Jump to content



Μετάβαση σε ιδιόκτητο adsl δίκτυο (χρόνοι αναμονής)


greekfragma

Recommended Posts

Όσο κάθεστε και το σκέφτεστε τόσο χαλιέστε περισσότερο.

Αφήστε την αίτηση να ωριμάσει και παίξτε με τις τάπες των βαρελιών, όπως κάνουν στο αποστακτήριο του Τζακ Ντάνιελς στο Τενεσί.

Όταν είναι να σας συνδέσουν θα σας ενημερώσουν με sms, mms, χεσεμές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Να κάνω μία ερώτηση? Είμαι σε φοιτητικό της vivodi με shared llu, και η σύνδεση τελειώνει σήμερα. Στην αίτηση θα πρέπει να βάλω ότι είμαι με εναλλακτικό πάροχο adsl ή αποδεσμοποιείται η γραμμή adsl? (αφού θα έχει τελειώσει η σύνδεση).

Δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ η αναμονή (ίσα-ίσα καλύτερα για να διαβάσουμε στην εξεταστική:p )

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει κι εγω αιτηση στη Vivodi για νεα γραμμη και ειναι τωρα 2 εβδομαδες που υπεγραψα την αιτηση.Σε αυτο το χρονικο διαστημα με πηραν τηλεφωνο 2 φορες,την πρωτη να μου που οτι η διαδικασια θα καθυστερησει 10μερες επιπλεον(απο 30 εργασιμες θα γινει 40 :tomato: )και τη δευτερη μου ειπαν οτι λογω αναβαθμισης του δικτυου τους,η διαδικασια θα καθυστερησει κι αλλο(αγνωστο ποσο καιρο) :wall:

Υποτιθεται οτι εχουν δικο τους δικτυο και δεν χρειαζεται να περιμενουν τον ΟΤΕ

Υ.Γ. Μπορουμε να αλλαξουμε τον τιτλο του thread σε "πως να κοψετε το WOW-100% εγγυημενο αποτελεσμα"

Link to comment
Share on other sites

Καλα, κι εγω εχω κανει αιτηση στη Vivodi στις 22/5 και απο τοτε με εχουν παρει τηλεφωνο 2 φορες να με ρωτησουν το ιδιο πραγμα, αν δηλαδη ειχα προεπιλογη φορεα ή απευθειας παροχο παρ' ολο που το γραφει ξεκαθαρα η αιτηση και τους το αναφερω κι εγω. Παντως κι εμενα μου λενε 30 εργασιμες οτι θα κανει η ολη διαδικασια. Εμενα παντως δεν με ενοχλει απο τη στιγμη που ηδη εχω Vivodi ως παροχο ιντερνετ. Αρα θα εχω πολυ μικρη καθυστερηση στην αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να "ευαισθητοποιηθουνε" ολοι τους και να επιταχυνουν ολες τις διαδικασιες. Εγω ειχα ενα αλλο κουλο χτες. Στην αλλη μου γραμμη που εχω, εβαλα TELLAS (τι το θελα???). Απο χθες δεν εχω τηλεφωνο στο σπιτι και τους παιρνω τηλεφωνο και μου λενε οτι αυτο το πραγμα (μεταφορα γραμμης και τηλεφωνου απο ΟΤΕ σε αυτους για να φυγω και απο κει απο τον ΟΤΕ) χρειαζεται 1-2 μερες για να γινει. Και ρωταω, τοσο παιρνει? Να μεινω ησυχος ή να αρχισω παλι να !@#$%^&*() ???

Link to comment
Share on other sites

μιλησα πριν λιγο και τηλεφωνικα με τη φορθνετ.

και μου ειπαν.....

''ο ΟΤΕ καθε τελους του μηνα μαζευει τις αιτησεις που βρισκονται στο σταδιο αλλαγης φορητοτητας και εαν δεν υπαρχει καποιο προβλημα στη διαδικασια η εκτιμωμενη ημερομηνια ενεργοποιησης ειναι και η σωστη''

''σε διαφορετικη περιπτωση πρεπει να ξαναμιλησουμε με τον παροχο για να ενημερωθουμε εκ νεου.''

με παροτρυνε επισης η κοπελα να καλεσω ξανα αυριο που ο μηνας εχει 31 καθως αυριο θα ξερει εαν απορριφθηκε η αιτηση ή οχι...........

Link to comment
Share on other sites

σώπα ρε :o :O στο τηλ τις εξυπηρέτησης για 2play κάλεσες?Μακάρι......!εμένα πάντως εδώ και 5-6 μέρες η 2mbit συμπεριφέρετε σαν 1mbit......και κατεβαζω με μαχ 120-125kb/s..... grrrrrrrr

Link to comment
Share on other sites

Είχα υποβάλλει και εγώ στο πλαίσιο 14/5 και στο site της Forthnet λέει εκτιμώμενη 5/6. Πήρα χτες στη Forthnet και μου είπαν ότι μένει μόνο να αποδεσμεύσει τη γραμμή ο ΟΤΕ. Επίσης μου έχουν στείλει τον εξοπλισμό και μου έδωσαν και ID της ACS που θα μου τον παραδώσει. ’ντε να δούμε αν ισχύει. Θα πάρω και εγώ ξανά αύριο μια και είπανε στο Γιώργο για τον ΟΤΕ και τις αιτήσεις στο τέλος του μήνα να δώ τι γίνεται.

Πάντως στην εξυπηρέτηση του 2play αν έχεις υπομονή και περιμένεις 5λεπτά περίπου κάποιος θα απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

απο γνωστούς πάντως τα νέα είναι ΤΡΑΓΙΚΑ

οι μισοί πληρώνουν 39.90 και πάγιο ΟΤΕ για 1mbps γραμμή

και οι άλλοι μισοί (οι ΤΥΧΕΡΟΙ) έχουν δίκτυο 10ΜBps και καλά αλλά δεν έχουν τηλέφωνο ποτέ!

αυτά απο 4 άτομα forthnet στην Ν.ΙΩΝΙΑ

και άλλο ένα περιστατικό On Telecom Βριλήσια 1% quality+strength TV signal

και τελέφωνο όπο του καπνίσει δουλευει όποτε πάλι όχι,κάνει διακοπές.

δίκτυο 700kbps μαχ που έχουν δεί

το περίεργο είναι ότι ενώ το support έλεγε "περιμέντε 10 μέρες θα στρώσει"

χθές αλλάξανε κασέτα και απειλούσαν οτι μετά τις 10μέρες υπαναχωρηση ισοδυναμεί

με εφάπαξ εξόφληση των 12παγίων. καλο?

Τελικά δεν υπάρχει Support πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

στο adslgr βλεπω οτι υπαρχει μια στροφη προς τον ΟΤΕ , εχουν τρομαξει πολλοι με τα τερτιπια των εναλλακτικων. σε γενικες γραμμες ειναι λιγοι αυτοι που λενε τα καλυτερα και πολλοι που λενε οτι καλιο 1 και στο χερι παρα 10 και καρτερι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το ένα το έχω στο χέρι... Και το καρτέρι απλά σου σπάει τα νεύρα... Κάποτε όμως θα μπεί, και τότε να δω ποιός θα είναι καλύτερα...

1mbit + πάγιο πΟΤΕ + μονάδες ή 10mbit + απεριόριστες κλήσεις με κόστος όσο το πάγιο πΟΤΕ (και λιγότερο...)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τωρα πριν απο λιγο (δεν περασε 1 λεπτο) με πηραν τηλεφωνο απο την Vivodi και μου ειπαν οτι θα καθυστερησει αλλες 10 εργασιμες μερες η ολη διαδικασια (συνολικα 40) και θα το εχω 20 Ιουνιου λογω αναβαθμισης κομβων και πολλων αιτησεων. Αντε να δουμε για ποσο θα αναβαθμιζουν τους κομβους...

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω και το λέω απο διαίσθηση χωρίς στοιχεία

ότι ο ΟΤΕ μαμάει τους εναλλακτικούς με εσκεμμέναλάθη και χρονοκαθυστερήσεις

ΑΛΛΑ και το τηλέφωνο είναι απαραίτητο και πλέον δεδομένο για όλους

δεν μπορείς να μενεις χωρίς τηλ όποιος και να φταίει.

παράπλευρη απώλεια στον μεταξύ τους πόλεμο καλό είναι να μην γίνουμε....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

ότι ο ΟΤΕ μαμάει τους εναλλακτικούς με εσκεμμέναλάθη και χρονοκαθυστερήσεις

Μα πως τολμάς και λες κάτι τέτοιο? Αν ίσχυε, θα του είχαν κάνει καταγγελία!

Ή μήπως του έχουν κάνει....? :...: Και μήπως δεν έγινε τίποτα στην πράξη...? :wassat:

linky....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.