Jump to content



S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernoby:πείτε τα όλα


HotPeanut

Recommended Posts

Επίσης οι οχτροί είναι και λίγο proactive, δηλαδή την πέφτω σε 3-4 που είναι στο διάδρομο αριστερά, και μετά από λίγή ώρα με τζερτζελέ, σκάνε μύτη από πίσω μου 2 αιμοβόροι από τον παρακάτω διάδρομο και με στέλνουν ...για ραδίκια.

Ξέρει κανείς Ρωσικα? Τι λέει η φωνή που ακούγεται συνέχεια στην πίστα της σαρκοφάγου στο τέλος?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GFFermari [Χθες, στις 21:10]

Δηλαδη οι ''οχτροι'' οχι μονο πυροβολουν με οπλα που φερουν σφαιρες που διαπερνουν τους τοιχους αλλα γνωριζουν και που βρισκομαι μεσα στο κτιριο και με πετυχαινουν....

Ελεος....god mode plz....ενα λαθος εκανα και το πληρωνω...ΠΟΛΥ ακριβα...

:D

Λογικο ειναι να σε πετυχαινουν αμα γαζωνουν το κτιριο ολο και καποιες σφαιρες θα φας,το εσωτερικο του καθε κτιριου δεν ειναι δα και τεραστια εκταση.Αλλωστε οι εχθροι στο stalker ειναι εκνευριστικα ικανοι στη μαχη.

Link to comment
Share on other sites

patch development beta για το Multiplayer του stalker ημαρτον :p

http://www.fileplanet.com/promotions/stalker/

Αυτα που λετε για το ΑΙ των εχθρων με βαζουν σε πειρασμο :), εχω βαρεθει να σφαζω 12χρονα σε bf2 & 2142, να βριζω το αισχρο netcode της νουμπομηχανης του BF2 και να συνεχυζω να παιζω μονο και μονο για τα stats μου, btw τελικα μπορεις να πας ΟΠΟΥ θελεις μεσα στον κοσμο του παιχνιδιου ή εχει γραμμικο single player ?

edit : μολις εγινα μελος στην beta και κατεβαζω το client, ευκαιρια να δω λιγο πως ειναι το παιχνιδι τζαμπε :)

Link to comment
Share on other sites

ΒF2 πλέον μόνο σε Wake Only maps μπας και βρω κανά σοβαρό game...

Το ΑΙ είναι καλό καθώς και τα όπλα είναι πιο ρεαλιστικά φτιαγμένα, και δεν είναι σαν το Rainbow Lockdown με τα τρισεκατομμύρια headshots, είναι δύσκολο έως ακατόρθωτο με το πιστολάκι να κάνεις headshot από τα 50+ μέτρα.

Έχει και ωραία post-apocalyptic σκηνικά, ωραία (spooky) νύχτα, rpg στοιχεία, τι άλλο θες? Το story έχει κάποια προβλήματα αλλά WGAF, εμένα μ'αρέσει πολύ :D

Link to comment
Share on other sites

εκανα create server να δω πως ειναι οι πιστες, 1024*768 static lighting mode ολα medium,sun + grass shadow off 4x AA 8x AF viewdistance και texture detail στο τερμα, δεν καθισα να μετρησω fps αλλα φαινοτανε πολυ smooth, αυτο που με ξενερωσε ητανε που οσο και να εριχνα το sens απτα options παρα ητανε μεγαλο και οτι το zoom και το low crouch δεν εχουν toggle δηλαδη πρεπει να τα κρατας πατημενα, προχειροδουλειες ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo

To Full Dynamic Light το μαμαει το framerate αλλα ειναι πολυ πιο ωραιο απο το Static.....μονο για 8800GTX ειναι βεβαια...

Και στην 8800 GTS παίζει τέλεια. Γενικά το game θέλει καλό PC, τουλάχιστον σε ανταμοίβει με καλά γραφικά και κίνηση. Επίσης φοβερή η εναλλαγή από μέρα, σε σούρουπο, μετά νύχτα και πάλι μέρα. Βοηθάει και στην στρατηγική αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Δηλαδή το minimum FPS που έχεις στο Stalker με την GTS είναι πάνω από 35-40? Γιατί αυτό είναι το "τέλεια". Αν ψιλοκολλάει σε κάποιες περιοχές, τότε είναι απλά "καλά".

Δεν έχω FRAPS ή κάποιο άλλο τρόπο μέτρησης (έχει το game δικό του? ) αλλά μέχρι εκεί που έχω παίξει δεν μου έκανε ποτέ κανένα είδους κόλλημα. Ίσως βοηθάει ότι είναι και το PC πουσαριμένο σε όλα τα επίπεδα και καθαρό από οτιδήποτε περιτό κατά το startup.

πχ στην γέφυρα του τραίνου στην μάχη που έδωσα με τον στρατό, χειροβομβίδες, φλόγες, 10+ στρατιώτες να με κυνηγούν και νύχτα με full dynamic lighting δεν έκανε ούτε κιχ.

Πως μπορώ να μετρήσω το min FPS; Με πιο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

στο private forum λενε πως το AA και το AF μειωνουν δραματικα τα fps αμα βρισκεσαι κοντα σε πηγη φωτος, επισης για να δεις τα fps (και πολλα αλλα )μεσα απτο παιχνιδι πατας στην κονσολα rs_stats 1, α μην ξεχασω. χωρις static lighting δεν μπορεις να εχεις αληθινο AA(φταιει η xray engine γι αυτο), το ΑΑ που υπαρχει σε full dynamic lighting mode ειναι "ψευτικο" κατι σαν το ψευτο-AA που μπηκε στο GRAW με patch

Link to comment
Share on other sites

Ξαναξεκίνησα από την αρχή και μέχρι το level 2 δεν είδα πουθενά κάτω από 60 fps. Όσο προλαβαίνω να δω στο Fraps τουλάχιστον. Ίσως την επόμενη φορά κάνω ένα log να δω τα aver/min/max fps.

Γενικά, σαν αίσθηση, πουθενά δεν νοιώθω να δυσκολεύεται και να κομπιάζει. Ούτε έχω αστοχήσει λόγω "σπαστής" κίνησης. Ίσως πιο κάτω που λογικά γίνεται και πολύ πιο δύσκολο.

Ποιός μιλάει για 10αρια? Και με τι PC?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από skritikos [Σήμερα, στις 16:57]

Και στην 8800 GTS παίζει τέλεια. Γενικά το game θέλει καλό PC, τουλάχιστον σε ανταμοίβει με καλά γραφικά και κίνηση. Επίσης φοβερή η εναλλαγή από μέρα, σε σούρουπο, μετά νύχτα και πάλι μέρα. Βοηθάει και στην στρατηγική αυτό :)

Σε τι ανάλυση ειπαμε?Γιατί με 1680Χ1050 με όλα φουλ μόνο με 8800GTX που έβαλα έμεινα ικανποιημένος...η GTS ψιλοζοριζόταν...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.