Jump to content


C&C 3 TIBERIUM WARS OUT !!!!


stefanos9

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από FocusX [Σήμερα, στις 10:09]

Δεν είχα πρόβλημα σε 1680x1050 με full γραφικά (εκτός Α/Α που το έβαλα στο 1), δεν ξέρω πως θα πηγαίνει σε lower-end κάρτες. Παρατήρησα όμως πρόβλημα στις σκιές, φαίνονται πολύ jaggie:

το παρατήρησε άλλος;

cncnc9.th.jpg

μηχανη του generals ειναι τι περιμενεις, τι να πω εγω που βλεπω τις σκιες να πιξελαζιουν οταν πλησιαζω πολυ σε bf2 titan quest call of juarez κ.α λογω ελλειψης shadow buffer (ati 1900xt )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Van Gerokost [31-03-2007 19:56]

Πώς να παίζει άραγε με Athlon 2.2 , 1GB RAM και ΑΤΙ 9600.....

Θα σου παιξει απλως δεν θα το παιξεις με τερμα γραφικα λογο της καρτας σου

Παντως οσο το εχω παιξει ειναι καλο παιχνιδακι αλλα καπως ευκολο μου φαινεται

αν και ειμαι ακομα στις πρωτες αποστολες με τους GDI

Το συνιστω ανεπιφυλακτα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν ενθουσιάστηκα... Τα γραφικά είναι πολύ καλά χωρίς να είναι εξαιρετικά, αλλά το gameplay δε διαφέρει σε τίποτα από το παλιό. Οι μονάδες infantry μόνο είναι διαφορετικές επειδή είναι πλέον ομάδα και όχι μονοί φαντάροι.

Κατά τα άλλα, τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου. Έχουν ρίξει όλοι το βάρος στα γραφικά και οι ιδέες στο gameplay σπανίζουν εξαιρετικά... :...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Εγώ πάντως δεν ενθουσιάστηκα... Τα γραφικά είναι πολύ καλά χωρίς να είναι εξαιρετικά, αλλά το gameplay δε διαφέρει σε τίποτα από το παλιό. Οι μονάδες infantry μόνο είναι διαφορετικές επειδή είναι πλέον ομάδα και όχι μονοί φαντάροι.

Κατά τα άλλα, τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου. Έχουν ρίξει όλοι το βάρος στα γραφικά και οι ιδέες στο gameplay σπανίζουν εξαιρετικά... :...:

τι να κανουμε και γραφικα θελουμε και gameplay καλο ενα απο τα 2 θα υστερη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υστερεί ένα από τα δύο? Δηλαδή δεν υπάρχουν παιχνίδια που να δίνουν και τα δύο?

οχι γιατι ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα ολα τρεχουν και αλαζουν αναπασα στιγμη οποτε η γραφικα θα εχεις η gameplay πανε τα παιχνιδια που ειχαν και τα 2

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε -ευχάριστη- εντύπωση πάντως που μου έπαιξε στα 1920x1200, απροβλημάτιστα :) (χωρίς antialiasing βέβαια). Επιτέλους σοβαρεύτηκε η EA και έβαλε widescreen support.

Σαν game μου φάνηκε αντιγραφή του generals / red alert, και δεν μου άρεσε το ότι οι διάφορες φιλές έχουν (πάνω κάτω) τον ίδιο τρόπο παιξίματος. Που είναι το θρυλικό starcraft . . .

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν το CnC είχε ένα διαφορετικό τρόπο παιξίματος από τα άλλα Strategy, τον οποίο ποτέ δεν προτίμησα περισσότερο από αυτόν του Starcraft. Η ΕΑ τώρα έκανε ένα άκρως εντυπωσιακό παιχνίδι -με τα εφέ από τα railgun να εξαϋλώνουν ότι βρουν μπροστά τους, κτλ- αλλά δεν έβαλε πολλές καινοτομίες.

Μ'άρεσε η ρύθμιση των hotkeys πάντως :D

Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν εχει πλοια?????

Θυμαμαι τα αεροπλανοφορα στο red alert 2 σπερνανε...

Εμενα με e6600 και X850XT θα παιζει ολα τερμα 1280x1024????? (Χωρις ΑΑ)

EDIT: LOL μολις παταω το go για τη καταχωρηση χτυπαει το κουδουνι "Απο το πλαισιο, για ενα πακετακι" :D

Για να το δουμε το game λοιπον....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επαιξα ενα skirmish παιρνοντας τους Scrin, και μου φανηκε πολυ εντυπωσιακη και απιστευτα ατμοσφαιρικη η μαχη !!

Οταν την επεσα με Mothership, 6 Carriers, kai καμια 10αρια Tripods, νομιζα οτι ημουν cinema και εβλεπα...

Independence Day + War of the Worlds :mobile:

Oi Scrin αν φτασουν σε late game, ..game over!

:alien: :alien: :alien:

Link to comment
Share on other sites

Μα δε διαφωνεί κανείς με τα γραφικά. Και πολύ καλά είναι και σωστά optimized ώστε να μη θέλουν SLI για να δεις κάτι της προκοπής. Εγώ προσωπικά λέω ότι δε βλέπω διαφορές από το Generals παρά ελάχιστες που δε δικαιολογούν 3 χρόνια αναμονής...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.