Jump to content




GoMaR

Recommended Posts

εμενα εχει shortcut κανονικα....και γενικα δεν ειχα προβλημα στην εγκατασταση...τωρα γιατι σου κανει αυτα τα περιεργα...δεν μπορω να καταλαβω...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Ακλοκαριστος και ολα φουλ(2560χ1600) ειχα 3 με 4 fps(χρειαζομαι αναβαθμιση μαλλον)

Με 4300@3300 και 2900XT@823/900 σε 1600Χ1200,χωρις windy effects το παιχνιδι ειναι playable(50+ αν θυμαμαι καλα)

Αλλα τι να το κανεις?Αλλο ενα racing game του κιλου,με βασικο πλεονεκτημα τα καλα γραφικα που για να τα δεις θελεις το καλυτερο hardware που κυκλοφορει σημερα.

Το παλιο καλο Richard Burns Rally ειχε 60 fps συνεχως(με την 7800) και ρεαλισμο 95+%(γιατι ειναι racing simulator )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 15:45]

Με 4300@3300 και 2900XT@823/900 σε 1600Χ1200,χωρις windy effects το παιχνιδι ειναι playable(50+ αν θυμαμαι καλα)

όλα τα άλλα στο Ultra ? και ΜSAA x4? Στην άσφαλτο ή στο χώμα, γιατί έχει διαφορά.

Καλυτερα απο GTX είσαι :) Απο το δικο μου setup τλχ, μην αρχίσουν και μας κυνηγάνε)

Πάντως με τα baggy που έχει πολλά αυτ. μεσα πρεπει να κατεβάσω αναλύσεις/φιλτρα για να έχω πάνω απο 30 πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 16:52]

Oχι Ultra,νομιζω high ειναι η αμεσως προηγουμενη ρυθμιση

Θα το ξανατρεξω και θα κρατησω στοιχεια μηπως βγει κανα συμπερασμα

Ξέρεις τι έχει ενδιαφέρον με την καρτα σου στο συγκεκριμένο παιχνιδι?

Βάλτα τα πάντα στο on/Ultra - 1280χ1024 χωρίς AA δηλ. MSAA x0 (και στο game απο χ4 κατεβασε το στο 0 )και πες μας. (και με ποια καμερα )

Μετα αν θες βάλε και ΑΑ να δεις διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τόσα γράψαμε για την 2900xt πριν βγει και πριν την πάρει κανείς, και τώρα που την έχουμε δεν γράφει κανείς αποτέλεσματα?

@ cptkoulis κάνε ένα κόπο όποτε μπορείς ... :flower:

Θ'ελω να πάρω VGA :D

Link to comment
Share on other sites

@Dem

Με τη GTX δε νομιζω οτι χρειαζεται να ανησυχεις για τον ανταγωνισμο,τουλαχιστον απο τη 2900

Θα κανω σημερα αν προλαβω μερικες "μεθοδικες μετρησεις" με το fraps,για να μιλαμε με στοιχεια και οχι στο περιπου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 13:03]

@Dem

Με τη GTX δε νομιζω οτι χρειαζεται να ανησυχεις για τον ανταγωνισμο,τουλαχιστον απο τη 2900

Θα κανω σημερα αν προλαβω μερικες "μεθοδικες μετρησεις" με το fraps,για να μιλαμε με στοιχεια και οχι στο περιπου

Δεν ανησυχώ βρε, διαλέγω κομμάτια για 2ο υπολογιστή, και λέω τελικά να βαλω ΑΤΙ, και όχι GTS/GTX που έλεγα αρχικά, ειδικά στην περιπτωση που του βάλω την δικια μου m/b, και πάρω άλλη εγώ. (απο την άλλη με ΑΤΙ/GTX θα χρειαστεί και επιπλέον psu, αλλά αν αξίζει...)

Η GΤS/GTX ξερω ακριβώς πως πάνε(και τις 2 τις είχα), me την ΑΤΙ , αν και το έχω ψάξει πολύ, δεν ξέρω ακριβώς τι πάιζει, και αυτό το παιχνιδάκι είναι ότι πρεπει για μετρήσεις ,

(δεν είναι δα και Battlefield ;) ).

@.."για να μιλαμε με στοιχεια και οχι στο περιπου"...τέτοια θέλω να ακούω, thanks cptkoulis

:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκιναμε και ενα mini διαγωνισμο σε ασφαλτο(lap time)??:D

Ξεκιναμε με 1.08.35??

screeny δε βαζω...πιστευω 8α πεσουν οι χρονοι αμεσως.

(αλλα καλο ειναι να υπαρχει στους επομενους)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 15:50]

Δεν ξεκιναμε και ενα mini διαγωνισμο σε ασφαλτο(lap time)??:D

Ξεκιναμε με 1.08.35??

screeny δε βαζω...πιστευω 8α πεσουν οι χρονοι αμεσως.

(αλλα καλο ειναι να υπαρχει στους επομενους)

Σου άρεσε τελικά? ε? Και μένα όσο πάει περισσότερο. :D Αυτή η κάμερα τα σπάει και ειναι περίεργο αλλα κάνω καλυτερους χρόνους με αυτή

ένα patchακι να βγει μόνο να μην πεφτουν τόσο πολυ τα frames στην πιστα με τα baggies ρε γ@μοτο :...:

@ΝTG γιατι δεν μπαινεις online?

post-4508-1416073111,0095_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 16:10]

εξαρχης μου αρεσε...μονο να συνηθισω το χειρισμο ηθελα...

(γμτ ...πρεπει να παρω τιμονιερα)

Χρονους δεν βλεπω ...:p

Πολύ προχειρα 1.08.51 για μένα, screenshot μολις κατέβω κι άλλο μεχρι τώρα στο χώμα ήμουν :p . Εκεί δεν μπορώ να πάω κατω απο 3.17 μεχρι στιγμής..και υπάρχουν μερικοι που κάνουν κάτω απο 3.00...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

(Πως μπορω να προσθεσω εικόνα με "διορθωση" ? Μεχρι τώρα το έσβηνα και το ξαναποσταρα αν ήθελα να προσθεσω εικόνα, κατι μου ξεφευγει...:p)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

tεσπα για να μην ποσταρω συνέχεια αυτη η εικονειτσα απο κατω συνεχώς θα αλλάζει :D

post-4508-1416073111,0519_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χλωμο το κοβω αν φτιαχουν τα fps για το buggies αφου οι φιλοι μας στην codemasters επαιζαν το game με 28800ultra σε sli mode...κ δεν ειδαν ποτε οτι το παιχνιδι δεν ειναι playable se ultra γραφικα σε εμας με τις ταπεινες 8800gts 640mb των 400 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από isaias1983 [Σήμερα, στις 17:32]

Χλωμο το κοβω αν φτιαχουν τα fps για το buggies αφου οι φιλοι μας στην codemasters επαιζαν το game με 28800ultra σε sli mode...κ δεν ειδαν ποτε οτι το παιχνιδι δεν ειναι playable se ultra γραφικα σε εμας με τις ταπεινες 8800gts 640mb των 400 ευρω...

Aστα, ουτε στην GTX των 500 ευρώ δεν παιζεται η πίστα με τα baggies. Kαι δεν εννοω ότι δεν παιρνω πολλά fps, κατω απο 30 πολλες φορές = unplayable. και υποτιθεται οτι αυτές οι καρτες είναι τοπ, που να υπηρχαν τωρα στην αγορά και καλυτερες π.χ 9800, 2950 κτλ. Στις GTX/GTS/XT το ίδιο παιχνιδι δεν θα έπαιζε καθόλου με ultra και 1280χ1024.

Link to comment
Share on other sites

δεν κρατηθηκα και πολυ ...:D

(η εικονα ειναι λιγο ...καπως...μιας και οτι setting υπαρχει γενικα σε υπολογιστη

...μπηκε σε performance να με βοηθησει στο χρονο..:D)

post-699-1416073111,2271_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.