Jump to content



S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernoby:πείτε τα όλα


HotPeanut

Recommended Posts

Eκτος απο τα FPS που δειχνεται και λιγο απογοητευομαι με την καρτα μου,εχω απογοητευτει και με κατι αλλο στο παιχνιδι,θυμαμουν οτι ειχα καποια βιντεακια απο την παρουσιαση του STALKER το 2003 με την τοτε εκδοση μηχανης γραφικων x-ray ,το παιχνιδι ειχε πολυ καλη "φυσικη" αλα HL2,φωτα κλπ εσπαγαν,οδηγουσες οχηματα,κριμα που δεν κυκλοφορησε οπως τοτε.Επισης ειχε τα ιδια γραφικα με τωρα αλλα ετρεχε τσιτα με τις τοτε high end vga....μυριζομαι μπαμπεσια για να σερνεται τωρα.

Ψιλο ασχετο με αυτο το παιχνιδι,τα gameplay demo του HL2 EP2 τα ειδε κανενας,το παιχνιδι μαμαει τρελα,οι τυποι στην Valve εχουν κεφια.

Link to comment
Share on other sites

Μainframe πες τι αναβολικα την έχεις δωσει την κάρτα σου, μηπως έχεις SLI και μας δουλευεις? :hehe: :hehe: :hehe:

εγω παιρνω τα μισα χαχα

δηλ στα άλλα παιχνιδια τι παιρνεις 500 fps? (CoH , condemned , Cod2 , Fear, double agent, ; έχεις κανενα απο αυτα να ανεβάσεις καμια φοτο να μας κουφανεις κι άλλο? ειδικά τα 2 τελευταια)

Απο περιέργεια εβαλα 800χ600 και δεν ειδα 150fps ουτε κοιτάζοντας τον ουρανό. :woot:

Εdit: Ρε μηπως εγω δεν GTX και εχω GTS ή καμια άλλη? Κατσε να βγάλω τον χαρακα να την μετρησω :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδία.....μπορεί το pciex linkboost που έχει η μητρική μου σε συνδιασμό με την 8800 GTX να πιάνει κόκκινα....Πραγματικά δεν έχω κάνει καμία moda..(εκτός του extra ανεμηστήρα http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=36583&perpage=20&pagenumber=3)..Πάντως πάει πάρα πολύ καλά το σύστημα...σε βαθμό που σου κάνει ναυτία....:sick:

Δοκημάστε με τους 97.44.

Link to comment
Share on other sites

@Mainframe

Όλο στην πείνα σε βλέπω... δίαιτα κάνεις...? Να ζητήσω κι εγώ ένα screenshot? Από την πίστα έξω από το εργοστάσιο προς στο τέλος, που πετάνε ελικόπτερα και γίνεται ο κακός χαμός από οχτρούς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από neuromancer [Σήμερα, στις 22:17]

@Mainframe

Όλο στην πείνα σε βλέπω... δίαιτα κάνεις...? Να ζητήσω κι εγώ ένα screenshot? Από την πίστα έξω από το εργοστάσιο προς στο τέλος, που πετάνε ελικόπτερα και γίνεται ο κακός χαμός από οχτρούς.

Δεν έχω φτάσει εκεί. Πέσ μου κάτι από τις αρχικές πίστες. Εσύ όταν κοιτας ουρανό πόσα fps πας? Το λέω γιατί είναι ευκολα συγκρίσιμο....μην πρεξηγηθώ.... ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω όταν κοιτάζω ουρανο 90-100 σε 1280χ1024 εσυ ποσα? Ασε ξερω 180 - 200 κατι παιζει..

ο kommatias εδω κατι λεει για το CREATE: DeviceREF: αλλα δεν τον πιανω http://www.pcmaster.gr/newforum/forum_posts.asp?TID=10184&PN=1&TPN=7

http://www.pcmaster.gr/newforum/forum_posts.asp?TID=10184&PN=1&TPN=6

και κατι άλλα για softwaremode...

μεσα στον trader που στον βγάζει στην αρχη πόσο εισαι που ειναι και ευκολα συγκρισιμο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 22:34]

εγω όταν κοιτάζω ουρανο 90-100 σε 1280χ1024 εσυ ποσα? Ασε ξερω 180 - 200 κατι παιζει..

ο kommatias εδω κατι λεει για το CREATE: DeviceREF: αλλα δεν τον πιανω http://www.pcmaster.gr/newforum/forum_posts.asp?TID=10184&PN=1&TPN=7

http://www.pcmaster.gr/newforum/forum_posts.asp?TID=10184&PN=1&TPN=6

και κατι άλλα για softwaremode...

Εγώ στα 1920*1200 - full G- 147 fps :o

Link to comment
Share on other sites

@Mainframe

Μήπως το "παίζεις" σε τίποτε turist/spectator mode? Σε όλα τα ρανταρ στα screenshots σου μόνο εσύ φαίνεσαι. Ούτε καν πτώματα. Οι οχτροί και γενικά ότι σαλεύει επιβαρύνουν όλο τα σύστημα αρκετά.

Βέβαια οι κάρτες γραφικών παίζουν εν γένει καλύτερα με καλύτερη CPU οπότε αν είσαι τόσο o/c όσο ειπώθηκε τότε ίσως υπάρχει λογική στα fps που δίνεις.

Εγώ με όλα full στα 1024x768 και stock CPU/GPU ήμουνα γύρω στα 30-50 fps με περιστασιακές (σπάνιες είανι η αλήθεια) βούτες στα 20+. Γενικά είναι ευχαριστημένος. Το FEAR για σύγκριση το έπαιζα λίγο πιο γρήγορα (40-60fps).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Σήμερα, στις 22:47]

Στον trader (με το που ξεκινά το παιχνίδι) 87 frames

ss87xq8.th.jpg

Aν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι άλλο πέστε το....για την ώρα πάω να σκίσω το company of heroes....;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 00:42]

πωω ρε φιλε..μας πηρε απο κατω με τις φοτο που σηκωσες..εγω ειμαι στα μισα fps με static light και φιλτρα στα μισα...:...:

E τι να πω και γω φιλε μου που έχουμε την ιδια καρτα και παιρνω τα 30-40 fps πιο κατω σε μικροτερη αναλυση , κατι άλλο παιζει.

στα αλλα ειμαι παιχνιδια ειμαι οκ εκτως απο το double agent βεβαιως - βεβαιως αλλα και εκει κατι άλλο φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.