Jump to content



’λλη κάρτα ήχου εκτός απο creative υπάρχει ?


Trooper

Recommended Posts

Υπάρχει καποια κάρτα ήχου που να είναι καλύτερη απο πχ την X-Fi της creative αυτή τη στιγμή? Ακόμα δεν εχει βγάλει final drivers για τα vista, και ναι μεν παίζει κανονικά ο ήχος κλπ, οποτε του τη βαρέσει απλά σταματάει να παίζει και θέλει restart. Ισως να φταίνε και τα vista δε μπορώ να καταλάβω. Διαβασα και κάπου οτι στα vista δε παίζει native με το HAL , και καπως μου ξύνισε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Διαβασα και κάπου οτι στα vista δε παίζει native με το HAL , και καπως μου ξύνισε...

True.. true.. ειπώθηκε κι εδώ πριν κάτι μέρες ρα, στην κεντρική στα νέα.

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=35207

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 10:36]

Mια καλη εναλλακτικη λυση ειναι η καινουρια καρτα ηχου της Razer, AC-1 Barracuda

LINK

:drool: :drool: :drool:

Ποσο το μαλλι ???

OMFG Την θελω :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την Creative είναι ότι έχει μακράν το καλύτερο support από όλες τις εταιρίες πληροφορικής που γνωρίζω και ότι είναι ~20 χρόνια στο χώρο κάνοντας τη έτσι την πιό συμβατή και σχεδόν ποτέ δεν υπάρχουν προβλήματα με τον ήχο. Ουσιαστικά είναι μονοπώλιο...

Αρχική απάντηση από Trooper

Drivers για vista έχει ?

Δε λέει κάν για ποιό λειτουργικό είναι οι οδηγοί της... (εκτός αν εγώ είμαι τυφλός :...: )

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι μονοπώλιο αλλά ποσο καιρο της θέλει για να βγάλει σωστούς drivers? Στα xp ετρωγα απειρα reboot οταν δοκίμαζα να ανοίξω 2 games ταυτόχρονα...Στα vista δεν εχω το ίδιο πρόβλημα, ισως να κοβεται ο ήχος αντι να crashareι τι να πω... Ακόμα ψάχνω να δω αν έχει support για vista...

Link to comment
Share on other sites

Drivers για Vista έχει και 64 και 32. Toυς έχω βάλει και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα (άμεσο) πρόβλημα. Και λέω άμεσο, γιατί το NFS Carbon δεν ξεκινάει καν, αλλά δεν ξέρω αν του φταίει η κάρτα ήχου...

Ακόμα βέβαια είναι ΒΕΤΑ οι οδηγοί, αλλά παίζουν μιά χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Drivers για Vista έχει και 64 και 32. Toυς έχω βάλει και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα (άμεσο) πρόβλημα. Και λέω άμεσο, γιατί το NFS Carbon δεν ξεκινάει καν, αλλά δεν ξέρω αν του φταίει η κάρτα ήχου...

Ακόμα βέβαια είναι ΒΕΤΑ οι οδηγοί, αλλά παίζουν μιά χαρά.

To ξερω οτι εχει βγάλει beta drivers, αυτους χρησιμοποιώ κι εγω... Προβλημα ομως εχω αντιμετωπίσει, οπως ειπα συχνα μου κοβεται ο ήχος μαχαίρι ενω ειμαι στο wow, και θελει reboot για να στρώσει.

Ψάχνω να βρω ακόμα drivers για την barracuda, αλλα δε βλεπω πουθενα τετοια πληροφορία...

Link to comment
Share on other sites

Για OpenAL, υποστηριξη τελευταιων εκδοσεων του EAX, και γενικα για gaming η x-fi ειναι μονοδρομος, ασε την barracuda για τα razer fanbois, εδω περα δεν μπορουν να φτιαξουν τα ποντικια τους (βλεπε ποσο ρομπες γινανε με το deathadder) θα φτιαξουν καρτα ηχου με σοβαρους drivers για Svista ? http://razerblueprints.net/index.php?option=com_smf&Itemid=99&topic=5724.0

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.