Jump to content



Stacker In Da House !!! 56k Beware !


o polonos

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Βασική διαφορά τους: το v2000 έχει χωρίσματα που αποτελούν δομικό τμήμα του σκελετού , ενώ το stacker είναι γήπεδο : )

Δεκτόν, αλλά ακόμα μια βασική διαφορά τους, είναι ότι ένα Lian-Li με διπλά ψυγεία, 2+ σκληρούς, CDιά/DVDιά, γεμάτο κομπλέ, ζυγίζει όσο ένα άδειο Stacker :D

Ένας από τους λόγους που πούλησα το Stacker, είναι γιατί με υδρόψυξη κλπ ζυγίζει ένα τόνο.

Βέβαια δεν πήρα Lian Li των 300, αλλά το Antec P160 των 100, που είναι φουλ αλουμίνιο και κουκλί :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 11:58]

Δεκτόν, αλλά ακόμα μια βασική διαφορά τους, είναι ότι ένα Lian-Li με διπλά ψυγεία, 2+ σκληρούς, CDιά/DVDιά, γεμάτο κομπλέ, ζυγίζει όσο ένα άδειο Stacker :D

Ένας από τους λόγους που πούλησα το Stacker, είναι γιατί με υδρόψυξη κλπ ζυγίζει ένα τόνο.

Βέβαια δεν πήρα Lian Li των 300, αλλά το Antec P160 των 100, που είναι φουλ αλουμίνιο και κουκλί :)

Μολονότι δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα βαρύ, θα συμφωνήσω μαζί σου αν μου εξηγήσεις τι εξυπηρετεί το μικρότερο βάρος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Σήμερα, στις 13:31]

Μολονότι δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα βαρύ, θα συμφωνήσω μαζί σου αν μου εξηγήσεις τι εξυπηρετεί το μικρότερο βάρος.

Αυτό αφορά την ιδιαιτέρως μικρή μερίδα των ανθρώπων που είναι 32 χρονών και πηγαίνουν ακόμα σε lan parties κάθε μήνα :whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Δλδ το antec αδμινιστρατοR με τα νερά και τους οχι εναν οχι 2 οχι 3 αλλα 4 ηλεκτροκολημένους πυρήνες προσφέρεται για κουβάλημα ? :D

Πέπουλο!

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρα και τόσο πολύ...

Ένα 2πλό 46άρι μια χαρά θα κάτσει...

Εδώ εγώ με το μονό και την λ20 την κάρτα την κράταγα κάτω από τους 45 με 25 βαθ8μούς στο δωμάτιο...

Τώρα πήρα ένα 2πλό 46άρι και μόλις το χώσω 8α χώσω και ένα review

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 22:46]

Όχι ρα και τόσο πολύ...

Ένα 2πλό 46άρι μια χαρά θα κάτσει...

Εδώ εγώ με το μονό και την λ20 την κάρτα την κράταγα κάτω από τους 45 με 25 βαθ8μούς στο δωμάτιο...

Τώρα πήρα ένα 2πλό 46άρι και μόλις το χώσω 8α χώσω και ένα review

διαβαζεις καθολου σοβαρα τα ποστ?

ή απλα ποσταρεις για να ποσταρεις.......?

το παιδι θα βαλει επανω τον 6600 και στοχευει τα 4γιγα.........το δικο μου σχολιο αναφεροταν στο εαν θα βαλει ΚΑΙ την 8800 επανω στο σεταπ.........

το δικο σου σχολιο για θερμοκρασιες μιας 8800 μονο ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ?:TD:

Link to comment
Share on other sites

Απλά να σου αναφέρω ότι η 8800 θα είναι πιο ζεστή από το cpu σε ώρες gaming...απλά(παίζει να είναι και πιο ζεστή από το cpu ακόμα και σε load)

edit

Και που θέλω να καταλήξω...ότι αν βάλει και την 8800 πάνω ο λόγος που θα χρειαστεί διπλό..θα είναι η 8800 για τα ποσά θερμότητας που παράγει...αλλιώς ακόμα και με μονό την βγάζει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 22:56]

Απλά να σου αναφέρω ότι η 8800 θα είναι πιο ζεστή από το cpu σε ώρες gaming...απλά(παίζει να είναι και πιο ζεστή από το cpu ακόμα και σε load)

για νεο μας το λες?................

πες και τιποτα χρησιμο αλλιως μην ποσταρεις.......τα δικα μου σχολια αναφερονται στο εαν το παλικαρι βαλει ΚΑΙ τον επεξεργαστη ΚΑΙ την 8800 ΚΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΑ (ειδικα τωρα που καλοκαιριαζει) για το τι δυναμη ψυγειου θα χρειαστει........για μενα λοιπον ενας 6600 στα 4 γιγα με νερο θα θελει σιγουρα 1.5-1.6 βολτ.

εαν βαλεις επανω ΚΑΙ μια 8800 σε ενα 2πλο απλο ψυγειο το συστημα δεν θα αντεξει παρα μονο εαν φυσανε 4 delta 120mm.

και επειδη λοιπον υδροψυξη στηνουμε για το οβερκλοκ αλλα και για την ψυχικη μας ηρεμια (η οποια με τιποτα δεν συμβαδιζει με 4 Delta 120mm) το 2πλο εξτριμ ή το 3πλο ψυγειο ειναι μονοδρομος.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

για νεο μας το λες?................

πες και τιποτα χρησιμο αλλιως μην ποσταρεις.......τα δικα μου σχολια αναφερονται στο εαν το παλικαρι βαλει ΚΑΙ τον επεξεργαστη ΚΑΙ την 8800 ΚΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΑ (ειδικα τωρα που καλοκαιριαζει) για το τι δυναμη ψυγειου θα χρειαστει........για μενα λοιπον ενας 6600 στα 4 γιγα με νερο θα θελει σιγουρα 1.5-1.6 βολτ.

εαν βαλεις επανω ΚΑΙ μια 8800 σε ενα 2πλο απλο ψυγειο το συστημα δεν θα αντεξει παρα μονο εαν φυσανε 4 delta 120mm.

και επειδη λοιπον υδροψυξη στηνουμε για το οβερκλοκ αλλα και για την ψυχικη μας ηρεμια (η οποια με τιποτα δεν συμβαδιζει με 4 Delta 120mm) το 2πλο εξτριμ ή το 3πλο ψυγειο ειναι μονοδρομος.....

Ωραία...αφού διαβάσεις και το εντιτ 8α είμαστε οκ.

Συμφωνώ...αλλά το 3πλο μόνο σαν υπερβολή το εκλαμβάνω...ή του στυλ "Δεν έχω τι να κάνω τα λεφτά μου"

Ένα 2πλο 46άρι για cpu k vga νομίζω είναι αρκετό και για καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

@Expert.....δηλαδη επιμενεις οτι ενας 6600 στα 4γιγα και 1.6 βολτ ΠΑΡΕΑ με μια 8800gtX θα αντεξει με 2πλο απλο ψυγειο και 2 120αριδες με νορμαλ παροχη αερα μεσα στο κατακαλοκαιρο και 30 βαθμους δωματιου.................

ω θεοι του ολυμπου........:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

Μεγειες πολονε

παρε και το crossflow κανει πολυ καλη δουλεια και βαλε και δυο ανεμηστηρια στο κατω μερος ωστε να τροφοδοτεις την καρτα με φρεσκο αερα :T:

Το crossflow όμως σου κόβει την δυνατότητα να φέρνεις τα καλώδια από πίσω..άμα το βάλεις μετά πρέπει να αρχίσεις να τρυπάς...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

@Expert.....δηλαδη επιμενεις οτι ενας 6600 στα 4γιγα και 1.6 βολτ ΠΑΡΕΑ με μια 8800gtX θα αντεξει με 2πλο απλο ψυγειο και 2 120αριδες με νορμαλ παροχη αερα μεσα στο κατακαλοκαιρο και 30 βαθμους δωματιου.................

ω θεοι του ολυμπου........:blink:

Ρε φράγμα...καιρό τώρα επιμένεις για το τριπλό...

Έχεις δει από κοντά διαφορές 3πλού και 2πλου 46αριου?Και αν ναι...πόσοι βαθμοί?2?3? βία 5?...ουάου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.