Jump to content



C&C 3 TIBERIUM WARS OUT !!!!


stefanos9

Recommended Posts

Ένα ήταν το RTS μετά το 2000 και αυτό ήταν το Warhammer 40K. Τα υπόλοιπα απλά ακολουθούν ΙΜΗΟ. Τις περισσότερες καινοτομίες εκεί τις είδα, αν είχε και ακόμα καλύτερα ηχητικά (speeches + effects), γραφικά (το Company of Heroes του Warhammer τη μηχανή φοράει) και ήταν από την αρχή balanced (το Dawn of War και το Dark Crusade μετά τα patches έγιναν εντελώς balanced - το Winter Assault ήταν οκ), θα ήταν το καλύτερο Strategy Ever.

Δεν είναι τυχαίο που από ορισμένα περιοδικά + site πήρε τον τίτλο Game of the Year 2004 από το Half-Life 2...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Νομίζω ετοιμάζουν καινούριο... Δεν το είχα παίξει ποτέ. Είχα κολλήσει με ΤΑ τότε. Όσο για το CoH είναι κορυφαίο, εντελώς διαφορετικό από τα συνηθισμένα, αλλά και ιδιαίτερα δύσκολο γιατί πρέπει να είσαι σε πολλά σημεία ταυτόχρονα, πράγμα δύσκολο σε αντίθεση με το ΑΙ που "προλαβαίνει"

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

... Που είναι το θρυλικό starcraft . . .

Κατι ''ψιθυριζεται'' για Starcraft 2....Aν βεβαια αποφασισει να αφησει η Blizzard τη

κοτα με το χρυσο αυγο (WOW) και μας δωσει τη συνεχεια του καλυτερου RTS ever...

Καλο το C&C 3 δεν λεω,μου θυμισε τις παλιες καλες εποχες αλλα εκτος απο τη

προσθηκη της alien φυλης,απο καινοτομιες το παιχνιδι δεν εχει....

Προσωπικα εμενα με κολλησε ομως....Act V με τους GDI...4th mission...

Μετα ακολουθουν οι NOD :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77

Προσωπικα εμενα με κολλησε ομως....Act V με τους GDI...4th mission...

Μετα ακολουθουν οι NOD :cool:

Τώρα μπήκα Act V, το παίζω στο hard και μ'αρέσει πολύ. Μακελειό στην τελευταία της Act IV, τα μισά Walkers τους έκλεψα και το κανα Half-Life 2 + Πόλεμος των Κόσμων το σκηνικό...

Μπορεί να μην έχει τόσες πολλές καινοτομίες αλλά είναι εθιστικό και πανέμορφο. Το Supreme Commander δε με πόρωσε τόσο. Η Blizzard πρέπει να κάνει πολλά για να μας προσφέρει και μια τέτοια μηχανή γραφικών (super ελαφριά έως super ενισχυμένη στα καλά PC) και να δώσει νέες καινοτομίες (όπως το Warhammer 40K).

Το RTS ζει και βασιλεύει :D

Έχω πορωθεί λέμε :D :D :D

Μόνο με το Dark Crusade και τους Chaos θυμάμαι τελευταία τέτοια πόρωση!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Τώρα αυτοί κάνουν (θεωρητικά) το Diablo 3. Η ιστορία ποτέ δεν έδειξε ότι η Blizzard ετοιμάζει πολλά παιχνίδια ταυτόχρονα, οπότε αν το Diablo 3 βγει ας πούμε 2008 το SC 2 από 2009 και έχει ο Θεός...

Καλά αν τελικά φτιάξουν το D3 θα χωθώ σε καμιά υπόγα 1 μήνα να κάψω εγκεφαλικά κύτταρα. Ακόμα παίζω D2

Τι διαφορές έχουν οι διάφορες εκδόσεις kane κτλ;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Τώρα μπήκα Act V, το παίζω στο hard και μ'αρέσει πολύ. Μακελειό στην προτελευταία της Act IV, τα μισά Walkers τους έκλεψα και το κανα Half-Life 2 + Πόλεμος των Κόσμων το σκηνικό...

Μπορεί να μην έχει τόσες πολλές καινοτομίες αλλά είναι εθιστικό και πανέμορφο. Το Supreme Commander δε με πόρωσε τόσο. Η Blizzard πρέπει να κάνει πολλά για να μας προσφέρει και μια τέτοια μηχανή γραφικών (super ελαφριά έως super ενισχυμένη στα καλά PC) και να δώσει νέες καινοτομίες (όπως το Warhammer 40K).

Το RTS ζει και βασιλεύει :D

Έχω πορωθεί λέμε :D :D :D

Μόνο με το Dark Crusade και τους Chaos θυμάμαι τελευταία τέτοια πόρωση!

ACT V στο hard αδύνατον να τελειώσω το ground zero δηλαδή το κατεβασα στο νορμαλ και πάλι δύσκολα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender

ACT V στο hard αδύνατον να τελειώσω το ground zero δηλαδή το κατεβασα στο νορμαλ και πάλι δύσκολα :p

Οντως, η συγκεκριμμενη αποστολη ακομα και στο normal ειναι πακετο....

Σου εχονται απο παντου με το καλημερα....

Τελικα την εβγαλα ,ξεπαστρεβοντας πρωτα τους NOD και μετα χτιζοντας Ion Cannon...

Xαμμενο δεν πηγε....Τα κατσαριδακια τη κανανε λαγοι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77

Οντως, η συγκεκριμμενη αποστολη ακομα και στο normal ειναι πακετο....

Σου εχονται απο παντου με το καλημερα....

Τελικα την εβγαλα ,ξεπαστρεβοντας πρωτα τους NOD και μετα χτιζοντας Ion Cannon...

Xαμμενο δεν πηγε....Τα κατσαριδακια τη κανανε λαγοι :hehe:

Μαζί με το liquid bomb να υποθέσω η είμαι εντελώς άχρηστος? :p

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές έχουν οι διάφορες εκδόσεις kane κτλ;;;

Η έκδοση C&C 3: Kane Edition περιέχει επιπλέον:

Ένα αποκλειστικό bonus DVD με behind the scenes documentary, κομμένες σκηνές και αστεία από τα γυρίσματα.

Μια σειρά από game play strategy videos από τους σχεδιαστές

Αποκλιστικό in-game περιεχόμενο με πέντε νέους multiplayer χάρτες και τρεια μοναδικά unit skins

Πέντε αποκλειστικά wallpapers

Παιχνιδάρα!!! Παίζει και η Dr. Allison Cameron !!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender

Μαζί με το liquid bomb να υποθέσω η είμαι εντελώς άχρηστος? :p

Θα προσπαθήσω να τη βγάλω χωρίς να τη ρίξω, αν δω ότι δε γίνεται όμως τρέξτε να κρυφτείτε! :D

[edit: Εύκολη μου φάνηκε...δεν έριξα την liquid tiberium bomb...:...: :o ]

Link to comment
Share on other sites

To τελειωσα με τους Gdi σε normal δυσκολια και τωρα το τελειωνω και με τους Nod

Το περιεργο ειναι οτι μου crashαρει με high settings στα γραφικα ενω σε medium μου τρεχει κανονικα και μου βγαινουν αλλιωμενα textures καμια φορα

Η καρτα γραφικων μου μαλλον τα εχει παιξει...

Ευτυχως θα την αναβαθμισω συντομα

Link to comment
Share on other sites

Πως στο καλό βγάινει πίστα στην Κροατία; (εκεί που σου την πέφτουν απο παντόυ στην βάση, δεν έχεις ρεύμα κτλ και πρέπει και να στείλεις βορειοδυτικά βοήθεια στις reinforcements (τρομάρα τους) που ήρθαν. Και άντε καταφέρνω και φτάνω εκεί πάνω...οταν γυρίζεις πίσω σε περιμένουν μιλούνια.............

Link to comment
Share on other sites

2 Predators δεξιά, 2 πάνω, 3 bunkers αριστερά και 2 κάτω. Εναλλάξ ανοιγοκλείνεις το power στα Turrets - έχοντας κλειστό το Barracks και το War Factory μόνο όταν είναι να επισκευάσεις τα Predators. Όταν τα κάνεις όλα και αντέξεις, μάζεψε ΠΟΛΛΟΥΣ marines και rocketeers για να γεμίσεις τα κτίρια, πάρε Predators και τα μεταγωγικά με marines και grenadiers. Δε θα δυσκολευτείς πολύ μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.