Jump to content



Πρόβλημα με Asus TI4400


Akis_1977

Recommended Posts

Μην κράξετε :tomato: ..αλλα πρόσφατα πήρα μία Asus Ti 4400 ( V8440/td ) για το κατεβαστίρι μου..... η οποία εις γνώση μου εχει πρόβλημα.

Το προβλημα ειναι οτι παρουσιάζει κάθετες γραμμές στην οθονη. (κατι σαν Artifacts)

To παιδι που μου την εδωσε μου ειπε οτι του επεσε κάτω και μετα αρχισε να κάνει αυτα τα παλαβά.

Παιζοντας σημερα με μία παλιά μου Ati και flashαροντας σε αυτή Bios's απο διαφορετικους κατασκευαστες... ειδα οτι και αυτη έκανε περίεργα (καθετες γραμμες Kai artifacts).... με Bios εκτος του δικου τις κατασκευαστή.

Οποτε αφου εξέτασα ξανα την Ti4400 δεν μπορεσα να βρω ουτε ένα σημαδάκι πτωσης.

Το μυαλο μου πηγε λοιπον στα εξης...

1) Η τις άλλαξε τον αδόξαστο στο O/c και εμεινε κουσουρι στιν κάρτα...

η

2) δοκιμασε να την Φλασάρει με άλλο Bios Και δεν κράτησε το παλιό σε dump με αποτέλεσμα να υπαρχουν τωρα αυτές οι γραμμές..

η τελικα.. όντως η καρτα επεσε με τέτοιο τροπο που δεν εχει σημάδι.. αλλα πιθανον διμιουργησε προβλημα..

Υπάρχει κανεις που να την έχει ακόμα σε κάποιο συρτάρι του ΄και να εχει όρεξη να βοηθησει?

Αν μπορει καποιος ας κάνει ένα Dump το Bios τις δικιάς του.. (αν δεν ξερει μπορώ να του πω εγω... ειναι αρκετά απλο)

Η κάρτα ειναι η παρακάτω....

26-15-12-4400asus00000000xxxxxxx0123.jpg

26-15-15-4400asus00000000xxxxxxx012.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.