Jump to content



Ο Διαγωνισμός της πρωτοχρονιάς.


DoctorMad

Recommended Posts

ΣΟΣ προς όποιον από τους admin ακούει... Κέρδισα ένα cpu water block στο διαγωνισμό της πρωτοχρονιάς και ακόμα να πάρω τίποτα. Ο Eleven την τελευταία φορά που επικοινώνησα μου ζήτησε τα στοιχεία και μου είπε ότι θα με ειδοποιήσει όταν είναι έτοιμο... Προφανώς δεν με έχει ειδοποιήσει ακόμα αν και του έστειλα ένα email για να ρωτήσω τι γίνεται και αργεί..

Μήπως πρέπει να το ξεχάσω το cpu block? Το πήρε κάποιος άλλος έτσι?:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

οπως επισης δεν πρεπει να ξεχνας, οτι ο μιχαλης (ακα Eleven) ειναι ανθρωπος πρωτα ολα, και το να φτιαχνει cpu water block ειναι μαλλον χαμηλα στην λιστα των προτεραιοτητων της ζωης του.

Link to comment
Share on other sites

Να το πήρε κάποιος άλλος δεν υπάρχει περίπτωση. Απλά μπορεί να έπεσες σε περίοδο που θα έχει πάρα πολύ δουλειά(την κανονική του εννοώ) και δεν θα έχει μπορέσει να σε κανονίσει.

Επίσης το mailbox του κατακλύζεται κυριολεκτικά απο μηνύματα οπότε υπομονή.

Στείλτου και ένα πμ απο τα μηνύματα του lab....θα προσπαθήσω και γω να τον βρω:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 06:31]

οπως επισης δεν πρεπει να ξεχνας, οτι ο μιχαλης (ακα Eleven) ειναι ανθρωπος πρωτα ολα, και το να φτιαχνει cpu water block ειναι μαλλον χαμηλα στην λιστα των προτεραιοτητων της ζωης του.

Για να είναι άνθρωπος πρέπει να φέρει εις πέρας τις ευθύνες που αναλαμβάνει. Τι στο καλό να λέμε ότι είμαστε άνθρωποι, ναι νοιαζόμαστε ο ένας για τον αλλον και έχουμε αισθήματα αλληλεγύης και όταν είναι να το αποδείξουμε εξαφανιζόμαστε όλοι.

Εσείς εδώ έχετε κάνει έναν διαγωνισμό, δεν μπορείτε να λέτε να ο διαγωνισμός, να τα δώρα και μετά να λέτε ά κοιτάξτε είμαστε άνθρωποι και το να ανταποκριθούμε σε αυτά που είπαμε και να είμαστε συνεπείς δεν είναι στην λίστα των προτεραιοτήτων.

Εγώ τον δικαιολογώ μόνο αν αντιμετώπισε κάποιο σοβαρό πρόβλημα υγείας ή κάποιο άλλο προσωπικό πρόβλημα. Το να πει "Σιγά τώρα να μη κάτσω να του φτιάξω τσάμπα το CPU block που κέρδισε στον διαγωνισμό για κορόιδα ενώ έχω να κάνω άλλες δουλειές που θα βγάλω λεφτά" αυτό είναι η κλασική νεοελληνική ανευθυνότητα και ασυνέπεια.

Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο διάστημα που γνωρίζω τον Μιχάλη, δε θα φανταζόμουν ποτέ ότι θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο. Νομίζω πως υπερβάλεις λίγο στο όλο θέμα, μια αναφορά θα ήταν αρκετή, οι χαρακτηρισμοί θα έπρεπε να λείπουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 06:33]

Να το πήρε κάποιος άλλος δεν υπάρχει περίπτωση. Απλά μπορεί να έπεσες σε περίοδο που θα έχει πάρα πολύ δουλειά(την κανονική του εννοώ) και δεν θα έχει μπορέσει να σε κανονίσει.

Επίσης το mailbox του κατακλύζεται κυριολεκτικά απο μηνύματα οπότε υπομονή.

Στείλτου και ένα πμ απο τα μηνύματα του lab....θα προσπαθήσω και γω να τον βρω:T:

Αν θες την άποψη μου το CPU block έπρεπε να είχε φτιαχτεί πριν αρχίσει ο διαγωνισμός(όπως και όλα τα υπόλοιπα δώρα έπρεπε να είναι έτοιμα απο πιο πριν ).

Τι να πω τώρα άμα είχε πια τόση δουλειά εντάξει αλλά και πάλι είναι μια μορφή ασυνέπειας έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 07:48]

Από το λίγο διάστημα που γνωρίζω τον Μιχάλη, δε θα φανταζόμουν ποτέ ότι θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο. Νομίζω πως υπερβάλεις λίγο στο όλο θέμα, μια αναφορά θα ήταν αρκετή, οι χαρακτηρισμοί θα έπρεπε να λείπουν.

Εννοείς το να πεί "Σιγά τώρα να μη κάτσω να του φτιάξω τσάμπα το CPU block που κέρδισε στον διαγωνισμό για κορόιδα ενώ έχω να κάνω άλλες δουλειές που θα βγάλω λεφτά"? Δεν ξέρω ποιος είναι ο χαρακτήρας του Μιχάλη, αλλά οι περισσότεροι νεοέλληνες με αυτήν την λογική είναι μην αρνηθείς να το παραδεχτείς.

Link to comment
Share on other sites

γιατρε, δε σε ξερω τι ανθρωπος εισαι, αλλα πραγματικα, αν ημουνα ο Eleven και διαβαζα τα οσα εχεις γραψει, οσο χρονο και να ειχα, δε θα καθομουνα να σου το φτιαξω, οσο λεφτα και να μου εδινες.

Link to comment
Share on other sites

DoctorMad, κατσε πιες ενα καφεδακι και ξανασκεψου ηρεμα αυτα που εγραψες ! Βλεπω την αχαριστια σε ολο της το μεγαλειο σε αυτα που γραφεις . Ο Μιχαλης ειναι πολυ σοβαρος κ δεν θα εκανε, ουτε θα σκεφτοταν καν να κανει αυτα που λες. Εχει αποδειξει πολλες φορες απο τοτε που ξεκινησε να φτιαχνει μπλοκ την σοβαροτητα κ τον επαγγελματισμο του.

Χαλαρωσε λοιπον και περιμενε να σου απαντησει ο ιδιος.........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Σήμερα, στις 07:54]

DoctorMad, κατσε πιες ενα καφεδακι και ξανασκεψου ηρεμα αυτα που εγραψες ! Βλεπω την αχαριστια σε ολο της το μεγαλειο σε αυτα που γραφεις . Ο Μιχαλης ειναι πολυ σοβαρος κ δεν θα εκανε, ουτε θα σκεφτοταν καν να κανει αυτα που λες. Εχει αποδειξει πολλες φορες απο τοτε που ξεκινησε να φτιαχνει μπλοκ τι σοβαροτητα κ τον επαγγελματισμο του.

Χαλαρωσε λοιπον και περιμενε να σου απαντησει ο ιδιος πριν ξεκινας κ γραφεις οτι να ναι στο φορουμ .....

Ναι εντάξει μιλάς για σοβαρότητα και επαγγελματισμό και έχει περάσει ένας μήνας και παραπάνω. Έτσι είναι οι σοβαροί και οι επαγγελματίες δηλαδή? Ναι δεν μπορώ να πω ένας επαγγελματίας δεν πρόκεται ποτέ να κάτσει και να κάνει κάτι τσάμπα έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 07:53]

γιατρε, δε σε ξερω τι ανθρωπος εισαι, αλλα πραγματικα, αν ημουνα ο Eleven και διαβαζα τα οσα εχεις γραψει, οσο χρονο και να ειχα, δε θα καθομουνα να σου το φτιαξω, οσο λεφτα και να μου εδινες.

Εσύ βλέπεις αχαριστία (πια αχαριστία αφού δεν μου έχει χαρίσει ακόμα τίποτα, αυτό το έχω κερδίσει από τον διαγωνισμό), εγώ βλέπω ασυνέπεια (που είναι δεδομένη, έχει περάσει ένας μήνας και). Αν ήσουν ο eleven και ήσουν σοβαρός, πρώτα θα ζητούσες συγνώμη για την καθυστέρηση και μετά θα το έφτιαχνες. Μιλάμε έχει περάσει ένας μήνας και ούτε φωνή ούτε ακρόαση τι περιμένεις να σκεφτώ δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου , δεν θα κατσω πραγματικα να ασχοληθω μαζι σου πρωινιατικα. 3 ατομα που γνωριζουμε 2-3 πραγματα παραπανω για τον Μιχαλη σου λεμε ξεκαθαρα καποια πραγματα κ δεν λες να τα καταλαβεις. Πιστευε λοιπον κ κανε οτι θες .

Καλημερα απο μενα .........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Σήμερα, στις 07:58]

Φιλε μου , δεν θα κατσω πραγματικα να ασχοληθω μαζι σου πρωινιατικα. 3 ατομα που γνωριζουμε 2-3 πραγματα παραπανω για τον Μιχαλη σου λεμε ξεκαθαρα καποια πραγματα κ δεν λες να τα καταλαβεις. Πιστευε λοιπον κ κανε οτι θες .

Καλημερα απο μενα .........

Τι να καταλάβω? Ότι είναι σοβαρός και επαγγελματίας και καθυστερεί ένα μήνα και? Είχε δηλαδή τόσες παραγγελίες πριν απο εμένα που θα κάνει πολύ καιρό για να με εξυπερετήσει έτσι?

Ο άλλος ο πολωνός πετάει κάτι χαζομάρες, δεν φτάνει λέει που κέρδισα ζητάω και τα ρέστα. Ποια ρέστα ζητάω αφού δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα. Και καλά πες ότι είχε πολλές παραγγελίες πριν απο εμένα (που κανονικά την δική μου έπρεπε να την είχε έτοιμη πριν αρχίσει ο διαγωνισμός) και έχει αργήσει, δεν θα μπορούσε να στείλει ένα μύνημα και να μου το πει? Πριν ένα μήνα μου ζήτησε τα στοιχεία μου για να μου το στείλει όταν είναι έτοιμο και απο τότε εξαφανίστηκε. Δεν θα μπορούσε μέσα σε αυτόν τον ένα μήνα να μου πεί κάτι?

Αυτό που δεν έχω καταλάβει μάλλον είναι ο τρόπος που λειτουργεί η νεοελληνική κοινωνία. Ναι είμαι χαζός σε αυτό δε μπορώ να πω.. Σε μια κοινωνία που υπάρχει πάντα το μέσο, το φακελάκι, η υπονόμευση, οι συνομωσίες, οι κλίκες, περίμενες να κερδίσεις σε ένα διαγωνισμό και να πάρεις έτσι απλά αυτό που κέρδισες? Τόσο χαζός είσαι ρε DoctorMad?

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελένεσαι. Όσο δικιο κι αν έχεις το χάνεις με αυτά που γράφεις. Υπάρχει ζωή και έξω απο το thelab. Μπορείς να ξέρεις γιατί στο καθυστερεί; Κι αν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος; Θα βγεις να ζητήσεις συγνώμη για τους χαρακτηρισμούς που του προσάπτεις όσο εύκολα βγαίνεις και κατηγορείς;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Galioni [Σήμερα, στις 08:31]

Μην τρελένεσαι. Όσο δικιο κι αν έχεις το χάνεις με αυτά που γράφεις. Υπάρχει ζωή και έξω απο το thelab. Μπορείς να ξέρεις γιατί στο καθυστερεί; Κι αν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος; Θα βγεις να ζητήσεις συγνώμη για τους χαρακτηρισμούς που του προσάπτεις όσο εύκολα βγαίνεις και κατηγορείς;

Ναι αν είναι π.χ πρόβλημα υγείας ή κάποιο άλλο προσωπικό πρόβλημα. Αλλά άμα ήταν κάτι τόσο σοβαρό, εσείς που γνωρίζετε τον Μιχάλη τόσο καλά θα το είχατε μάθει δεν μπορεί, έτσι δεν είναι?

Τι να μην τρελλαίνομαι όταν βγαίνει ο άλλος και μου λέει ότι ζητάω ρέστα ενώ δεν έχω πάρει αυτό που έπρεπε να πάρω, και βγαίνει και άλλος που λέει ότι "αν ήμουν ο Μιχάλης και έβλεπα αυτά που έχεις γράψει δεν θα στο έφτιαχνα με τίποτα." Μα είναι χρέος του Μιχάλη να μου το φτιάξει, δεν πρόκειται για κάτι που θα μου χαρίσει επειδή με συμπαθεί, είναι κάτι που κέρδισα στον διαγωνισμό και πρέπει να μου το φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ που βγαίνω με τα παιδιά καμιά φορά τις Παρασκευές, έχω 2 βδομάδες να πάω γιατί είχα δουλειές που με κράτησαν εκτός. Δεν ξέρω αν συνέβη τίποτα το οποίο καθυστέρησε ή όχι το Μιχάλη αλλά είμαι σίγουρος ότι παρ'όλο τον ομολογουμένως επιθετικό χαρακτήρα του thread, ο Μιχάλης θα είναι εντάξει απέναντί σου.

Θα περιμένω να ακούσω και τη δική του απάντηση στο όλο ζήτημα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 08:41]

Κοίτα, εγώ που βγαίνω με τα παιδιά καμιά φορά τις Παρασκευές, έχω 2 βδομάδες να πάω γιατί είχα δουλειές που με κράτησαν εκτός. Δεν ξέρω αν συνέβη τίποτα το οποίο καθυστέρησε ή όχι το Μιχάλη αλλά είμαι σίγουρος ότι παρ'όλο τον ομολογουμένως επιθετικό χαρακτήρα του thread, ο Μιχάλης θα είναι εντάξει απέναντί σου.

Θα περιμένω να ακούσω και τη δική του απάντηση στο όλο ζήτημα πάντως.

Να μου την πεις και εμένα την αλήθεια γιατί εσύ μου φαίνεσαι ο πιο σοβαρός απο αυτούς που έγραψαν.

Έγω πιστεύω πάντως ότι με τον επιθετικό μου χαρακτήρα αν είχα 1/1000 πιθανότητα να μου το φτιάξει πριν , τώρα έχω 1/1000000. Αλλά δε με πειράζει, εγώ είπα αυτά που πιστεύω ότι είναι σωστά, αν ήμουν επιθετικός είναι γιατί εξοργίζομαι απο αυτήν την ασυνέπεια και ασοβαρότητα που υπάρχει στην Ελλάδα και συνήθως βγαίνουμε να το καλύψουμε με μια υποκρισία ανθρωπιάς (μα είμαστε άνθρωποι, έχουμε προβλήματα (που συνήθως δεν τα έχουμε απλώς κάνουμε διάφορα άλλα)).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DoctorMad [Σήμερα, στις 10:01]

Ο άλλος ο πολωνός πετάει κάτι χαζομάρες, δεν φτάνει λέει που κέρδισα ζητάω και τα ρέστα.

Για μιλα καλυτερα φιλαρακο.........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.