Jump to content



Αναζήτηση υδροψυξης (**ΒΟΗΘΕΙΑ**)


HcR

Recommended Posts

Τι να πω... Εγώ που την έχω, ενώ έχω κάνει πλήρη εξαέρωση στο σύστημα, ακούγεται σαν φορτηό, λες και έχει πιστόνια... Δεν μπορώ να καταλάβω... Ή έτσι πρέπει να είναι ή κάποιο εξάρτημα δεν κάθεται καλά, βρίσκει κάπου και συντονίζεται η αντλία, παράγοντας αυτόν τον απαίσιο θόρυβο... Btw την έχω πάνω σε αφρώδες ηχομονωτικό υλικό... Και πάλι δεν άλλαξε και πού η κατάσταση....

Καμμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό? Πολλά db... Πιο πολύ ησυχία είχα με τους θορυβώδεις ανεμιστήρες thermaltake στο full 1500rpm....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Μαλλον καποιο προβλημα υπαρχει, η L30 δεν ειναι ιδιαιτερα θορυβωδης, με ενα μαλακο σφουγγαρακι για πατημα και καλη εξαερωση ισα που ακουγεται.

Πιθανον να την εβαλες στην πριζα χωρις να υπαρχει νερο μεσα και φαγωθηκε το λαστιχακι στον αξονα ή να εχεις πετυχει ελαττωματικο κομματι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tasosmos [Χθες, στις 23:40]

Μαλλον καποιο προβλημα υπαρχει, η L30 δεν ειναι ιδιαιτερα θορυβωδης, με ενα μαλακο σφουγγαρακι για πατημα και καλη εξαερωση ισα που ακουγεται.

Πιθανον να την εβαλες στην πριζα χωρις να υπαρχει νερο μεσα και φαγωθηκε το λαστιχακι στον αξονα ή να εχεις πετυχει ελαττωματικο κομματι.

Απο ότι λέει ο tasosmos φαίνεται καλή αντλία για τα λεφτά της...να δω άμα πουν τίποτα άλλο αλλά παιδιά ,και μάλλον αυτήν θα πάρω τελικά...

Link to comment
Share on other sites

aloha!

εχω το συστημα που βλεπετε στην υπογραφη

φωτο της μητρικης εχω εδω http://www.pasocomclub.co.jp/img/4529327810421-9-2.jpg

λεω να βαλω υδροψυξη,γιατι ο athlonουκος μου αρχιζει και τα φτυνει σιγα σιγα λογω της ψυκτρας που εχει παλιωσει,(globalwin cak 88t)

θελω block που να μπαινει σε socket A αλλα και σε socket AM2 για μελλοντικη αναβαθμιση...

για τα υπολοιπα δε με νοιαζει τοσο

εχετε κατι να προτεινετε σε λογικη τιμη?

100ευρω καλα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anthis [Σήμερα, στις 10:38]

Να την ανοίξω να τσεκάρω? Μάλλον κάτι τέτοιο πρέπει να γίνει....

Μαλλον είναι το κλασικό πρόβλημα των hydor, με το o-ring στεγανοποίησης της φτερωτής.

Ανοιξέ την και βάλε μερικές στρώσεις teflon στην πατούρα του o-ring, στο γαλάζιο κομμάτι και δες όταν πας να το κουμπώσεις να είναι λίγο δύσκολο, ώστε να μην χάνει. Πρόσεχε να μην το παρακάνεις και σπάσεις το μπλέ καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ήθελα να αλλάξω την παστά,και τώρα έχω διαφορές απο πριν -4 βαθμούς... :)

+οτι θέλει καθάρισμα αλλά δεν έχω χρόνω λόγω εξετάσεων :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να ενημερωσω και εγω για την αντλια και τον θορυβο... Μετα απο ολον αυτον τον καιρο λειτουργιας, ολες οι φυσαλιδες του συστηματος εφυγαν, και τελικα πραγματι η αντλια εγινε αθορυβη... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ... Τελικα δεν χαλασε η φτερωτη... Μια φυσαλιδα κολλημενη μεσα καπου... Η οποια με τον καιρο διασπαστηκε και εφυγε....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.