Jump to content



Μετάβαση σε ιδιόκτητο adsl δίκτυο (χρόνοι αναμονής)


greekfragma

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 03:14]

και ομως περπ αμα ριξεις μια ματια στο adslgr στο θεμα με 4νετ τερψιθεα...θα δεις τι χαμος επικρατει...βλεπεις κατι 3μηνα 4μηνα...και ενταξει να σαι με dsl και να περιμενεις...αμα εισαι οπως εγω με νταιλ απ λογω μετακομισης...δεν την παλευεις με τιποτα...με βλεπω πελατακο στα starbucks...τελοπαντων πιστευω αυτο που ειπε και ο cptkoulis μια γρηγορη κονν εξ για κανα εξαμηνο...με ενεργοποιηση σε λογικα πλαισια...και μετα το συζηταω για LLU..που θα χουν ηρεμησει τα πραγματα...

Ναι ρε γβακ...απλα δεν ήθελα να γενικευτούν οι εντυπώσεις ακριβώς ορμόμενοι από την κατάσταση που επικρατεί στο dslam σου...δηλαδή το ότι συμβαίνει αυτό το χάλι εκει....δεν σημαίνει οτι ειναι ολα τα full LLU από ολους τους παρόχους ειναι μαμακίες... απλά τώρα εκει ειναι ειδική περίπτωση...

Τωρα...επειδή τα έχουμε πει και εκτός...και τα εχω διαβάσει αυτά που λές... και σίγουρα με dial-up δεν παλεύεται ειδικά με το setup σου εκει.... παρε τηλεφωνο την Δευτέρα στην 4net... πες τους ακριβώς το πρόβλημα σου και ότι θέλεις να διακόψεις το Σοχο που έχεις αιτηθεί λόγω των προβληματων που εχεις διαβάσεις και έχεις ακούσει για το DSLAM σου... αν κρίνεις απο τις απαντήσεις που θα πάρεις οτι δεν εχεις καλυφτεί... τράβα Ατθιδών... κόψτα όλα και βάλε connex ή οτι αλλο βολεύει... να την παλέψεις κιόλας.... απλά κοίτα τον ελάχιστον χρόνο παραμονής στα πακέτα αυτά και πως ακριβώς κόβονται... στην τελική βάλε τα 1024 που είχες στο παλιό νούμερο... για μερικούς μήνες και παράλληλα με ADSL ενεργή στην τσέπη κάνε τις διαδικασίες για Full LLU και όποτε μπει... ;) Πάντως μην αποκλείεις και μαγικά το θέμα σου να λυθεί...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Μεταφορα απο Otenet 2mbit (παρεπιπτοντως αθλια γραμμη ειδικα απο Σεπτεμβριο 2010)

σε Hol 24 mbit.Περιοχη Λαρισα

Xρονος που μου εκαναν την αλλαγη 15 μερες απο τη μερα που με πηραν τηλ

Θετικα solid ping.Dload οχι τοσο καλα maxarei 12mbit αλλα ειμαι και πολυ μακρυα απο το Dslam.

Γενικα τουλαχιστον ειμαι ευχαριστημενος γιατι δε μου κοψαν το internet ουτε δευτερολεπτο.

Ξυπνησα μια μερα το χα αφησει να κατεβαζει και απλα ειχα νεα Ip (HoL) στο ιδιο password του Οτε :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.