Jump to content



xfx 7800gt crashes, helppp!


damasta

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από damasta [Σήμερα, στις 21:15]

και όμως οι διαφορές αν και 50 μόνο MHz είναι αισθητές αλλιώς δεν θα με ένοιαζε και πολύ. Στο 3dmark05 για παράδειγμα χτυπάει 6850 στα 400, ενώ στα 450MHz χτυπάει 7350

στα παιχνίδια κερδίζεις τίποτα? ή 2-3fps? που στην τελική δεν αξίζει και τον κόπο?

Link to comment
Share on other sites

Τα 50Mhz έχουν διαφορά....

Αφού δεν έχεις εγγύηση κάνε το εξής: Αγόρασε μαι zalman VF900 cu ή VF700cu led, όποια θες, η 900 είναι λίγο καλύτερη.. Βάλτη πάνω και θα δεις ότι θα έχει σε load κάτω από 60

σίγουρα... (έχουμε σχεδόν ίδια κάρτα οπότε ξέρω τι σου λέω)

Μάλλον με τη χαμηλή θερμοκρασία θα σταθεροποιηθεί... Και μετά αν θες ανέβασε και την τάση μαζί με τα ρολόγια... Εμένα χωρίς αλλαγή τάσης έπιανε μέχρι 499 αλλά όχι πολύ σταθερά... Στα 489 πάει rock stable....

Link to comment
Share on other sites

βασικά φοβάμαι τις ψύκτρες που έχει για την ram το πακέτο της zalman. αμα τις κωλήσω και θέλω μετα για κάποιο λόγο να τις αλλάξω νωμίζω δεν ξεκολόυν. Επίσεις ο ανεμιστήρας της gpu φαίνεται πολυ μεγάλος, είσαι σίγουρος ότι αφήνει χώρο για να βάλεις τις ψύκτρες της μνήμης??

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά.... Εγώ έχω την Vf700 πάνω και είναι jet... :cool:

Οι ψύκτρες για ram μπαίνουν από κάτω, πρώτα βάζεις αυτές και μετά τον ανεμιστήρα...

Έτσι, επειδή είναι από κάτω, ψύχονται και αυτές τέλεια... ;)

Μην το φοβάσαι, go for it.... Εγώ τις ψύκτρες τις είχα ξεκολήσει από την 6600GT που είχα και τις έβαλα στην 7800GT.... Αν το ξανακάνω δεν θα κολλάνε.....

Αν θες να βάλεις αλλού μετά την ψύκτρα, και έχεις πρόβλημα με αυτά, παίρνεις ένα σετάκι καινούρια και καθάρισες, 6 ευρώ έχουν... Πάντα ξεκολλάνε αν τα τραβήξεις, και αναίμακτα...

Απλά μπορεί να μην ξανακολλάνε....

Πιστεύω σε κάλυψα... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.