Jump to content



Εσείς θα την αγοράζατε?


junior-21-

Recommended Posts

Επίσης υπάρχει και η λύση της αναμονής μέχρι να βγεί κάτι που να γεμίσει το κενό που λές και να κάνεις και απόσβεση στην LG που ήδη έχεις.... :hmm: Εκτός εάν δεν μπορείς να περιμένεις με τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Perp,μάλλον είπες την καλύτερη κουβέντα...

Βασικά χθες που το ξανασκέφτηκα, είπα ή να πάρω τώρα κάποια 22αρα

ή να πάω κατευθείαν σε 24αρα...

Εσείς τι απ΄τα 2 θα κάνατε?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να τα διαθέσεις χτύπα την 2407WFP με κλειστά μάτια... διαφορετικά περίμενε και μείνε στις 20ίντσες... το μέγεθος 22ιντσες είναι πολυ ενδιάμεσο και ουσιαστικά ελάχιστα κερδίζεις από τις 20ίντσες. Σε ανάλυση πάντως σίγουρα τιποτα αφου και στις δύο περιπτώσεις παίζεις στα 1680Χ1050.

Οι 24ιντσες είναι άλλη φάση με τα 1920Χ1200 πόσο μάλλον η 2407WFP και γενικά οι DELL της σειράς που είναι και στολίδια από μόνες τους .... βέβαια μετά θες και λεφτά για καμία GTX ή και SLI για να παίζεις και παιχνίδια με αξιοπρέπεια + ....

Και εγώ σκεφτόμουνά να πάω κατευθείαν στις 24' και σίγουρα θα πάω στο μέλλον.... αλλα εν τέλει προτίμησα την 20αρα DELL 2007WFP για άρχή γιατί ήδη είχα χώσει πολλά λεφτά με το "ολα απο την αρχή" σύστημα μου και από την άλλη είπα να "καθυστερήσω" για κάνα χρόνο τις επιληπτικές κρίσεις που βλέπω να παθαίνω με τα games σε αυτές τις αναλύσεις... :D

Link to comment
Share on other sites

+1 για την 24αρα...εδω 22αρα φρεσκια και μετα τον πρωτο ενθουσιασμο τα σκαλακια (παρα το ΑΑ) επιμενουν σε 1680χ1050.........ισως να φταιει οτι τα βλεπω σε παλαιο παιχνιδι (HL2) .....αλλα εικαζω πως φταιει που πολυ μεγαλη η οθονη με ανεπαρκη αναλυση......θα δοκιμασω και σε νεο παιχνιδι,θα παιξω και με το ΑΑ και θα σας ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Οι 24ιντσες είναι άλλη φάση με τα 1920Χ1200 πόσο μάλλον η 2407WFP και γενικά οι DELL της σειράς που είναι και στολίδια από μόνες τους .... βέβαια μετά θες και λεφτά για καμία GTX ή και SLI για να παίζεις και παιχνίδια με αξιοπρέπεια + ....

Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ με μια 6800ultra πάντως παίζω συνήθως 1920x1200 όπου υποστηρίζεται, κόβοντας στη χειρότερη λίγο detail.

Π.χ. το Tiberium Wars έπαιζε full στα 1920, χωρίς βέβαια AA (δεν βάζω ποτέ, προτιμώ μεγαλύτερη ανάλυση από εξομαλυμένη μικρή).

Αλλιώς στα 4:3 τα βάζω 1600x1200 και δεν έχω πάλι κάποιο πρόβλημα με επιδόσεις.

Αυτό που σερνότανε ήτανε το nfs carbon, αλλά πάντα σε τέτοια περίπτωση προτιμώ να κόψω τα διάφορα εφέ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η LG L245WPM δεν φοράει ΤΝ αλλά P-MVA πάνελ. Σίγουρα είναι σουπερ για τα λεφτά της αλλα άποψη μου είναι ότι στα μεγάλα ποσά 700/800/900 το να δώσεις +100 για κάτι άλλο δεν κάνει την διαφορά... στα μικρά ποσά από την άλλη μετράω και τα 10 διαφορά.. (Δεν είμαι καλα τελικά ε? :D)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά διαβάζοντας όλα αυτά περι αντιμετωπίσεως από την Dell,δεν πολυψήνομαι για την LG. Kαι αυτό γιατί με την ήδη υπάρχουσα οθόνη μου συμβιώνω μέ ένα stuck pixel από την πρώτη μέρα που την πήρα...

:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από thanos21

στα προσφατα παιχνιδια που εχουν βγει σε κυκλοφορια και κυριως στρατηγικης στα 1680Χ1050 η 8800gts ειναι οντως σε οριακο σημειο με τα παντα φουλ!

?????

Command and Conquer 3, Supreme Commander, Test Drive Unlimited, Medieval 2, Company of Heroes, όλα πάνε νερό χωρίς ΑΑ αλλά με 16άρι AF.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.