Jump to content


Θέλω μνήμη


Recommended Posts

με 2 μνημες αλλης μαρκας δεν θα εχεις προβλημα γιατι ειναι ξεχωριστο καναλι απο αυτο το οποιο λειτουργεις...

Εγω πιστευω οτι θα υπαρξει προβλημα γιατι διαφορετικες μαρκες πιθανον δεν θα λειτουργουν το ιδιο αρμονικα μεταξυ τους, με την ιδια ταση και τους ιδιους χρονισμους.

Συν ενα κι απο μενα στο δισκο για βελτιωση της ταχυτητας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά αλλά αν κλίνουν μεταξύ τους οι ίδιες μάρκας μνήμες??Και πάλι θα έχω πρόβλημα??Αν πχ έχω τις δυο twinmos σε dual channel kai τις δύο καινούργιες (πχ ocz) σε dual channel και πάλι θα έχω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Σαν το αυτοκινητο λειτουργουν αυτα.

Αν βαλεις ανα ζευγαρι λαστιχα απο διαφορετικες μαρκες που σε διαστασεις θα ειναι ιδια, τοτε εμπιστευεσαι την συμπεριφορα του?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αναγκαιο να σου δημιουργησουν προβλημα οι μνημες διαφορετικου κατασκευαστη. Να φανταστεις, δουλεψα σε DFI LP nf4, value μνημες, μια Nanya και μια TwinMOS, σε dual channel, και τις πηγα απο τα 333 σε ~350, και ηταν μια χαρα. Οι παλιοτεροι μπορουν να σου πουν τι εστι DFI στις μνημες :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.