Jump to content



LG 20'' L204WT-SF: από που να την αγοράσω?


ilpanos

Recommended Posts

Σκέφτομαι να την πάρω ή από το e-shop ή από το plaisio.

Με βολεύει καλύτερα το e-shop, αλλά κολλάω στο "Εγγύηση: 3 χρόνια εγγύηση από το e-shop.gr".

Αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχω την on-site εγγύηση της αντιπροσωπείας αλλά την συνήθως αρκετά χρονοβόρα διαδικασία RMA του e-shop.gr?

Από το plaisio θα έχω κανονικά την εγγύηση της αντιπροσωπείας?

Τι προτείνετε να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από panosst [Σήμερα, στις 22:41]

Σκέφτομαι να την πάρω ή από το e-shop ή από το plaisio.

Με βολεύει καλύτερα το e-shop, αλλά κολλάω στο "Εγγύηση: 3 χρόνια εγγύηση από το e-shop.gr".

Αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχω την on-site εγγύηση της αντιπροσωπείας αλλά την συνήθως αρκετά χρονοβόρα διαδικασία RMA του e-shop.gr?

Από το plaisio θα έχω κανονικά την εγγύηση της αντιπροσωπείας?

Τι προτείνετε να κάνω?

Εαν η οθόνη δεν έχει εγγύηση αντιπροσωπείας το e-shop ούτε να το σκέφτεσαι. Αν έχει εγγύηση αντιπροσωπείας από όπου και να την πάρεις, πάρε την από όπου είναι φτηνότερη.

Link to comment
Share on other sites

Φθηνότερη την έχει το e-shop. Αλλά στο μεν e-shop λέει αυτό το "3 χρόνια εγγύηση από το e-shop.gr", στο δε plaisio δεν αναφέρει τίποτα για εγγύηση. Γι αυτό ρωτάω, μήπως ξέρει κανείς τι ακριβώς παίζει με τις εγγυήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Την εγγύηση θα την έχεις από την αντιπροσωπεία, εάν περιμένεις να δεις άσπρη μέρα από το eshop σε αυτόν το τομέα τότε σώθηκες!

Εγώ την δικιά μου την είχα πάρει από εδώ, την έχει και λίγο χαμηλότερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη εχει εγγυηση 5 καμενα pixels στο 1000000 pixels και εχει on site εγγυηση αντιπροσωπειας απο οπου και να την αγωρασεις....

Τους περνεις τηλ ,, τους λες οτι την εκαψες και σου φερνουν καινουρια στο σπιτι σου:p

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό!

Όταν έρχονται για την αντικατάσταση (αν κάψει αυτά τα 5 pixel), έρχεται κάποιος τεχνικός και την ελέγχει ή απλώς κάποιος courier που απλώς παίρνει τη μια και αφήνει την άλλη?

Ελπίζω να μην χρειαστεί να μπω σε αυτή τη διαδικασία, αλλά ρωτάω για να ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από panosst [Σήμερα, στις 10:53]

Σωστό και αυτό!

Όταν έρχονται για την αντικατάσταση (αν κάψει αυτά τα 5 pixel), έρχεται κάποιος τεχνικός και την ελέγχει ή απλώς κάποιος courier που απλώς παίρνει τη μια και αφήνει την άλλη?

Ελπίζω να μην χρειαστεί να μπω σε αυτή τη διαδικασία, αλλά ρωτάω για να ξέρω...

Δεν γινεται επι τοπου ελεγχος,σου φερνουν αλλη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από panosst [Σήμερα, στις 12:13]

Παιδιά την πήρα από msystems.gr. Ήρθε χθές το πρωί. Ευτυχως μεχρι στιγμής δεν έχω δει καμμένο pixel.

Καλορίζικη ρε μαν... Και ουτε πρόκειται να δείς καμμένο pixel ;) Στην απίθανη πάντως περίπτωση που βρείς και 1 κάποια στιγμή για πάρε ένα τηλέφωνο στα κεντρικά της LG γιατί μπορεί να μην χρειαστεί να περιμένεις για τα επόμενα 4 πριν στην αλλάξουν....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να είμαι σίγουρος ότι θα φτάσει δίχως καμμένα pixel; Θα μπορούσα για παράδειγμα να αγοράσω demo; Μεγάλη βλακαμακία να σου σκάσει ελαττωματική...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m [Σήμερα, στις 01:13]

Παντως βγηκε και 206,με παρομοια χαρακτηριστικα βεβαια.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1205&product=961590

Αν η φώτο δεν ξεγελάει τα μάτια μου, μάλλον βελτιώσαν και την ποιότητα κατασκευής γιατί τα πλαστικά της 204 ήτανε πολύ μέτρια.... η άσπρη βάση από την άλλη τουλάχιστον στην δική μου αισθητική δεν λέει με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.