Jump to content



Logitech 5500 να τα πάρω?


korn_ole

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από korn_ole

εδω ειμαστε FLO εσυ εχεις δει και τα 2 τι προτινεις 5500 η s750 ? νομιζω οτι τα 5500 ειναι πιο ωραια σε εμφανιση απο τα s750 σωστα? τωρα για τα watts ειναι λιγα παραπανω τα 750 αλλα δν μπορεις να τα εχεις συνεχεια τσιτομενα οποτε... τεσπα εγω το μονο που φοβαμαι στα 5500 ειναι μηπως και κατεβει η τιμη ή βγει κατι καινουριο...!

Κοιτα εχουν και τα 2 τα υπερ και τα κατα τους:

Πχ τα S750 εχουν πιο καλες χαμημες ενω τα Z5500 εχουν πιο καλες ψηλες.

Ακομα τα S750 ειναι εστω και λιγο πιο δυνατα. Απο την αλλη τα z5500 εχουν τον decoder.

Πριν κανεις την αγορα πρεπει να ξερεις ακριβως τι θελεις.

Εγω παντως για εμενα αν ηταν να παρω τωρα ηχεια παλι τα S750 θα επερνα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

συγνωμη κιολας δλδ τα Ζ5500 απευθηνονται στον μεσ0-χρηστη?

Θελει να πει (και συμφωνω απολυτα) στον μεσο "μουσικα" χρηστη.

Τα ειχα τα ηχεια, ειναι πολυ καλα για ολες τις χρησεις (ακομα και για budget home cinema) αλλα για καποιον με παραπανω μουσικες απαιτησεις δε θα ειναι επαρκη.

Βεβαια σε καθε περιπτωση στα λεφτα τους δεν παιζονται , ακομα και στον παραπανω "απαιτητικο μουσικα" χρηστη , ειναι τα καλυτερα που μπορει να παρει με 300 ευρω, αλλιως εχει αυταπατες.

Link to comment
Share on other sites

οκ τα παιρνω αλλα 2 τελευταια πραγματα

1ο(οχι πολυ σημαντικο): πως συγκρίνετε τα 5500 με αυτά http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=26174103&product=963224&tab=specs

και 2ο απο καρτα ηχου τι να κανω ρωτησα αλλα κανεις..?

ΥΓ.: Αν τα πειρε κανεις απο Πλαισιο μπορει να μου πει τι συνδεση εχει πισω στα ηχεια?

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας ακουσει ετοιμα home theater sony & LG κοστους 2πλασιου απο αυτα που δινεις, και συγκρινοντας τα με τα Ζ-5500 μου, θα σου ελεγα να μεινεις μακρια απο τετοια ετοιμα HT.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spresv [Σήμερα, στις 20:36]

Εχοντας ακουσει ετοιμα home theater sony & LG κοστους 2πλασιου απο αυτα που δινεις, και συγκρινοντας τα με τα Ζ-5500 μου, θα σου ελεγα να μεινεις μακρια απο τετοια ετοιμα HT.

Ναι οντως για να πεις οτι θα παρεις <<σχετικα>> καλα ηχεια για home cinema θες κατι παραπω απο 1000 ευρω.Χωρις φυσικα να υπολογισουμε και την τιμη ενος καλο subwoofer.

+ Υπολογισε ακομα και την τιμη του ενισχυτη................

Link to comment
Share on other sites

Μην υπερβαλουμε κιολας, με γυρω στα 500-600 ευρω παιρνεις αξιολογα ηχεια (σε αυτο το επιπεδο τιμης παντα) και για Home cinema και για μουσικη οπως ας πουμε ενα σετακι με Wharfedale 9.5 + 9.1 + 9.cs. Το θεμα ειναι οτι ειναι μονο τα 5 ηχεια, μετα θες subwoofer που μια φτηνη καλη λυση (yamaha) θελει ενα 150αρι με 200 ευρω, και βαλε και 300 minimum ο ενισχυτης το επιασες το 1000ρικο για το συνολο.

Εκει ειναι το απιστευτο value4money των 5500 , οτι περιλαμβανουν και ενισχυτη και sub στα 300 ευρω τη στιγμη που σε οτιδηποτε αλλο θες 300 μονο για τον ενισχυτη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

συγνωμη κιολας δλδ τα Ζ5500 απευθηνονται στον μεσ0-χρηστη?

Αρχική απάντηση από fusion

Απ' το στομα το πηρες, ελεγα ποιος θα το πει...

Όταν το 10 είναι το άριστο σε ήχο, το 5 που με το ζόρι παίρνουν τα Ζ-5500 είναι το μέσον. Τα απλά 5.1 παίρνουν κάτι 3άρια. Θεωρώ ότι ο μέσος χρήστης-ακροατής με τα Ζ-5500 θα είναι πλήρως ικανοποιημένος. Για παραπάνω, ούτε για αστείο τέτοια ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

ρε τι να σας πω τα ηχεια ειναι για PC και για σπιτι... τι να βαλω γομαρια επαγγελματικα μεσα στο σπιτι... δν λεει

gznp για πες μας δλδ ποια ειναι καλα ηχεια??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από korn_ole [Χθες, στις 11:14]

Λοιπόν βρήκα τα 5500 με 315ευρο απο πλαισιο εχω ψαξει σχεδον παντου και νομιζω ειναι η καλυτερη τιμη... σε χαρακτηριστικα και εμφανιση δν το συζητω νομιζω ειναι αψογα...!

τι λετε θα κατεβει καθολου η τιμη? μπορω να τα βρω πιο φθηνα?

αν τα πειρε κανενας απο Πλαισιο μπορει να μου πει τι συνδεση εχουν τα ηχεια πισω???

και απο καρτα ήχου τι να κάνω?? εχω πανω στην μητρικη τωρα..

αν μπορειτε και ξερετε απαντηστε μου και σε αυτα τα ερωτηματα....!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από korn_ole

αν μπορειτε και ξερετε απαντηστε μου και σε αυτα τα ερωτηματα....!

Ρε παιδια εχει κανει συγκεκριμενες ερωτησεις ο ανθρωπος. ΕΛΕΟΣ!

Το θεμα δεν ηταν του τυπου "θελω τον απολυτο ηχο απο τα ηχεια που θα παρω", τι του πετατε Klipsch και Audio Spectrum.

@korn_ole:

Κοιτα και το παρακατω review απο τον nickstamat αν δεν το εχεις ηδη δει.

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=35448

Link to comment
Share on other sites

Να διαβαζεις ξερεις? Συγκεκριμενες ερωτησεις κανει, συγκεκριμενες απαντησεις περνει. Ειπε ο gznp καποια πραγματα, και το παληκαρι ρωστησε (κομματακι ειρωνικα) ποια ειναι τα καλα ηχεια που λεει ο gznp οτι ειναι πολυ ανωτερα απο τα 5500. Και δεν ρωτησε ας πουμε ποια ειναι κατα τον gznp καλα ηχεια σε αυτα τα λεφτα. Οσο γενικη ηταν η ερωτηση του, τοσο γενικη ηταν η απαντηση μου.

Και επισης για τα συγκεκριμενα ηχεια εχουν γινει απειρες συζητησεις, αλλα το search απ'οσο εμαθα ειναι feature με χρεωση στο vbulletin...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spresv

Να διαβαζεις ξερεις? Συγκεκριμενες ερωτησεις κανει, συγκεκριμενες απαντησεις περνει. Ειπε ο gznp καποια πραγματα, και το παληκαρι ρωστησε (κομματακι ειρωνικα) ποια ειναι τα καλα ηχεια που λεει ο gznp οτι ειναι πολυ ανωτερα απο τα 5500. Και δεν ρωτησε ας πουμε ποια ειναι κατα τον gznp καλα ηχεια σε αυτα τα λεφτα. Οσο γενικη ηταν η ερωτηση του, τοσο γενικη ηταν η απαντηση μου.

Και επισης για τα συγκεκριμενα ηχεια εχουν γινει απειρες συζητησεις, αλλα το search απ'οσο εμαθα ειναι feature με χρεωση στο vbulletin...

Εγω μιλαω για τις αρχικες ερωτησεις, εσυ μιλας για τις ενδιαμεσες μεσα στην κουβεντα.

Για το search συμφωνω...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που ειμαι αποτομος, αλλα δεν νομιζω να εχω αδικο.

Νταξ, εσυ απο μονος σου δεν εψαξες. Οταν εψαξαν οι αλλοι για σενα, διαβασες αυτα που σου εδωσαν?

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=544388#post544388

Λυπαμαι, αλλα πιο ξεκαθαρα δεν μπορω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.