Jump to content



sos... στηνω intel pc


skilimavro

Recommended Posts

Πάντως πιστεύω ότι θα ήταν σωστότερο να αλλάξεις τον επεξεργαστή με κάποιον μικρό c2d (ναι θα πάει +60ε αλλά η διαφορά επιδόσεων είναι μεγαλύτερη) θα στερήσεις πολύ από τις δυνατότητες αναβάθμισης με μια παλιότερη μητρική

Link to comment
Share on other sites

Και γω καινούριος είμαι όσον αφορά την intel, όλλα μου τα μηχανήματα ήταν της "άλλης" εταιρείας.

Έχεις κανένα beep code για να σε βοηθήσει;

Δύο φορές μου έτυχε να παίρνει ρεύμα η μητρική και το σύστημα να μην εκκινεί. Την πρώτη ήταν καμμένο το ένα dimm αλλά δεν είχα ηχείο για να ξέρω τι φταίει.

Τι δεύτερη σε μια asrock dual sata2 δεν είχα βάλει το επιπλέον βύσμα τροφοδοσίας των +12V.

Αυτά τα δικά μου. Τώρα παθήματα φίλων:

1.Λάθος τοποθέτηση της cpu σε 775 και καταστροφή του socket.

2.Γυμνό καλώδιο τροφοδοτικού από 4πινο (το μαύρο) ερχόταν σε επαφή με το κουτί. Τα ανεμιστήρια γύριζαν για λίγο και σταματούσαν μετά από 5 - 10 δευτερόλεπτα. Ευτυχώς το τροφοδοτικό ήταν καλό και δεν κάηκε τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.