Jump to content


Μετάβαση σε ιδιόκτητο adsl δίκτυο (χρόνοι αναμονής)


greekfragma

Recommended Posts

Και μένα μου είχε τύχει εσκεμμένη καθυστέρηση από τον πΟΤΕ. Γύρισαν πίσω στη forthnet την αίτηση που είχα κάνει για τη μεταφορά της γραμμής επειδή είχε "λάθη". Τα λάθη διορθώθηκαν και η αίτηση τελικά προχώρησε με ~2 εβδομάδες καθυστέρησης. Από το τηλέφωνο με το τμήμα 2play μου άφησαν να εννοηθεί ότι είναι συνηθισμένες κινήσεις αυτές. Για να μην παρεξηγηθώ δεν είναι κάτι που μπορώ να αποδείξω, οπότε το αναφέρω ενημερωτικά μόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ea6gka

δεν φταιει για ολα ο ΟΤΕ, ειναι και οι ενναλακτικοι κατ'εικοναν φτιαγμενοι. :)

Oι εναλλακτικοί δεν είναι μονοπώλιο :) Ο πΟΤΕ είναι. ΑΝ γίνουν ποτέ μονοπώλιο, που μάλλον αποκλείεται, εκτός αν γίνουν ανά περιοχές, τότε θα μπορούσαν να γίνουν καθ'εικόνα.

Ξέρεις που μοιάζουν? Στο ότι εμένα τώρα με καθυστερεί ο πΟΤΕ, γιατί εισπράττει πάγια και μονέδες μέχρι να φύγω. Έτσι μπορεί να σε καθυστερεί κι ένας εναλλακτικός αν θες να φύγεις και να πας αλλού. Εκεί μόνο...

Link to comment
Share on other sites

και οι εναλλακτικοι τι κανουνε για τη καθυστερηση? ριχνουν το φταιξιμο στον οτε.

για πες μου , αν εσυ περιμενες το μηχανακι σου να ερθει απο τζαπαν , και σου λεγαμε ξερετε θα καθυστερησουμε λιγο ακομα (2 μηνες) γιατι ο προμηθευτης των φερινγκ μας κρεμασε. εσυ θα ελεγες δε πειραζει δε φταιει η χοντα? αν με πιανεις τι εννοω :D

Link to comment
Share on other sites

Βρε Γιώργη, σι πιάν', αλλά μάλλον δε διάβασες το link που έδωσα παραπάνω ;)

Οι εναλλακτικοί έκαναν αγωγή κι η ΕΕΤΤ αποφάσισε. Ο πΟΤΕ δε συμμορφώνεται και πληρώνει πρόστιμα... που τα παίρνει από εμάς που καθυστερεί... Πρώτη ή τελευταία φορά βλέπουμε κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

αρχικα νομιζα οτι καθαριστηκε το θρεντ..και λεω...(μα γιατι?επαιξε κανα flame και δεν το προλαβα?)

προσπαθω να παρω τηλ στη φορθ να ξαναρωτησω μηπως ακυρωθηκε η αιτηση απο τον οτε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά εχθές, αφού μίλαγα με ένα φίλο μου που είναι προϊστάμενος στις αιτήσεις, κι αφού μετά από 30' δεν έβγαλε άκρη που και γιατί έχει κολλήσει η αίτησή μου, την ξαναέστειλε μόνος του από την αρχή :blink:

Έτσι σήμερα στο ADSL Status, γράφει ότι η αίτηση καταχωρήθηκε 30/5...

’ντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

@greekfragma ........ Μόλις με πήρε τηλ το κούριερ ο οποίος είχε την παλία μου διεύθυνση στην Χαλκίδα για να παραλάβω και τον εξοπλισμό μάλλον....θα μου τα στείλουν στην Αθήνα τώρα.....αρχίζει και ζωγραφίζεται ένα χαμόγελο στο πρόσωπο μου......!αντε βρε WIZZZZZ :D

Link to comment
Share on other sites

F117 το ίδιο εκάναν και μένα, μου έστειλαν το modem στην παλιά διεύθυνση. Αλλά επειδή έχει γίνει μπλέξιμο, θα πάω να το πάρω τελικά από τα γραφεία τους στην Καλλιθέα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Εγώ τελικά εχθές, αφού μίλαγα με ένα φίλο μου που είναι προϊστάμενος στις αιτήσεις, κι αφού μετά από 30' δεν έβγαλε άκρη που και γιατί έχει κολλήσει η αίτησή μου, την ξαναέστειλε μόνος του από την αρχή :blink:

Έτσι σήμερα στο ADSL Status, γράφει ότι η αίτηση καταχωρήθηκε 30/5...

’ντε να δούμε...

Πάλι τελευταίος ? Σε FIFO λίστα μπήκες :hehe:
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Εγώ τελικά εχθές, αφού μίλαγα με ένα φίλο μου που είναι προϊστάμενος στις αιτήσεις, κι αφού μετά από 30' δεν έβγαλε άκρη που και γιατί έχει κολλήσει η αίτησή μου, την ξαναέστειλε μόνος του από την αρχή :blink:

Έτσι σήμερα στο ADSL Status, γράφει ότι η αίτηση καταχωρήθηκε 30/5...

’ντε να δούμε...

ε δε μπορεις να πεις οτι φταιει και ο ΟΤΕ για αυτο . ειδες που η ανικανοτητα ειναι μεταδοτικη?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.