Jump to content



Είναι ντροπή τέτοιες συμπεριφορές


a$wto$

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από dellman

Υπέγραψες τους όρους χρήσης που αναφέρουν ότι το φόρουμ είναι ένας ιδιωτικός χώρος. Υπάρχει νομική υπόσταση ατο χώρο αυτό και νομική ευθύνη των διαχειριστών του στην οποιαδήποτε εταιρεία για τα λεγομενά μας. Μια τέτοια καταγγελία επισύρει όπως πολύ σωστά ειπώθηκε μήνυση συκοφαντικής δυσφήμισης προς το λάμπη και το χρήστη.

Ότι έχουμε ένα nick και είμαστε πίσω από ένα πληκτρολόγιο δεν σημαίνει ότι είμαστε ανώνυμοι και κρυβόμαστε από αυτό.

Αυτά τα λίγα ...

Dellman

Το θέμα είναι ότι δεν διάβασα πουθενά να λέει "Καταγγέλω το πλαίσιο κτλ κτλ...."

Απλά ανέφερε παράπωνα όπως έχουμε κάνει ΌΛΟΙ μας κατα καιρούς

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Δεν θέλω να πάρω θέση για το πoiος έχει ή δεν έχει δίκιο. Αλλά βρε παιδία αν είναι μετά από κάθε ban/μαυρη τρύπα να ανοίγουμε αντοιστιχο θέμα για το ποιος έχει δίκιο και να λεει ο καθένας μας το μακύ και το κοντό του, θα γίνει αυτό που σωστά περιγράφει ο unseen. Και αν στην τελική νιωθει ο καθένας μας αδικειμένος μην ξαναποστάρει σε αυτό το forum. Δεν θα αλλάξει δα και κάτι συμαντικό στην ζωή του.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί ξεχνάνε τον πρωταρχικό ρόλο αυτού του φόρουμ. Βλέπω άτομα εγγεγραμμένα πάνω από ένα χρόνο, κι έχουνε κάνει περισσότερα posts για το αν αδικείται ή ευνοείται το Πλαίσιο, απ'ότι για να βοηθήσουν κάποιο άλλο μέλος που έχει κάποιο πρόβλημα.

Από την άλλη, ναι είμαστε ένα τεχνικό φόρουμ για Η/Υ και μιας και αγοράζουμε τα σχετικά προϊόντα όλη την ώρα, εννοείται ότι θα γράψουμε για τρανταχτές προσφορές. Το Πλαίσιο τυχαίνει να είναι από τα αρτιότερα μαγαζιά αυτή τη στιγμή, αλλά δεν δικαιολογώ να γίνεται ένα thread για κάθε προϊόν που το Πλαίσιο έχει 3.5 πιο φτηνά από τα άλλα μαγαζιά. Αν μιλάμε για φανταστικές προσφορές, όπως πχ η ΑΒΙΤ AW9D που έχει παντού 200 /$/£ και το Πλαίσιο την είχε φέρει στα 110, τότε ναι, αξίζει να γίνει αναφορά.

Όσον αφορά την ελευθερία λόγου και την αδικία, περάστε μια βόλτα από τους κανονισμούς/όρους χρήσης και αν νομίζεται ότι σας αδίκησε κάποιος, μπορείτε να κάνετε "Αναφορά στο διαχειριστή" και το θέμα θα αναθεωρηθεί. Δόξα τον Enduracel, το φόρουμ είναι ενεργότατο και οι admins είναι νορμάλ και λογικά άτομα.

Αν παρ'όλα αυτά εξακολουθείτε να πιστεύετε ότι το φόρουμ πρέπει να αλλάξει για να εναρμονιστεί με τις προσωπικές σας ανάγκες, τότε μάλλον το φόρουμ αυτό δε σας κάνει και, ειλικρινά, καλύτερα να αρχίσετε να συμμετέχετε σε κάποιο άλλο που να σας ταιριαζει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Χθες, στις 23:47]

Μπορείς να αναφέρεσαι γενικά. Αν θές να αναφέρεις κάποιο μαγαζί, όποιο και να είναι αυτό, φρόντισε να το κάνεις υπογράφοντας με τα πραγματικά σου στοιχεία (ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο) έτσι ώστε να μπορέσει το οιοδήποτε μαγαζί να σου απαντήσει.

Απαντηση σου εδωσαν τα παιδια Expert και gznp.Ειναι υποκρισια να απαιτουμε κατι απο τον διπλανο μας να κανει την στιγμη που εμεις δεν προκειται ποτε να το κανουμε...

Τα παιδια με καλυψαν με τα γραφομενα τους δεν θελω να επαναλαμβανομαστε.

@dark22,εισαι οκ φιλε,σε παρεξηγησα :( Αν θελεις απαντηση στα ερωτηματα σου διαβασε αυτα που εγραψα πριν.Ο λογος μου περι αμοιβων ειναι υποθετικος και στηριζεται στον κανονα "δραση-αντιδραση" δηλαδη για παραδειγμα ενα μωρο που κλαιει μαλλον πειναει ή ποναει ή χεστηκε :p

Εννοω οτι υπηρξε στην περιπτωση μας υπερμετρος ζηλος,αναλογος με αυτον ενος εργαζομενου που θιγονται τα δικαιωματα του εργοδοτη του και κινδυνευει να μεινει ανεργος.

Λοιπον,εγω τον πινω μετριο. (ωχ,παραξενα ακουστηκε αυτο... :nerd: )

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 02:25] Το να κάνει όμως κάποιος θέμα το 1 λεπτό που δεν δίνουν στο ταμείο στο πρώτο του ποστ, ενώ το δεύτερο να ακολουθεί και αυτό με κατηγορίες εναντίον του Πλαισίου, κινεί υποψίες. Ειδικά για το μονόλεπτο, εγώ προσωπικά το θεωρώ γυφτιά. Ποτέ δε θα ζητούσα το ταληράκι κάποτε, όχι το μονόλεπτο τώρα..

Καταλαβαίνεις λοιπόν άσωτε ότι, ενώ όντως η επίθεση που δέχτηκες ήταν λίγο απότομη, ήταν απόλυτα δικαιολογημένη. Τα όσα είπες τα κάνουν όλες οι αλυσίδες καταστημάτων στην Ελλάδα και στον κόσμο, εσύ όμως μόνο με το Πλαίσιο τα έβαλες. Δε λέω ότι το έκανες επίτηδες, αλλά καταλαβαίνεις τι εντύπωση δημιουργείς όταν με το που κάνεις posts τα χώνεις στο Πλαίσιο και μάλιστα για -κατ'εμέ- ασήμαντους λόγους και αιτίες.

Εδω ο αλλος κολλουσε να παει να ζητησει 1,5 ευρω (δες το πρωτο μου ποστ) και μου λες για το 1cent? Γυφτια ή ντροπη το αποτελεσμα για τις εταιριες ειναι το ιδιο...

Το επαναλαμβανω για πολλοστη φορα.Ειναι παγκοσμια τακτικη μαρκετινγ. ΕΤΥΧΕ να μιλησω για το πλαισιο.Μου εχει τυχει και στα Carfour και στα Goodies και γενικα συμβαινει σε καταστηματα που εχουν μεγαλη και συχνη κινηση.Τα ζηταω ομως παντα και κατα διαβολικη συμπτωση παντα εχουν μεσα στο ταμειο να μου δωσουν...Οχι γιατι ειμαι γυφτος ή θα σωθω απο ενα λεπτο αλλα απο ιδεολογια.Μπορει μετα βγαινοντας απ'το μαγαζι να πεταξω την δραχμη στο δρομο αλλα να μου τα κρατανε ετσιθελικα δεν γουσταρω.Γιατι να βαζουν τιμες τυπου 2.19 και να μην βαζουν 2,20? (ρητορικη ερωτηση)

Καταλαβαινω τι εννοεις περι εντυπωσης που εδωσα :o

@dellman ξερω τι υπεγραψα οπως επισης οτι δεν παραβιασα κανενα απ'τους ορους αυτους.Συμπληρωματικα διαβασε απαντηση του μελους Snips αμεσως μετα την δικη σου.

@darkCount εισαι ο δευτερος που χρησιμοποιει το ρημα "κλεβω" και προσπαθει να μου το επισηναψει.Ποτε ο a$wto$ δεν το χρησιμοποιησε μεχρι στιγμης στο TheLab ως τοποθετηση του.

Πραγματι "η ελευθερία του ενός σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου" και αυτο αποτελει την θεμελιο λiθο της Αθηναικης δημοκρατιας και οχι του TheLab

Pinky&Brain δεν εχει στο νουμερο μου.Λες να παραγγειλω απο eBay? :nothing:

@Ilias83 το αντιλαμβανομαι αυτο που λες.Οπως εχω ηδη πει εγω εχω την πολυτελεια να ειμαι ανεξαρτητος και τα γραφομενα μου να εκφραζουν την αποψη μου και μονο.Δεν ειναι πανακεια ουτε πορισμα κανενος οργανισμου.Λεω την γνωμη μου βρε αδερφε :daisy:

Ευχαριστω για τις συμβουλες σου.

Ασχετα που εχω καταθεσει την θετικη μου εμπειρια για το RMA του πλαισιου τωρα θυμηθηκα και μια αλλη επισης θετικη.Ειχα αγορασει (απο Πλαισιο μη βαρατε ντε...) εναν recorder και λιγους μηνες πριν ληξει η εγγυηση του αρχισε να κανει νερα.Το πηγα στο μαγαζι και μετα απο 2 μερες δεχομαι τηλεφωνημα που λεει περαστε να το παραλαβετε.Παω και με περιμενε το καινουριο μοντελο μεγαλυτερης ταχυτητας εγγραφης και ιδιας τιμης με το αρχικο που ειχα αγορασει."Το ιδιο δεν υπαρχει διαθεσιμο" μου ειχαν πει.Οποτε αλλο ενα "αριστα" απο εμενα στον τομεα αυτο για το Πλαισιο

@unseen Αυτο ηθελα να πω κι εγω με το παρων τοπικ ρε φιλε.Εσυ το ειπες πολυ ομορφα δε 2-3 γραμμες.

@jpavly Εννουσα το "κλειδωμενο τοπικ" αδερφε.

Στο τελος θα την παθω οπως ο Πανουσης με τον Νταλαρα...Καθε φορα που θα λεω "Πλαισιο" εδω μεσα θα πεφτει καμπανα... :clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από a$wto$

Απαντηση σου εδωσαν τα παιδια Expert και gznp.Ειναι υποκρισια να απαιτουμε κατι απο τον διπλανο μας να κανει την στιγμη που εμεις δεν προκειται ποτε να το κανουμε...

Τα παιδια με καλυψαν με τα γραφομενα τους δεν θελω να επαναλαμβανομαστε.

Έχεις καταλάβει γιατί σου έγινε η παρατήρηση αρχικά;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια τι παίζει τελευταία?

Όλο κάποιοι διαμαρτύρονται, όλο βλέπω θέματα να κλειδώνονται, όλο και κάποιος θα πει κάτι και θα δημιουργήσει θέμα...

Τι φάση είναι αυτή? Από τότε που είμαι μέλος, δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα...

Χαλαρώστε ρε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από a$wto$ [Σήμερα, στις 17:22]

Στο τελος θα την παθω οπως ο Πανουσης με τον Νταλαρα...Καθε φορα που θα λεω "Πλαισιο" εδω μεσα θα πεφτει καμπανα... :clap:

Στο είπα, να είσαι ποιο προσεκτικός!!! :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Χθες, στις 12:40]

μετά με τι όρεξη να παρακολουθεις τα δρώμενα του φορoυμ και να ποσταρεις...

Μηνύσεις,υπογραφές,ban έχουμε πάρει λάθος δρομο guys...

Υγ.Ας βάλουμε και κουμπάκι autoban στο προφίλ.

Γεια σου ρε Χρηστο..εγραψες:T::)

Link to comment
Share on other sites

Ένα δάκρυ κυλάει στο μαγουλό μου για τη σκληρή στάση των ιθυνόντων του thelab.gr.

Αλητεία!

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ

Ποιος admin του thelab δουλεύει στον ίδιο δρόμο με το κεντρικό (έεεεεεετσι να τα λέμε αυτά) κατάστημα του Πλαισίου; Η αποκάλυψη της καλοστημένης κομπίνας σύντομα στις οθόνες σας....

Τελικά δεν έβλεπε μόνο ο Δον Κιχώτης γίγαντες αντι για ανεμόμυλους...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LL_NEO

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ

Ποιος admin του thelab δουλεύει στον ίδιο δρόμο με το κεντρικό (έεεεεεετσι να τα λέμε αυτά) κατάστημα του Πλαισίου; Η αποκάλυψη της καλοστημένης κομπίνας σύντομα στις οθόνες σας....

Ωχ βλέπω να παίρνει και εμένα η μπάλα επειδή πήγαινα σε σχολείο απέναντι από το πλαίσιο.....

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα,στου κωφου την πορτα ειναι μερικοι και χτυπανε κουδουνια... :confused: astrolabos,eleven,LL_NEO τα εχω γραψει και ξαναγραψει. ΟΥΦ βαρεθηκα!Οποιος καταλαβε καταλαβε... :giveup:

dark22 μου το'λεγες ρε φιλε και δεν σ'ακουσα :boxed:

Και για να μην ξεχνιομαστε...

.

.

ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΛΑΙΣΙΟ.... :laughing: :computer:

.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου αρέσει η συγκεκριμένη πόρτα μπορείς να την κλείσεις και να μην την ανοίξεις ποτέ πάλι. Αν πάλι σου αρέσει, από το να κρίνεις και να κατακρίνεις καταστάσεις, να αρχίσεις να βοηθάς.

Αν θέλεις να κάνεις καταγγελία για κάποιο κατάστημα κάντην επώνυμα, κι όχι μόνο δεν θα στην πει κανένας, αλλά εγώ ο ίδιος θα κινήσω διαδικασίες για να σε βοηθήσω.

Αν πάλι θέλεις απλά να γκρινιάζεις μπορείς να ανοίξεις ένα blog και να κλαίγεσαι όλη μέρα.

Όμως δεν έχω ανεχτεί, και δε θα ανεχτώ να με προσβάλει κανένας. Αυτό το site έφτασε όπου έφτασε με προσωπική δουλειά 4-5 ανθρώπων και ΧΩΡΙΣ καμία απολύτως βοήθεια από τους "επαγγελματίες" του χώρου. Κάθε κατηγορία σου λοιπόν ότι είμαστε κρυμμένοι πίσω από κάποιο κατάστημα είναι ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ σου και απαιτώ δημόσια συγνώμη.

Μιχαλίτσης Κωνσταντίνος

Ιδιοκτήτης του TheLab.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 14:37]

Αν δεν σου αρέσει η συγκεκριμένη πόρτα μπορείς να την κλείσεις και να μην την ανοίξεις ποτέ πάλι. Αν πάλι σου αρέσει, από το να κρίνεις και να κατακρίνεις καταστάσεις, να αρχίσεις να βοηθάς.

Αν θέλεις να κάνεις καταγγελία για κάποιο κατάστημα κάντην επώνυμα, κι όχι μόνο δεν θα στην πει κανένας, αλλά εγώ ο ίδιος θα κινήσω διαδικασίες για να σε βοηθήσω.

Αν πάλι θέλεις απλά να γκρινιάζεις μπορείς να ανοίξεις ένα blog και να κλαίγεσαι όλη μέρα.

Όμως δεν έχω ανεχτεί, και δε θα ανεχτώ να με προσβάλει κανένας. Αυτό το site έφτασε όπου έφτασε με προσωπική δουλειά 4-5 ανθρώπων και ΧΩΡΙΣ καμία απολύτως βοήθεια από τους "επαγγελματίες" του χώρου. Κάθε κατηγορία σου λοιπόν ότι είμαστε κρυμμένοι πίσω από κάποιο κατάστημα είναι ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ σου και απαιτώ δημόσια συγνώμη.

Μιχαλίτσης Κωνσταντίνος

Ιδιοκτήτης του TheLab.gr

Βελτιωση δεν νοειται χωρις καλοπροαιρετη κριτικη σε κανεναν χωρο ανθρωπινης δραστηριοτητας.

Στα 6-7χρονια που χρησιμοποιω το συγκεκριμενο nickname στο ιντερνετ βοηθησα και συνεχιζω να βοηθω οποιον μπορω με τις ελαχιστες γνωσεις μου.Φυσικα το TheLab δεν θ'αποτελεσει εξαιρεση.

Οι καταγγελιες γινονται σε αρμοδιους φορεις οπως πχ ο ΙΝΚΑ και οχι στο TheLab.

Εξεφρασα απλως μια γνωμη δημοσια και οι αλητικη συμπεριφορα ενος moderator σου μου αναψε τα λαμπακια να στο πω απλα.Αυτο εγινε.Μπορεις να το πεις και "κλαψα" ή οπως αλλιως εσυ νομιζεις.

Δεν βλεπω καμια προσβολη στον οριζοντα.Απλα η αντιμετωπιση που ειχα ηταν παραξενη και γεννα ερωτηματικα ως προς την γενεσιουργο αιτια της και αυτο το εξεφρασα ευθαρσως.Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.Αμα χρειαζεται βοηθεια για καλυτερη κατανοηση των γραφομενων μου τι να σου πω, βαλε και δικηγορο να στα εξηγησει πιο απλα.

Την συγνωμη δεν μπορεις να την απαιτησεις Κωνσταντινε απο εναν ανθρωπο,μονο να την κερδισεις...

Φιλικα,

Σωτηρης

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξεπεράσει κάθε όριο ειλικρινά.

Όχι μόνο δεν σέβεσαι τους κανόνες του forum, αλλά έχεις ξεπεράσει και τα όρια της νομιμότητας πολλές φορές, τόσο προς το Forum, όσο και προς το Πλαίσιο.

Σου εξήγησα τους κανόνες που δεν εφάρμοσες, αλλά όχι μόνο δεν τους κατάλαβες αλλά επιμένεις να τους παραβαίνεις.

Αλήτικη δεν ήταν η συμπεριφορά κανενός εδώ μέσα προς το πρόσωπο σου.

Σκληρή ήταν, αλλά δεν σε έβρισε κανένας, όπως έκανες εσύ μόλις τώρα.

Να σου θυμίσω και τον χαρακτηρισμό σου προς το Πλαίσιο?

Το χαρακτήρισες αδηφάγο.

Νομίζεις ότι κρύβεσαι πίσω από ανωνυμία όταν γράφεις δημόσια κάτι?

Γελιέσαι.

Μπορούν πολύ εύκολα να σε βρουν και να υποβάλλουν μήνυση.

Γιατί κατά τη γνώμη μου το ban σου είναι λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν κατάλαβα γιατί τόσος ντόρος. ’ντε να δεχτώ ότι "θίχτηκαν" τα θεμέλια του φορουμ, με αυτήν την "ο κόσμος το χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι" "καταγγελία" προς την τακτική των καταστημάτων για το 0.99 κτλ

...οι άλλοι η μή προύχοντες γιατί υψώνετε το ανάστημα σας; Τι θα κερδίσετε; την ομαλή λειτουργία του φόρουμ - μάλλον το αντίθετο γίνεται! Δεν κοιτάτε να υψώσετε κανένα mhz παραπάνω; Τελικά για αυτό ο hipro είναι στην CEBIT και όχι εμείς οι άλλοι. :(

’ιντε μπρος......δουλειά!:whip:

Αρχική απάντηση από unseen

μετά με τι όρεξη να παρακολουθεις τα δρώμενα του φορoυμ και να ποσταρεις...

Μηνύσεις,υπογραφές,ban έχουμε πάρει λάθος δρομο guys...

υγ.Ας βάλουμε και κουμπάκι autoban στο προφίλ.

Απο συνήθεια μάλλον Χρήστο....έτσι κατέληξε.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα το αλλο thread απο το οποιο ξεκινησε η μανουρα και θα ηθελα να σχολιασω το post-συσταση του mod astrolabos

"Μου φαίνεται ότι με το που ήρθες θες να φύγεις και μάλιστα πετώντας"

Δε μου αρεσε καθολου... Ηταν αρκετα εριστικη..... Θα προτιμουσα μια απαντηση του στυλ

"Φιλε a$wto$ ως mod του thelab.gr θελω να σε διαβεβαιωσω πως το thelab.gr ουδεμια σχεση εχει με το πλαισιο και δεν γινεται διαφημιση της εταιριας μεσω του site. Ολες οι θετικες κριτικες προς το πλαισιο ειναι καθαρα προσωπικες αποψεις των μελων του forum."

Νομιζω πως θα ειχε αποφεχθει αυτη η δυσαρεστη κατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Έχεις ξεπεράσει κάθε όριο ειλικρινά.

Όχι μόνο δεν σέβεσαι τους κανόνες του forum, αλλά έχεις ξεπεράσει και τα όρια της νομιμότητας πολλές φορές, τόσο προς το Forum, όσο και προς το Πλαίσιο.

Σου εξήγησα τους κανόνες που δεν εφάρμοσες, αλλά όχι μόνο δεν τους κατάλαβες αλλά επιμένεις να τους παραβαίνεις.

Αλήτικη δεν ήταν η συμπεριφορά κανενός εδώ μέσα προς το πρόσωπο σου.

Σκληρή ήταν, αλλά δεν σε έβρισε κανένας, όπως έκανες εσύ μόλις τώρα.

Να σου θυμίσω και τον χαρακτηρισμό σου προς το Πλαίσιο?

Το χαρακτήρισες αδηφάγο.

Νομίζεις ότι κρύβεσαι πίσω από ανωνυμία όταν γράφεις δημόσια κάτι?

Γελιέσαι.

Μπορούν πολύ εύκολα να σε βρουν και να υποβάλλουν μήνυση.

Γιατί κατά τη γνώμη μου το ban σου είναι λίγο.

ε?:blink::confused: :...: :getlost::jump::tomato::rip::whip::hehe::rofl: :fist: :hmm::slap: :lock:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.