Jump to content



Intel new prices στο Πλαίσιο


mitsosoft

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

@Βιξ

γιατι ειναι απατη δλδ?κανεις κατι το παρανομο?εφοσον η οροι της εγγυησης του επεξεργαστη δεν παραβιαζονται που το προβλημα?

εξαλλου δεν ειναι απατη των καταστηματων οταν μας πουλανε το hw με 100% κερδος?...

8α τους λυπη8ουμε κιολας?

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως και ειναι απατη γιατι η εγγυηση λέει για σφαλμα του υλικου χωρίς πρόθεση... Μην λέμε οτι θέμε. Οτι το ''κανουμε'' το κανουμε αλλα μην βγουμε και απο πανω. Παρανομια ειναι .

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μεχρι αποδειξεως του εναντιου ;)

Athens αυτο που λες ειναι σωστο αλλα το 8εμα ειναι τοι δενν μπορει κανεις να αποδειξει εαν ο επεξεργαστης εχει "καει" λογω υπερχρονισμου.συνεπως εφοσον οι ιδιες οι εταιριες παραγωγης σου αφηνουν αυτο το περι8ωριο εν γνωση τους γιατι να μην το εκμεταλευτεις?απλα το 8εμα ειναι πως ειναι ελαχιστοι οι καταναλωτες που κανουν κατι τετοιο οποτε ουτε που τους νοιαζει.και αυτο ισχυει για τα περισσοτερα ηλεκτρονικα προιοντα γενικα και ειδικα για το PC hw

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Σήμερα, στις 12:04]

@Βιξ

γιατι ειναι απατη δλδ?κανεις κατι το παρανομο?εφοσον η οροι της εγγυησης του επεξεργαστη δεν παραβιαζονται που το προβλημα?

εξαλλου δεν ειναι απατη των καταστηματων οταν μας πουλανε το hw με 100% κερδος?...

8α τους λυπη8ουμε κιολας?

και βεβεα ειναι απατη βασικα δεν σεβεσε τον εαυτο σου οταν το κανεις αυτο κατεμε. σιγα

μην κατσω να καψω ενα κοματι του υπολογιστη μου για να παρω ενα καλυτερο. ειναι και

θεμα εγωισμου. και η λεξη εκμεταλευομαι σημαινει βγαζω το καλυτερο απο τον αλλον

δηλαδη το μεταλο του οχι κοροιδευω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Σήμερα, στις 14:23]

δεν ειναι μεχρι αποδειξεως του εναντιου ;)

Athens αυτο που λες ειναι σωστο αλλα το 8εμα ειναι τοι δενν μπορει κανεις να αποδειξει εαν ο επεξεργαστης εχει "καει" λογω υπερχρονισμου.συνεπως εφοσον οι ιδιες οι εταιριες παραγωγης σου αφηνουν αυτο το περι8ωριο εν γνωση τους γιατι να μην το εκμεταλευτεις?απλα το 8εμα ειναι πως ειναι ελαχιστοι οι καταναλωτες που κανουν κατι τετοιο οποτε ουτε που τους νοιαζει.και αυτο ισχυει για τα περισσοτερα ηλεκτρονικα προιοντα γενικα και ειδικα για το PC hw

για διαβασε λιγακι.

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=632&Itemid=1

...........εαν το παρακανουμε και μεις οι καταναλωτες με τις διαδικασιες rma τοτε οι εταιριες καλα θα κανουν και θα χωνουν μαυρα κουτια στα τσιπακια μη αποδεχομενοι επιστροφες......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mitsosoft [Σήμερα, στις 13:18]

Αφήστε γιατί και εμένα με τρώει η τζέπη μου για Q6600 :p. Πάντως ο 4300 για 2ο σύστημα λέει πάρα πολύ.

Ίδιες σκέψεις ;) ... δεν ξέρω οι τιμές όντως προκαλουν για ένα 2ο συστηματάκι... και φανταστείτε ότι πριν 6 μήνες ούτε 1 σύστημα της προκοπής δεν είχα εγώ... άτιμη κοινωνία :p

Link to comment
Share on other sites

CrazyAnt,

Το "θα τους λυπηθούμε κιόλας", έχει προεκτάσεις στον επόμενη πελάτη του καταστήματος.

Αν η προφανής απάτη σε βάρος του καταστήματος ή/και της κατασκευάστριας αρχίζει να γίνεται συνήθεια τότε οι τιμές θα ανεβαίνουν και οι έλεγχοι θα γίνονται πιο αυστηροί.

Στην ίδια συζήτηση υπάρχει ένα μήνυμα ενός χρήστη που συγκρίνει το Πλαίσιο με καταστήματα της Αγγλίας. Σύγκριση πελατών έκανε όμως?

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την τιμή πωλησης στα 192 και το γεγονός οτι οι πιο χαμηλές τιμές για 6600 είναι στα 212 άραγε μήπως είναι καλύτερα να τσιμπήσω Ε6600(και εγώ τον 6420 περίμενα αλλά...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dpresv [Χθες, στις 11:50]

η διαφορά είναι στο φόρο, στο αμέρικα δεν παίζει VAT, ΦΠΑ, πείτε το όπως θέλετε.

Νομιζεις οτι δεν παιζει VAT, μικρο κι απαισιο στρουμφ...

Απλα σε καθε πολιτεια ειναι διαφορετικος οποτε δεν εχει νοημα τα μαγαζια να βαζουνε τιμες με VAT. Μπορει και να σου κατσει πολιτεια με λιγο ΦΠΑ ή μπορει να πας στο Καλιφορνια που ο Σβαρτζενεγκερ κανει ριζικες μεταρρυθμισεις και ζηταει τον οβολο σου... :p

Συμφωνω κι εγω οτι στην πραξη, η αναλογια $ με ευρω 1:1 ισχυει πρακτικα σε οποιαδηποτε τιμη εχω δει στο νετ. Το τι γινεται στο χρηματιστηριο και στις ισοτιμιες, δεν εχω δει να εφαρμοζεται στις τιμολογιακες πολιτικες των καταστηματονενενε...

Οταν κατρακυλουσε το ντολαρ και το ευρω ανεβαινε, δεν ειδα κανα μαγαζι να αναπροσαρμοζει προς τα κατω τις τιμες του. Οταν ομως το ντολαρ ητανε καβαλα στο ευρω πριν 6 χρονια και ηταν 0.8$ =1 Ε, ολα τα μαγαζια κανανε αυξησεις γιατι... "Ανεβαινει το δολλαριο ρε παιδια"

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από masteripper

Με βάση την τιμή πωλησης στα 192 και το γεγονός οτι οι πιο χαμηλές τιμές για 6600 είναι στα 212 άραγε μήπως είναι καλύτερα να τσιμπήσω Ε6600(και εγώ τον 6420 περίμενα αλλά...)

Τα νέα steps των 6600 ακούγεται ότι δεν πάνε καλά...εν αντιθέση με τους καινούριους 6320 και 6420 ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως... Σε μερικά προϊόντα πληροφορικής εγώ βλέπω ότι έχουμε σψστή αναλογία ευρώ/δολλαρίου... Πέφτουν δηλαδή οι τιμές... Το είδα σε ανεμιστήρια και συστήματα ψύξης... Standard... :)

Υπολόγιζε και το jeep cherokee π.χ. που η τιμή του έχει πέσει επηρρεασμένη από το δολλάριο....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.