Jump to content


!!!CRUCIAL DDR2 2x1gb με Micron D9GMH (B6-3) 155�


ProgX

Recommended Posts

σε επικοινωνια που ειχα με crucial πριν απο 20 μερες με πληροφορησαν οτι στις value μνημες τους βαζουν τσιπακια samsung και micron..το τι θα παρεις ειναι θεμα τυχης..

ο πωλητης της crucial υστερα απο σχετικη ερωτηση μου,με διαβεβαιωσε οτι,οποιος θελει μπορει να παραγγειλει κατευθειαν απο site crucial,μεσω τηλεφωνου και να ζητησει value ram(165 ευρω το 2x1GB κιτ) ΜΕ micron chips και φυσικα θα παραλαβει οτι ζητησε..

προφανως τα micron αυτα,ειναι αυτα που βαζουν στις ballistic με οτι αυτο συνεπαγεται..το ποσο πανε και τι κανουν ,μπορειται ευκολα να δειτε σε reviews για ballistic..δεν ξερω αν θα ειναι D9,αλλα τα micron της σειρας ballistic πανε μια χαρα κ δε νομιζω να χαλασει κανεναν να παρει 2GB με micron chips 165 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Όποια και να είναι καλά θα είναι, δεν το συζητάμε...

εδώ από e-shop και δεν ξέρεις καν τι θα σου έρθει...

’λλωστε με 165 ευρώπουλα 2 γίγα μνήμη δεν παίρνεις και να έχεις μπάρμπα από την Κορώνη...

Link to comment
Share on other sites

@sofix

D9 ειναι ολα τα Micron ;) .το D9 ειναι η κωδικη ονομασια των ddr2 (αν δεν κανω λα8ος).την διαφορα την κανουν τα 3 επομενα γραμματα.

8α συμφωνησω ομως με τον dark22,οτι απο τη στιγμη που με 165 ευρω +μεταφορικα (λογικα) παιρνεις 2x1gb ddr2 και μαλιστα με Micron (οποια και να ειναι αυτα),τα συγεκριμενα κιτακια ειναι steal.εδω απλες value του κ@λου δεν παιρνεις με τοσα fragka,που φορανε και τσιπακια οτι να ναι (στην καλυτερη elpida).140 ευρω εχουν 2x512...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt

@sofix

D9 ειναι ολα τα Micron ;) .το D9 ειναι η κωδικη ονομασια των ddr2 (αν δεν κανω λα8ος).την διαφορα την κανουν τα 3 επομενα γραμματα.

Eτσι ακριβως οπως τα λες ειναι...:D

Link to comment
Share on other sites

ναι καπου το εχει παρει το ματι μου το θεμα με τα D9xxx,σε ποστ του GoriLLakoS...απλα αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι η τιμη τους ειναι πολυ καλη ακομα κ micron chips του κιλου να εχουν..

εγω δεν εψαχνα κατι που να ανεβαινει τραγικα,μιας κ θα κανουν παρεα στον 4300 κ ειχα καταληξει σε αυτο το κιτ..τα samsung που βαζει η crucial στα value kits δεν πανε βημα,σε αντιθεση με τα micron που εμενα μου φτανουν και μου περισσευουν για τον 4300..το κιτ εχει πεσει στα 157ευρω και τα μεταφορικα ειναι 7 ευρω..αν ολα πανε καλα με τα οικονομικα μου αυτο το μηνα θα τις χτυπησω..αν τις παρει κανεις νωριτερα,να ξερει οτι για να επιλεξει micron(και οχι samsung) πρεπει να κανει τηλεφωνικη παραγγελια,αλλιως το πιο πιθανο ειναι να παρει samsung..

http://www.crucial.com/eu/store/partspecs.aspx?imodule=CT2KIT12864AA667

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ δεν είναι πάντα έτσι, πχ όταν κυκλοφόρησαν οι Twinmos με τα utt/bh σε τιμή "απλών" ddr και πήγαιναν 250 με 2-2-2-5 (και 3.2V+ μεν αλλά...) όλοι είχαν μείνει άφωνοι...και τις έψαχναν σαν τρελλοί.

Ας δούμε πρώτα πως πάνε οι συγκεκριμένες, αν τις πήρε κανείς τελικά στα χέρια του...

Link to comment
Share on other sites

:rip:

> Αγαπητέ/ή κύριε/κυρία,

> Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το προϊόν με

> κωδικό PER.554109 (CRUCIAL CT2K12864AA667 2GB

> (2X1GB) PC5300 DDR2 667MHZ) κρίθηκε, δυστυχώς,

> εξαντλημένο παρόλες τις προσπάθειές μας για την

> εύρεση του.

> Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να επικοινωνήσετε

> μαζί μας είτε τηλεφωνικά στο 2115000500, είτε μέσω

> ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο sales@e-shop.gr για να

> μας ενημερώσετε για τις αλλαγές που θα θέλατε να

> πραγματοποιήσουμε στην παραγγελία.

>

Tον ήπιαμε, ούτε εγώ πρόλαβα. Ποιός ανταλλάσει? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από skritikos [Σήμερα, στις 13:04]

Αυτες ειναι μνημες 667. Πανε 900+ χωρις προβλημα?!

αν φορανε Micron (και λεω αν γιατι εαν εχεις διαβασει απο την αρχη το 8εμα 8α καταλαβεις το λογο) πανε 1000+ χωρις κανενα προβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.