Jump to content



Αναζήτηση υδροψυξης (**ΒΟΗΘΕΙΑ**)


HcR

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από anthis-> Τώρα για tank, είναι δυνατόν να κοστίζει 30 ευρώ? Πολύ ακριβά είναι, και δνε κάνουν και τίποτα σπουδαίο.....

Το πιο φτηνό που υπάρχει ποιο είναι?

Για ψάξε στο Λάμπη... υπάρχουν πολλά "φτιαχτο-μονος-σου-με-ελάχιστα-χρήματα" tanks
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι ακριβά...Τα από τα ποιο φθηνά που μπορείς να βρεις είναι:

1)http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=17&category=69976867&product=928240

2)http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=44879

εναλλαντικά, μπορείς να βάλεις ένα Τ αντι για τανκ με 2-3 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anthis

Αν βάλω απλά ένα Τ, θα κάνει την ίδια δουλειά?

Λίγο noob, ερώτηση.... :D:tomato:

Επίσης αυτό του πλαίσιο είναι κανονικό tank? Αυτό με τα 20 ευρώ λέω.... Γιατί διαφέρει με τα άλλα....

Eπειδή είσαι νέος νομίζω ότι το Τ θα σε ζορίσει.Καλύτερα πάρε τάνκ....

Link to comment
Share on other sites

Πολλά λεφτά θέλει πάντως... Βρήκα και το θέμα εδώ στο forum με το home made tank...

Ενδιαφέρον φαίνεται, αλλά αν δεν γίνει τέλεια κια σωστά θα έχω διαρροές και θα τρέχω....

Ψάχνω τώρα μήπως βρω μεταχειρισμένο.... ’ραγε αυτό στο πλαίσιο με τα τα 21 ευρώ είναι tank ή εξάρτημα για tank?

Link to comment
Share on other sites

Ασε το tank βαλε εναν συλλεκτη. Μπορει ανετα να αντικαταστησει τανκς και Τ και ειναι πολυ πιο αξιοπιστος και απο τα δυο. Κανα 7 ευρω θα σου βγει ολο το θεμα.

Ψαξε για ενα θεμα που ειχε κανει ο Athens2004 για αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Σήμερα πάω να ανοίξω τον υπολογιστή και βάζω και την αντλία στην μπριζα,ακούω έναν παράξενο θόρυβο πάω να δω βλέπω λίγο νερό πάνω στο τανκ και λέω αφού το λάστιχο στα ρακορ του τανκ είναι μέχρι τέλος περασμένα από που να βγήκε!!!Μετά βλέπω και πολλές και μεγάλες φυσαλίδες στο πάνω μέρος του τανκ που μέχρι χθες δεν είχε ούτε μια,τελος ακούω και ένα θόρυβο από το ψυγείο σαν να έχει αέρα που και που,και εξαέρωση το είχα κάνει μια χαρά οταν την περνούσα... όλα αυτά σήμερα έγιναν!

Τη να κάνω?(διαρροή δεν έχω)

p4031436ie1.jpg

Χρειάζομαι την βοήθεια σας....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

τεφλον στα ρακορ εβαλες? Μηπως δεν ειχες σφιξει καλα την ταπα? Μηπως καποιο ρακορ ξεφιχτηκε? Τσεκαρε και πες μας. Οι φυσσαλιδες μεσα στο τανκ για να φυγουν θελουν κουνημα. Αν ειναι πολυ μικρες και κολλημενες στα τοιχωματα δεν πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και συγνώμη για την σύγχυση...

Το τεφλον τη ειναι?

Η τάπα είναι καλά σφιγμένη και τα ρακορ τόσο καιρό δεν έχω πρόβλημα αλλά ούτε τώρα στάζουν στιγμιαία βγήκε το νερό αλλά δεν ξέρω απο που,να ανοίξω την τάπα και να κουνήσω το τανκ για να φύγουν οι φυσαλίδες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από HcR [Σήμερα, στις 14:51]

Ευχαριστω...

Για τις φυσαλίδες θα πρέπει να έχω ανοιχτεί την τάπα?

Και για να το αδειασω με ασφάλεια πως θα το κάνω ?

1. Ασε το κύκλωμα να δουλέψει με ανοιχτή τη τάπα μεχρι να φυγει ολος ο αερας.

2.

post-884-1416073066,5621_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Η εξαέρωση στην ουσία γίνεται ενώ είναι ανοιχτό και τρέχει το σύστημα και έχετε ανοιχτό το πάνω μέρος του tank ώστε να φέυγουν οι φυσαλίδες, έτσι?

Αν λειτουργεί έτσι τότε και με το απλό Τ είναι εφικτό.... Ή όχι? :tomato:

Έλεγα αν είναι να έπαιρνα ένα Τ προς το παρών και αν είναι παίνρω αργότερα σε κάνα δίμηνο ένα κανονικό τανκ... Έτσι για το εφέ να φαίνεται και ωραίο....

Το κολπάκι με τον συλλέκτη αν δεν βάλεις σφουγγαράκι μέσα κάνει δουλειά?

Επίσης για υγρό εκτός από απιονισμένο να βάλω και αυότ το προσθετικό?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=17&category=69976869&product=928496

Αξίζει?

Αυτό λέτε παραφλού? Για να μην υπάρχουν οξειδώσεις και τέτοια....

Link to comment
Share on other sites

Και με το Τ γίνεται δουλειά. Απλα γεμίζει δύσκολα και αργεί να κάνει εξαέρωση.

Αυτο δεν ει ναι παραφλου.Ειναι ότι λέει.

(Μακρυά από παραφλου γιατί θα στα βαψει όλα)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.