Jump to content



Ποιά 8800 gts?(άμεση αγορά)


salatemporos

Recommended Posts

Μαν επικοινωνείς?

Προσεξε πως μιλας, δεν ημασταν μαζι και στο στρατο...

Αγαπητε συνελθεεεεεεεεεεεε, τα λευτα δεν ειναι φυστικια.... 80Ε + για λιγα frames!!!

Ξυπνα, διαβασε τιποτα και μετα μιλα

http://www.tweaktown.com/articles/1049/11/page_11_final_thoughts/index.html

http://www.trustedreviews.com/graphics/review/2007/02/13/nVidia-GeForce-8800GTS-320MB/p1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Expert γενικα σε ολα εχω τις καλυτερες προθεσεις, δεν κανω επιθεση, αλλα με ενοχλει να μας τα παιρει μια εταιρια χωρις ουσιαστικο λογο...

Παμε στο θεμα τωρα: Απο οτι reviews εχω δει δεν μασαει η GTX... Θα το ξερεις απο πρωτο χερι κιολας και πραγματικα εχει αρκετη διαφορα απο την GTS 640... Για να λεμε την αληθεια αυτες οι διαφορες φαινονται σε πολυ μεγαλες αναλυσεις 100%

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert

Συγγνώμη για τον χαρακτηρισμό

Παίδες τι να πώ...

Γιατί..η διαφορά της GTX από την GTS 640 που είναι 100ε δεν είναι για λίγα frames?

μα δεν θα την πάρεςι κάποιος με οθόνη 19" των 200 ευρώ και 1280χ1024, αλλά κάποιος με >21" των 400+ ευρώ... αν δε θέλει λοιπόν θυσίες σε φίλτρα για 1680χ1050 κ 1920*1200 τότε θα τα δώσει... το ότι η αιχμή της τεχνολογίας είναι πάντα ακριβή το ξέρουμε... το θέμα είναι το σύνολο να δικαιολογεί κ την επιλογή... προφανώς και υπό κάποιες συνθήκες που αφορούν το υπόλοιπο σύστημα μια gts 320 είναι πολύ πιο value επιλογή από μια 640...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήρα thn evga (έβγα LOL ) και μετά απο ατελείωτα crasharismata kai BOSD κατάφερα μετά απο ξαναπέρασμα του 1901 βιος της μητρικής καταφερα να την δουλέψω.

3dmark06 βγάζω 8200 καλά είναι?

Ενα πρόβλημα που παραμένει είναι οτι δεν μπορώ να δω θερμοκρασία και fan speed apo το control panel.(που είνε η ρύθμιση?)mono apo ATI toll blepo temps alla oxi fan speed.!!!

Μπορεί κάποιος να με help?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iced

Expert γενικα σε ολα εχω τις καλυτερες προθεσεις, δεν κανω επιθεση, αλλα με ενοχλει να μας τα παιρει μια εταιρια χωρις ουσιαστικο λογο...

Παμε στο θεμα τωρα: Απο οτι reviews εχω δει δεν μασαει η GTX... Θα το ξερεις απο πρωτο χερι κιολας και πραγματικα εχει αρκετη διαφορα απο την GTS 640... Για να λεμε την αληθεια αυτες οι διαφορες φαινονται σε πολυ μεγαλες αναλυσεις 100%

Νταξ δεν έχετε άδικο...απλά αν κάποιος παίζει μεγάλες αναλύσεις και τσίμα τσίμα μπορεί να πάρει την 640 πιστεύω θα ήταν καλύτερα να πάρει αυτή από το να πάρει την 320

Φαντάσου ότι έχω την GTX... :p

Αρχική απάντηση από Voudas

μα δεν θα την πάρεςι κάποιος με οθόνη 19" των 200 ευρώ και 1280χ1024, αλλά κάποιος με >21" των 400+ ευρώ... αν δε θέλει λοιπόν θυσίες σε φίλτρα για 1680χ1050 κ 1920*1200 τότε θα τα δώσει... το ότι η αιχμή της τεχνολογίας είναι πάντα ακριβή το ξέρουμε... το θέμα είναι το σύνολο να δικαιολογεί κ την επιλογή... προφανώς και υπό κάποιες συνθήκες που αφορούν το υπόλοιπο σύστημα μια gts 320 είναι πολύ πιο value επιλογή από μια 640...

Καλά σίγουρα είναι πολύ πιο value for money από την 640 αλλά όπως είπα και πιο πάνω...έστω ότι έδωσε όλα τα φράγκα να πάρει την 24" και μπορεί να δώσει βία 370...

Γιατί να μην την πάρει?....με την 320 δεν θα είναι και τόσο άνετος

Αρχική απάντηση από salatemporos

παιδιά πήρα thn evga (έβγα LOL ) και μετά απο ατελείωτα crasharismata kai BOSD κατάφερα μετά απο ξαναπέρασμα του 1901 βιος της μητρικής καταφερα να την δουλέψω.

3dmark06 βγάζω 8200 καλά είναι?

Ενα πρόβλημα που παραμένει είναι οτι δεν μπορώ να δω θερμοκρασία και fan speed apo το control panel.(που είνε η ρύθμιση?)mono apo ATI toll blepo temps alla oxi fan speed.!!!

Μπορεί κάποιος να με help?

Όσο για το 3δμαρκ οι ρυθμίσεις των driver ήταν στα default?

Με το riva tuner μπορείς να το ελενξεις κι όλας

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 13:14]

Αν παίζεις μέχρι εκεί...ναι χαλαρά για την 320

Αγαπητε και να ηθελα...δ μπορουσα...:D

Το μονιτορ μεχρι εκει παει....

Απο παιχνιδα Prey,doom3,Far Cry,F.E.A.R δε παιζουν ρόλο σε τετοιες αναλυσεις τα 320 ετσι?Καλυμένος θα ειμαι φανταζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλά...more ram = better overall performance αλλά για εσύ θα δείς ελάχιστη διαφορά που δεν αξίζει τα λεφτά της

Ναι θα μπορείς να τα παίζεις αυτά..αλλά εξαρτάται και απ το υπόλοιπο σύστημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 13:24]

Καλά...more ram = better overall performance αλλά για εσύ θα δείς ελάχιστη διαφορά που δεν αξίζει τα λεφτά της

Ναι θα μπορείς να τα παίζεις αυτά..αλλά εξαρτάται και απ το υπόλοιπο σύστημα

Κλοκαρισμενος E6400@3,2GHz 24/7 ,με 2Gb Ram dual channel Kingston ειμαι με timings 4-4-4-12 ...σου αρεσω?

:p

Κοιτα αν ειναι να παιζω αυτα τα παιχνιδια με 200fps με την 640 ,και με την 320 εχω 190...σιγα τα αυγα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.