Jump to content



Intel 6300 & Gigabyte 965p S3


Τζώρτζης

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
...... από Τζώρτζης [Σήμερα, στις 21:08]

1.38vcore!

Πολύ καλά και πάλι ! Του δίνεις και καταλαβαίνει !

Πολύ σωστά λένε πως το P965 chipset ήταν από τα καλύτερα που έχουν βγει ποτέ. Πολύ overclockable !! (άφθαστο το ich8 ), ακόμη συναγωνίζεται άξια τον αντικαταστάτη του P35. Θα περιμένουμε σε λίγο και το Χ38, τον αντικαταστάτη του 975X να δούμε τι λέει.

...... από ΑΝ7 OverClocker με 1,38 που είσαι stable?

Δίκιο έχει και ο ΑΝ7 OverClocker, έτσι Τζώρτζης ; Δώσε και καμμιά πληροφορία παραπάνω, να μαθαίνουμε κιόλας. Καμμιά θερμοκρασία ;

Link to comment
Share on other sites

Stable είμαι στα 3650±.

Link .

Θερμοκρασίες είμαι - 5-6oC λόγω του ότι κατέβασα από 1.5Vcore σε 1.4 περίπου 52-65 ανάλογα την εξωτερική θερμοκρασία, πχ τώρα με 27oC εξωτρική είμαι με 52full 43 idle.Πάντως ίσως 3800αρίσει...

Οι μνήμες έχουν βγει πολύ καλές!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Και θα θέλανε οι 4mb l2 να περάσουν τα 3600 με κάτι λιγότερο απο 1.4 :D

και εκτός των άλλων εκείνοι είναι Allendale νομίζω.

όλα καλά, αλλά το 1.38 με ενθουσίασε :)

γιατί δεν είναι μόνο το max stable αλλά και το clock speed/watts που μετράει (για μένα τουλάχιστον)

τον δικό μου τον έχω με 1.35 στα 3500 και δεν έχω δοκιμάσει παραπάνω. σε 2-3 βδομαδούλες που θα μετακομίσω και τη μητρική θα δοκιμάσω για παραπάνω.

εκτός αν ψάχνεις για hwbot νούμερα, βρές το καλύτερο clock/vcore και μείνε εκεί.

μπράβο και απο μένα :)

Link to comment
Share on other sites

x6800 ακα 1000e @ H κορυφή του wafer @ 600μηζ overclock / Οχι οτι δεν το κάνουν το ανωτέρω και 6600/6700 - > Σπάνιο ομως .

Εν αντιθέσει με τους 6300 οπου οι μισoι και παραπάνω με default voltage ποστάρουν 100% Ενώ μέχρι τα 3500-3600mhz εχουν καλύτερο scalling mhz/voltage Και λέω 3500 3600 γιατι απο εκει και πάνω αλλάζουν τα πράγματα λόγω πολύ υψηλου fsb ζορίζεις μητρικη - μνήμες αρκετά και χάνεις [και απο κει.]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.