Jump to content



ψύξη για 1950XTX


Futuristic

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Snips

Ορίστε;;; Πάλι θα λέμε ότι το "αθόρυβο" είναι υποκειμενικό;

Και δεν πά να λέτε...

Την έχω την καρτούλα και όταν δεν τρέχει 3d ρίχνει το fan duty cycle στο 12,5%.

Μη μου πεις οτι την ακούς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Και δεν πά να λέτε...

Την έχω την καρτούλα και όταν δεν τρέχει 3d ρίχνει το fan duty cycle στο 12,5%.

Μη μου πεις οτι την ακούς.

Εδώ και το fan της zalman VF900-CU στις minimum στροφές (με bus) και κλειστό case κάτω από το γραφείο ακούω!

To περίεργο είναι να ΜΗΝ την ακούς! Το fan της μαμίσιας HS μιας τέτοιας κάρτας δεν είναι ότι καλύτερο θέλει κανείς για ησυχία. Έστω και όταν δεν τρέχει 3D.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Εδώ και το fan της zalman VF900-CU στις minimum στροφές (με bus) και κλειστό case κάτω από το γραφείο ακούω!

To περίεργο είναι να ΜΗΝ την ακούς! Το fan της μαμίσιας HS μιας τέτοιας κάρτας δεν είναι ότι καλύτερο θέλει κανείς για ησυχία. Έστω και όταν δεν τρέχει 3D.

Τι να σου πω, φαίνεται οτι η GeCube βάζει αθόρυβα ανεμιστηράκια στις χαμηλές στροφές.

Εσύ ποια Χ1950ΧΤΧ έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papakos

Μεχρι 43% των στροφων στην 1950ΧΤΧ ειναι τελειως αθορυβος, οποια μαρκα και να παρεις.

Αυτό το επιβεβαιώνω. Από το 46% αρχίζει και γίνεται κάπως αισθητός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Εδώ και το fan της zalman VF900-CU στις minimum στροφές (με bus) και κλειστό case κάτω από το γραφείο ακούω

Ευαίσθητο αυτί έχεις (ή εγώ είμαι ψιλοκουφός :p )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho

Ευαίσθητο αυτί έχεις (ή εγώ είμαι ψιλοκουφός :p )

Γενικά είμαι άρρωστος με τον θόρυβο. Ότι είναι πάνω από 500rpm!!! είναι απαγορευμένο για μένα!:nada: Για του λόγου το αληθές...:whistling

Aθόρυβο & Οικονομικό Τροφοδοτικον..

Βαρεθηκα τον θορυβο!!!!!!!

Όχι άλλο tagan!

και άλλα πολλά....

:p

ΟN TOPIC τώρα....Ναι να πάρεις άλλη ψύκτρα.

Η την Artic ή την Zalman που προαναφέρθηκαν. Φυσικά για μένα η καλύτερη λύση είναι η VR-03 χωρίς fan πάνω της.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.