Jump to content



Help με χαμένο φάκελο στα Vista


michailovits

Recommended Posts

Έχω τα Windows Vista x64bit και στην επιφάνεια εργασίας έχει έναν φάκελο με το όνομα μου που μέσα έχει διάφορους φακέλους καθώς και τον φάκελο documents.

Τον φάκελο Documents έκανα την μεγάλη χαζομάρα να τον κάνω delete και απο τον κάδο ανακύκλωσης.

Πώς θα τον επαναφέρω????

Παιδά Help δεν το πιστεύω έχω αρχεία 10gb, δεν μπορούσα το βράδυ να κοιμηθώ απο τον θόρυβο για να κατέβουν τα αρχεία και τώρα έκανα αυτή την βλακεία.

Πλιζ help

Link to comment
Share on other sites

1. Μην εγκαταστήσεις, απεγκαταστήσεις, γράψεις, σβήσεις τίποτα στο δίσκο σου!

2. Το ιδανικό θα ήταν να πας το δίσκο σου σε κάποιον άλλο, να σου κάνει undelete τα αρχεία.

3. Αν δε μπορείς, βρες ένα προγραμματάκι undelete ή unerase (ψάξε σε torrents για το Hiren's Boot CD), μπούταρε από το cd και κάνε undelete.

Όσο λιγότερο χρησιμοποιείς το δίσκο σου, τόσο περισσότερα θα ανακαλέσεις :)

(καλό θα ήταν να αλλάξεις και τον τίτλο σου, για να το διαβάσουν περισσότεροι που θα γνωρίζουν τη λύση :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

δεν κατεβαίνει αι στο καλο...

τεσπα

καμια άλλη λύση δεν υπάρχει μεσα απο τα windows (έχω βγάλειτην επαναφορα συστήματος).

Πως θα βάλω το hirens boot cd σε cd και μετα τι θα πατήσω?

Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξεις το Nero, θα κάνεις cancel τη διαδικασία εγγραφής που εμφανίζει και θα πας στο menu, Recorder > Burn Image και θα επιλέξεις το .iso που θα έχεις κατεβάσει.

Μόλις το τελειώσει, θα πρέπει να κάνεις restart και να μπουτάρεις από το cd.

Να ξέρεις όμως ότι αυτά τα 650ΜΒ που είναι το cd, θα σου χαλάσουν πιθανότατα 650ΜΒ αρχείων που έχεις σβήσει. Για αυτό σου είπα να το πας σε φίλο σου... Όσο γράφεις στο δίσκο, τόσο χάνεις πιθανότητες να βρεις τα χαμένα...

Link to comment
Share on other sites

Εκείνος μπορεί να κάνει ότι θέλει στο δίσκο ΤΟΥ, χωρίς να επηρεάζει το δικό σου. Ας κατεβάσει το Hiren's, το γράφει, κάνει boot και επιλέγει τα εργαλεία undelete να δει με ποιό από όλα βλέπει σωστά τα σβησμένα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.