Jump to content


πως καθαρίζουμε σωλήνες μπλοκ κτλπ?


beez

Recommended Posts

απο οτι φαινεται ημουν χορηγος ανάπτυξης μιας αποικίας βακτηριων. ολες οι σωλήνες μου και φαντάζομαι και τα μπλοκ, ψυγείο ειναι καλυμένα απο ενα ρόζ επίστρωμα. πως καθαρίζονται τώρα αυτα? εγω σκεφτόμουνα μηπως τα βουτήξω σε χλωρίνη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχωντας διαβάσει ολα τα τοπικ επι του θέματος εχω μπερδευτει. ενταξει για το lapping αλλα εχω ανοίξει τα μπλοκ και τα βλέπω οτι απο μέσα ειναι θαμπά. πως καθαρίζω τα μπλοκ απο μέσα? πλυσιμο με βιακαλ δεν εφερε αποτέλεσμα, ακομα και ψεκάζωντας τα κατευθείαν...

Link to comment
Share on other sites

το οτι ειναι θαμπο εσωτερικα δεν σημαινει οτι θελει καθαρισμα.........οι βρωμιες σιγουρα με το viakal εφυγαν.......η θαμπαδα θελει μπρασο ή γυαλιστικο σπρευ ασημικων και χαλκινων οπως κανουν οι μαναδες μας στα παλια σερβιτσια και στους πολυελαιους.

ειναι καθαρα θεμα ομορφιας να το ξεθαμπωσεις.θεμα επιδοσεων και καθαριοτητας τα ξεχνας μετα το viakal και το λαπαρισμα απο την εξω μερια.

Link to comment
Share on other sites

8ενκς για τις γρηγορες απαντήσεις, απο οτι καταλαβαίνω το γυαλιστικο κλεινει τους πόρους και μειώνει την απαγωγή θερμότητας. συγκεκριμενα εχω μια WENOL η οποια γράφει κιόλας

special ingredients create a long lasting water resistant coating which protects against rust and tarnish. not recommended for painted and plated metals or anodised aluminium

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.