρχάριος, αλλά το αγαπώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έπεξα το παχνίδι.Τα κατάφερα!

Αλλλά...

...Δεν μπορώ να το παίξω On-line

Θέλει κάρτα αυτό το παιχνίδι για να παίξει Multiplayer όπως πχ. το WoW?

Αν ναι απο πυ θα την πάρω? (ελπίζω να μη θέλει)

[Μπας και παίζει κανείς αυτο το παιχνιδάκι?Για να κάνω κανέναν friend Και να παίζουμε]

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κάνει acount .

Μετα απο την εγκατάσταση, μου έλεγε register later Και register now

και εγώ έκανα κλίκ στο register now.Μπας και δεν έγινε κάτι καλά?Μου έστειλαν και e-mail.

Τι λέτε να κάνω?

Αυτό το παιχνίδι για να παίξει On-line ,θέλει κάρτα όπως το WoW ?

Link to comment
Share on other sites

Α! Επίσης πίσω απο το κουτί του παιχνιδιού, λέει: EA MAY RETIRE ONLINE FEATURES AFTER 30 DAYS NOTICE POSTED ON www.ea.com

Τι είναι αυτό?Μετα απο 30 ημέρες τέλος το Multiplayer?

Αρχίζω να ανησυχώ.Περιμένω με αγωνία απάντησή σας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dpresv

παίζε και σφάζε κανονικά

έχεις πολλές ώρες καψίματος μπροστά σου, δε σου κόβει κανείς τίποτα :p

να τον ακους τον dpresv,ξερει απο καψιμο ο captain gold και να φροντιζεις να εισαι στην ιδια ομαδα:flag:

το gamespy δεν το χρειαζεαι... αν θες βαλε το EAlink να κατεβαζεις ευκολα μεσω αυτου τα patch και να μην ψαχνεις..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί στο site της EA με τα Patches για το Battlefiled 2142,

θα ήθελα να μου δώσετε το Link που να έχει το νεότερο Patch για αυτό το παιχνίδι.

Επίσης να κάνω μια ερώτηση: όταν πάω να παίξω On-line τους friends Μου δεν τοπυ λέει?

Αν θέλω να παίξω με έναν φίλο μου πως θα το βρώ?και αν τον βρω πως θα το βάλω στην λίστα με τους φίλους μου?

Link to comment
Share on other sites

οριστε το τελευταιο patch 1.10

patch

κατω απο τα options του game ,κατω αριστερα εχει "buddy list" . εκει μπορεις να κανεις add τους φιλους αφου κανεις πρωτα search αναζητωντας τους με το nickname τους.κανοντας τους add αποστελλεται ενα "pm" και οταν σε κανουν add και αυτοι,τοτε θα τους βλεπεις στη "buddy list"

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι πολύ τον original το Battlefield το έχω original

Όποιος το παίζει ας με κάνει add στους φίλου του και να μιλάμε και καμιά φορα μέσα απο το battlefield ,γιατί εγώ δεν ξέρω ακόμα ούτε πως βαράνε(λέμε τωρα!!!)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [14-02-2007 16:18]

sofix δωσε το ingame nick σου να σε κανω add, εχω στειλει request και στον dpresv αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση :p

ο dpresv έχει καιρό να μπεί (καθ' ότι και high ranked officer πλέον :p ) αλλά όταν μπεί θα σε κάνει add!! :flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.