Jump to content


ΗΡΘΑΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΙ ASUS P5K3 & P5K


DreamwebX

Recommended Posts

Κοίτα, αν ο 3.33 δεν ήταν κανένας Xtreme αλλά κάποιος σαν τον Ε6600, και υποθέσουμε ότι ανεβαίνουν 30-80% για κάθε μέρα όπως και οι Core, τότε θα είναι όντως φοβεροί. Αλλιώς συμφωνώ κι εγώ με εσάς, δε νομίζω να έχει τόσο μεγάλη διαφορά η αλλαγή από Core σε Penryn (εκτός αν κάνεις encoding).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

ομως απο οτι ξερω δεν παιζει τοσο πολυ ρολο η μνημη γενικα πχ αν πιασει ddr 2 στα 533 ή στα 667 ή 800, δεν παζει τοσο ρολο οσο ο επεξεργαστη και η καρτα γραφικων. βασικα κατα σειρα πειστευω οτι μετραει η καρτα γραφικων μετα το CPU μετα η μητρηκη και μετα η ταχυτητα των RAM. τα RAm ειναι λεπτομερια κατα την γνωμη μου, και παιζει ρολο περισσοτερο στο overclocking . τα λεφτα τα οποια θα εδινε extra για να παρει καλυτερα ram ή καλυτερο cpu, να τα εδινε στην καρτα γραφικων . γτ σε αυτο μετρα τουλαχιστον στα παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

το καλο με τους nehalem ειναι οτι θα εχουν ενσωματομενο imc, οποτε το competitive advantage της amd σε αυτο το κομματι δεν θα υπαρχει πια.

Γενικα να ξερετε οτι η intel θα χρησιμοποιει απο εδω κ περα το tick-tock model. Eνας χρονος die shrink, ενας χρονος αλλαγη αρχιτεκτονικης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.