Jump to content



GoMaR

Recommended Posts

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

1440x900 , όχι όλα full νομίζω είναι χωρίς vsync και το shadows στο High , πλήρως playable !!!

Ενα μίνι review

Ξεκινώντας το παιχνίδι βλέπεις μια εξελιγμένη μορφή των μενού , που όμως παιδεύουν την κάρτα γραφικών και το pc γενικότερα , και βλέπεις ότι έχεις 3 επιλογές , ένα dirty , ένα EVO και ένα Scooby . Δοκίμασα και τα 3 οχήματα και εντυπωσιάστηκα από την ταχύτητα των αυτοκινήτων καθώς δεν σου δίνει πολλά περιθώρια να οδηγήσεις με το keyboard , οπότε το steering και οι δυνατές κλωτσίες πρέπει να είναι μέσα στο παιχνίδι. Απο αληθοφάνεια το background είναι φανταστικό , σαν να κάνεις περίπατο στο δάσος , ενώ το αυτοκίνητο διαλύεται ακόμα και στην πιο εύκολη επιλογή. Μετά απο ώρες συλλογισμού ( περίπου 1 sec ) απεφάνθη ότι το C.Mcrae D. είναι arcade με δόσεις simulation

ΥΓ το multiplayer το σκίζει , 13 παίχτες μαζί , μάξιμουμ που είδα !

Link to comment
Share on other sites

Π-Α-Ν-Α-Θ-Λ-Ι-Ο

1.) θεοβαρο αν και πιο ελαφρι απο το TDU(αυτο ελειπε να ειναι και βαρυτερο)

2.) αυτη η εκνεβριστικότατη γιαλαδα που δε καταλαβαινω σε ποιους αρεσει -σε μενα παντως ΚΑΘΟΛΟΥ- γιατι δε μπορω να την βγαλω??? ε???? οεο???

3.) ειναι δυνατον αυτοκίνητο wrc να ποιανει τα 200 σε 2 δευτερολεπτα και να φρεναρει απτα διακοσια σε σταση σε 1??????? ειναι επισης δυνατον να στριβεις ελαχιστα και να φερνει αναστροφη????? ΡΕ Τ'ΕΙΝ'ΑΥΤΑ ΡΕ??????

απεγκατασταση και διαγραφη του ζιπ καφι μ το που βγηκα.....τα ποιο αθλια MB που κατεβασα... τσαμπα οι ωρες που μου πειρε(κατεβαινε με 15 μεσο ορο....)

Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα με 180 ( fileplanet ! )

και έχω να πω

1) το TDU είναι πιο ελαφρύ , αλλά για κάποιο λόγο διαλλύει το σύστημα μου

2) ούτε εμένα μου άρεσε , αλλά δείχνει πιο αληθοφανή έτσι

3) wrc είναι , τι περίμενες; να είναι σαν το matiz ;

Link to comment
Share on other sites

Τα Shadows στο ultra και δεν παίζει ούτε με σφαίρες. αναγκάστηκα να το κατεβάσω στο high, όπου έπαιζε νεράκι.

Κατά τ'άλλα? Σίγουρα πιο ρεαλιστικό από τις υπόλοιπες πατάτες των προηγουμένων ετών αλλά και πάλι, όπως είπε και ο Τόλης, το φρενάρισμα είναι λες και άνοιξες αλεξίπτωτο+κανένα uber ηλεκτρομαγνήτη...

Κααααλή φάση φαίνεται αλλά δε θα το αγόραζα κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Και να ρυθμίζεται το φρενάρισμα, πάλι παραμένει ΕΝΤΕΛΩΣ αντιρεαλιστικό. Στο χώμα ΠΟΥ βρήκε πρόσφυση? Ότι λάστιχα και να φοράει κανένα όχημα στο χώμα δε φρενάρει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

τωρα βρηκα τι φταιει και δεν μπορω να οδηγησω.βαζω τη καμερα απο μεσα και βλεπω το τιμονι.οταν το γυρναω σιγα το τιμονι γυριζει ακριβως οσο γυρναω και το τιμονι της g25.οταν ομως το στριψο λιγο αποτομα το τιμονι τερματιζει!!!ελεος για αυτο και στο παιχνιδι παει βαρκα γυαλο.γιατι εσυ στριβεις λιγο για να διωρθοσεις αλλα το τιμονι παει τερμα δεξια η αριστερα οποτε ο μονος τροπος να το ισιωσεις ειναι να κρατησεις το τιμονι ισιο.

ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΛΕΜΕ.πρωτη φορα το βλεπω αυτο σε παιχνιδι.παω στο επισημο site τους να τους σταβρωσω.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια sorry κι όλας αλλά δεν καταλαβαίνω την επίθεση. Πρώτη φορά παιζετε ένα παιχνιδι? Δηλαδή πρέπει οποσδήποτε να είναι ρεαλιστικό? Δεν μπορει κατι να μην είναι ρεαλιστικό , ακόμα και simulation (ναι το λεει η λέξη αλλά παραμενει παιχνιδι, δεν μαθαίνεις να οδηγάς, ΑΝ θέλεις το αγοράζεις και διασκεδάζεις, αυτό είναι όλο)

Τα αρνητικά σχολια τα καταλαβαίνω αλλά την μαζική επίθεση με εκφράσεις του στυλ "ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΛ... ΛΕΜΕ" ΄ όχι. Τι πάθατε ? Λες και σας έκαψαν το σπίτι κάνετε. :hehe: .για αυτό βγάζουν οι άνθροποι τα demos...

και στο κάτω κατω λίγες είναι φορές που εκτιμήσατε γρήγορα ένα game και αλλάξατε γνώμη μετά?

Link to comment
Share on other sites

το 2 ηταν καταπληχτικο τα επομενα ηταν αποτυχια μεγαλη. αυτο θελει 9900ultra για να παιξει καλα, και ο αλος σκαει για την Logitech G25 Racing Wheel ενα σακουλακι λεφτα για να μπορει να παιξει γιατι οταν πας να το παιξεις με Πληκτρολόγιo και παει ασχημα οποτε τσαμπα τα λεφτα για την G25

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το game είναι εντελώς playable με τις παρακάτω ρυθμίσεις. Έπαθα πλάκα όταν έβγαλα το particles και το wind effects... Πέταξε λέμε. Πάλι cpu αραγε;

dsc00549yi3.th.jpgdsc00550ts5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικα εχουν καποια διαφορα απο XP σε VISTA? Εννοω....Ειναι τελικα dx10?

BILL5: Οχι και 9900ultra..απο που και ως που ; Δηλαδη τα παντα full (ολα ultra και ον) σε 1600χ1200 με 4x αα και 16χ ανισοτροπικο που μου παιζει αψογα , σε χαλαει ;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.