Jump to content


S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernoby:πείτε τα όλα


HotPeanut

Recommended Posts

gbak το τελειωσα και γω....μαλλον δηλαδη!....ηταν γ@ματο τελικα και σε καποια σημεια τα γραφικα απαιχτα...αλλα εχω την εντυπωση οτι μου μειναν και αλλες αποστολες...

Μπα δεν το τελειωσες

Ποιος ηταν το τελευταιο σου video ??

Εχει πανω απο ενα φιναλε αναλογος με το πως το εχεις παιξει

Μου φαινεται εχει γυρω στα 4 φιναλε η και παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR

Ποτε προλαβαν και εγιναν "μεσαιες" αυτες οι καρτες ? :cry:

E για αυτο το παιχνιδι μεσαιες ειναι....

Εχω κολλησει τωρα εκει που βοηθας το Bes και μετα βγαινεις απο το χωρο με τα βαγονια για να πας Agroprom. Με ριμαζουνε οι bandtits συνεχεια......

Link to comment
Share on other sites

’κουσα για 8 διαφορετικα finale. Μερικά είναι μέσα στη σαρκοφάγο. Ακουμπας εκείνο το πράμα... και ανάλογα τι έκανες στο game (φράγκα, κτλ) έχει μερικά finale. Διάβασα για ένα άλλο που έχει καμια 10ρια teleporters (κάπου στην τελευταία πίστα) και πρέπει να τα περάσεις όλα κτλ κτλ και στο τέλος υπάρχει ΤΟ finale. BTW, αρχισα 2ο campaign...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν + Radiation και τις φοράς στη ζώνη τότε ΝΑΙ. Αν απλά τις κουβαλάς ΟΧΙ. Όταν το περιβάλλον είναι ραδιενεργό ακούγεται ένας ήχος, σαν από μετρητή Geiger (http://en.wikipedia.org/wiki/Geiger_counter) ένα πράμα. Αν ανεβεί και το κίτρινο στο health τότε χρειάζεσε ένεση αλλιώς πας για τα ραδίκια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΙamdaBest [03-04-2007 12:56]

Μπα δεν το τελειωσες

Ποιος ηταν το τελευταιο σου video ??

βασικα απο οτι καταλαβα ημουνα σε ενα κατεστραμενο εργοστασιο...και βρεθηκα σε ενα μπλε αντικειμενο μεγαλο...μαλλον αντιδραστηρας δεν πολυκαταλαβα...και μου βγαλε ενα μυνημα stalker make a wish...μετα επαιξε ενα video και καπακι εβγαλε τα credits του παιχνιδιου....και τελος....

αλλα θα το ξαναρχισω με το καινουργιο μου συστημα αυτο ειναι σιγουρο...απλα θυμαμαι στο palmtop ειχε αρκετες αποστολες τις οποιες δεν τελειωσα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από neuromancer

@kallileo

Τι εννοείς "ψεύτικοι τερματισμοί"?

εμας μαλλον για ψευτικο μας βλεπω...χαχαχα

λοιπον τελικα ειχε δικιο ο kallileo....

true end> http://www.youtube.com/watch?v=Sgkub-ugZZg&mode=related&search=

false end>

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα και δεν εντυπωσιαστηκα καθόλου, μου φαινεται γερασμενο όχι μόνο στα γραφικα αλλα και στο gameplay, ίσως γιατι παιζω παρ/λα το Condemned - Criminal Origins? το οποίο ΕΧΕΙ ατμοσφαιρα.

Σχετικα με τις επιδώσεις

@ Mainframe δεν ξερω πως βλέπεις τα 150 fps, με όλα full, στα 1920*1200

Εγω μεχρι τώρα βλεπω avg 60 - 65 καμια φορα κατεβαινει και 30 άλλες ανεβαινει και 90fps. (1280Χ1024).

Παντως με ένα προχειρο search sto net παρατηρω και συμφωνω με αυτό..........."We've learned that NVIDIA is hard at work on developing a new ForceWare driver for GeForce 8800 users that will bring performance enhancements as well as SLI support for S.T.A.L.K.E.R. One thing we've already noticed in our S.T.A.L.K.E.R. testing is that the GeForce 8800 GTX doesn't perform that much faster than the GeForce 8800 GTS 320MB with today's 97.92 driver, so hopefully the upcoming driver will really allow the GeForce 8800 GTX to flex its muscles.........."

Link to comment
Share on other sites

Σαν ιστορια το βρισκω πολυ καλο,επισης τελικα μου αρεσαν τα στοιχεια rpg αν και στην αρχη το παιχνιδι δεν μου αρεσε καθολου,και αυτο πιο πολυ για τις υπεραπαιτησεις που εχει για τα γραφικα τα οποια δεν τα βρισκω και τοσο κορυφαια.Το βαζω Νο3 μετα το HL2 και HL1 στη προσωπικη μου λιστα παιχνιδιων.

Επισης εβαλα το Reality patch (αν δεν εβρισκα αυτο δε θα το αφηνα στον υπολογιστη) ,γιατι να αδειζω εναν γεμιστηρα για εναν εχθρο δε λεει,βεβαια χανω πιο ευκολα και εγω,ειναι πιο ακριβα τα οπλα και κατι αλλα ψιλα,αν το θελετε http://stalker.filefront.com/file/Reality_Enhancement_Mod;77309

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MADKiller7 [Χθες, στις 22:16]

Επισης εβαλα το Reality patch (αν δεν εβρισκα αυτο δε θα το αφηνα στον υπολογιστη) ,γιατι να αδειζω εναν γεμιστηρα για εναν εχθρο δε λεει,βεβαια χανω πιο ευκολα και εγω,ειναι πιο ακριβα τα οπλα και κατι αλλα ψιλα,αν το θελετε http://stalker.filefront.com/file/Reality_Enhancement_Mod;77309

Μπραβο ωραιο

Κατι τετοιο εψαχνα και εγω γιατι μου εσπαγε τα νευρα το οτι χρειαζεσαι ολοκληρο γεμιστηρα για να σκοτωσεις ενα απλο εχθρο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Χθες, στις 20:11]

@ Mainframe δεν ξερω πως βλέπεις τα 150 fps, με όλα full, στα 1920*1200

Εγω μεχρι τώρα βλεπω avg 60 - 65 καμια φορα κατεβαινει και 30 άλλες ανεβαινει και 90fps. (1280Χ1024).

Παντως με ένα προχειρο search sto net παρατηρω και συμφωνω με αυτό..........."We've learned that NVIDIA is hard at work on developing a new ForceWare driver for GeForce 8800 users that will bring performance enhancements as well as SLI support for S.T.A.L.K.E.R. One thing we've already noticed in our S.T.A.L.K.E.R. testing is that the GeForce 8800 GTX doesn't perform that much faster than the GeForce 8800 GTS 320MB with today's 97.92 driver, so hopefully the upcoming driver will really allow the GeForce 8800 GTX to flex its muscles.........."

Ελά ντε???? Πές μου και μένα γιατί έχω κουφαθεί....Θα ποστάρω screen shot το βράδυ για να δείτε!!! Το θέμα είναι πώς όντως τα γραφικά τα έχω τερματισμένα και αυτό φένεται και στο παιχνίδι! Το αλλο κουφό είναι πως δεν κάνει κάποιο λάθος το FRAP αφού όντως το game πάει σφαίρα. Τρελό.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Σήμερα, στις 16:33]

Ελά ντε???? Πές μου και μένα γιατί έχω κουφαθεί....Θα ποστάρω screen shot το βράδυ για να δείτε!!! Το θέμα είναι πώς όντως τα γραφικά τα έχω τερματισμένα και αυτό φένεται και στο παιχνίδι! Το αλλο κουφό είναι πως δεν κάνει κάποιο λάθος το FRAP αφού όντως το game πάει σφαίρα. Τρελό.....

To συγκεκριμενο παιχνιδι και 35 fps σφαιρα πηγαίνει, είναι πολυ ομαλό.

Αυτα τα ligts (dynamic ή κάπως έτσι) τα έχεις στο τέρμα?

ποιους drivers έχεις?

edit : ναι με προλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ θα σας απαντήσω και αυτό, γιατι τωρα δεν ειμαι μπροστα στο μηχάνάκι μου.....Από όσο θυμάμαι τα γραφικά είναι τερματισμένα...Τώρα τους drivers δεν θυμάμαι, αλλά υπόσχομαι να σας δείξω το configuration στην λεπτομέρια.... :)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ευθυνεται η cpu σας για τα fps drops ? (οπως συμβαινει στην source engine που θελει πολυ καλο cpu για σταθερα fps στο CSS και DoD source) ο mainframe νομιζω τον εχει παει στα 4.1 τον δικο του c2d , απτην αλλη με επιλογες οπως full dynamic lighting κανονικα επρεπε να ειστε ολοι gpu limited ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.