Jump to content



Ποια vga να πάρω??please help


michailovits

Recommended Posts

Θέλω να πάρω μια κάρτα γραφικώ στα 150-180 το πολύ η οποία να κάθετε καλά στο σύστημά μου και να είναι φυσικά καλύτερη απο αυτήν που έχω τώρα (6800gt).

Η μνλημη δεν με πειράζει 256 ή 512

Αρκεί να είναι καλή κάρτα

υγ αν γίνετε απο e-shop γιατί εδω πέρα δεν έχουμε πλαίσιο

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτες λογικα θα σε καλυψουν... Την 1950pro την ειχα ζαχαρωσει...

αλλα βγηκαν οι 8800 με τα 320, και αλλαξα γνωμη...

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.510552

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.519550

Aν διεθετες μερικα ευρω ακομα, θα προτεινα αυτη, μιας και ειναι καινουρια

καρτουλα, και θα εισαι ετοιμος για dx10

(περισσοτερο ψυχολογικο ειναι, να ξερεις οτι πηρες "φρεσκο πραμα"!!! )

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.512629

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510552

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.512632

η πρωτη είναι καλυτερη απο τη 2η ,αλλα η 2η υποστηριζει DirectX 10.

εγω στη θεση σου 8α περιμενα λιγο ακομα μηπως η ατι βγαλει κατι αντιστοιχο τησ 8600GTS και ετσι ισως πεσει λιγο η τιμη της απο τα 200 που εχει τωρα

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπαν και τα παιδια. Αναλογα με τα λεφτα που θα δωσεις:

1η επιλογη: ATI 1950 pro 170 ευρω

2η επιλογη: nvidia 8600GT 130 ευρω (H GTS δεν αξιζει, ειναι λιγο ακριβοτερη απ' την 1950 pro και εχει λιγο χειροτερες επιδοσεις).

Link to comment
Share on other sites

o 3200+ ακλοκαριστος (2.2ghz) ειναι πολυ λιγος για 1950pro, και σου μιλαει καποιος που πηγε απο 3800+ στα 2.5 σε opteron 180 στα 2.75 για να δει ασπρη μερα στην 1900xt του (ενδεικτικα στο 3dmark2005 πηγα απο 10300 στα 11665 ) του, ειδικα σε dod και cs source νομιζα πως ειχα αλλο μηχανημα ενω σε 2142 εχω 60-85fps εκτος απο οταν ειμαι μεσα στο titan ( 23-40 ) και σε server με 40 παικτες + ( 30-45 ) α ρε EA .... ωραιες οι καρτουλες αλλα σκεψου αργα ή γρηγορα να αλλαξεις cpu

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR

o 3200+ ακλοκαριστος (2.2ghz) ειναι πολυ λιγος για 1950pro, και σου μιλαει καποιος που πηγε απο 3800+ στα 2.5 σε opteron 180 στα 2.75 για να δει ασπρη μερα στην 1900xt του (ενδεικτικα στο 3dmark2005 πηγα απο 10300 στα 11665 ) του, ειδικα σε dod και cs source νομιζα πως ειχα αλλο μηχανημα ενω σε 2142 εχω 60-85fps εκτος απο οταν ειμαι μεσα στο titan ( 23-40 ) και σε server με 40 παικτες + ( 30-45 ) α ρε EA .... ωραιες οι καρτουλες αλλα σκεψου αργα ή γρηγορα να αλλαξεις cpu

Σωστος μαν !;) πολυ σωστος...με 1950 ισως το συστημα να υπολειτουργη δεν ειναι ομως και 100% σιγουρο! Ενα μικρο κλοκαρισμα να εχεις κανει σε cpu & ram και ολα μια χαρα θα πιγαινουν πιστευω... Παντως σε οποιαδηποτε μοντελο παρεις κοιταξε να ειναι καλη η κατασκευαστικη..Εγω προτεινω XFX & ASUS.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο 2142 όλα full τα έχω και ανάλυση 1152χ864 (ποσο πάει δεν θυμάμαι) και δεν κολάει καθόλου μα καθόλου.

Τι προτείνετε??Να μείνω όπως είμαι η να πάρω μια καρτα?? ή καναν cpu?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CaptainMilo

Εγώ θα πήγαινα προς 8600gt

Ζητάει μόλις 130 ευρώ , και οι επιδόσεις της είναι παραπλήσιες μιας ακριβότερης 1950pro

Δεν θα το 'λεγα. Η 8600GTS έχει παραπλήσιες επιδόσεις με την Χ1950 με πολλά games να προτιμούν την Χ1950.

Αρχική απάντηση από michailovits

Θέλω να πάρω μια κάρτα γραφικώ στα 150-180 το πολύ η οποία να κάθετε καλά στο σύστημά μου και να είναι φυσικά καλύτερη απο αυτήν που έχω τώρα (6800gt).

Με την Χ2900ΧΤΧ να παρουσιάζεται αύριο και τις υπόλοιπες Χ2xxx στις 14 Μαΐου δε βλέπω λόγο να βιάζεσαι. Σε λίγες μέρες θα έχεις περισσότερες επιλογές και οι τιμές των 8800 ίσως πέσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Δεν θα το 'λεγα. Η 8600GTS έχει παραπλήσιες επιδόσεις με την Χ1950 με πολλά games να προτιμούν την Χ1950.

Σαφώς , απλά κατ' εμέ δεν είναι τεράστιες οι διαφορές που να δικαιολογούν τα 40 παραπάνω που ζητάει η 1950

Η 8600Gts πιστεύω πως δεν αξίζει τα χρήματα που ζητάει με την 8800gts να βρίσκεται κοντά στο 50άρικο πάνω από τις ακριβές υλοποιήσεις της πρώτης

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits [Χθες, στις 21:47]

Ρε παιδιά στο 2142 όλα full τα έχω και ανάλυση 1152χ864 (ποσο πάει δεν θυμάμαι) και δεν κολάει καθόλου μα καθόλου.

Τι προτείνετε??Να μείνω όπως είμαι η να πάρω μια καρτα?? ή καναν cpu?

Κατεβασε το fraps απτο www.fraps.com μπες μεσα στο titan σε server με 40 παικτες + και πες μας ποσα fps εχεις γιατι θα μας τρελανεις, αμα εισαι ολη την ωρα με 20-40 fps ακομα και εκτος του σκαφους λογικο ειναι μετα να εχεις τοσο αισχρα stats :phttp://battlefield.ea.com/battlefield/bf2142/PlayerSummary.aspx?Lang=us&SrchName=&Profiles=&PID=94583353

Εγω με πολυ καλυτερο cpu απο σενα και vga σε 1024*768 4x AA "high" texture filtering τα εχω ολα στο medium εκτος απο dynamic shadows ( γιατι διαφορετικα πιξελιαζουν ) και texture detail και βλεπεις στο παραπανω ποστ τι fps εχω περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Με την Χ2900ΧΤΧ να παρουσιάζεται αύριο και τις υπόλοιπες Χ2xxx στις 14 Μαΐου δε βλέπω λόγο να βιάζεσαι. Σε λίγες μέρες θα έχεις περισσότερες επιλογές και οι τιμές των 8800 ίσως πέσουν.

ναι!!!αυτό λέω να κάνω.Τότε για αυτό το θέμα τα λέμε όταν βγεί η χ2900xtx

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου GruntGR,

πολύ καλό προγραμματάκιαυτό.

Με 40παίκτες και όλα τα γραφικά στο High εκτος απο το dynamic shhhadows και dynamic lighit που τα έχω στο medium και την ανάλυση 1152χόσο πάει δεν θυμάμει σε τιταν μου βγάζει οτι έχω 35-55fps έχει πιάσει και 58.Μέσα στον τιτάνα έχει πιο λίγα fps απο 20-35.

Πάντως δεν κολάει ποτέ και καθόλου.Να χαμηλώσω τα γραφικά μέχρι ναπάρω vga ή αφου λειτοργεί μια χαρά να το αφίσω όπως είναι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.