Jump to content



Logitech Ζ-5500 πως να τα συνδεσω??


korn_ole

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Astacus [Σήμερα, στις 02:26]

Αρκει να προσεχουμε λιγο καποια βασικα πραγματακια οπως πχ να μην περνανε τα καλωδια της συνδεσης διπλα απο καλωδια ρευματος.

Ουπς γιατί αυτό; εγώ τα έχω όλα μπερδεμένα ένα κουβάρι! :o

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Γιατι τα ηλεκτομαγνητικα πεδια που ειναι ισχυροτερα στα καλωδια ρευματος (περισσοτερα αμπερ/βολτ) αλλαζουν τη ροη των ηλεκτρονιων στο καλωδιο του ηχου σου κ εχεις παρασιτα.

Η ιδεα με το αναλογικο ειναι οτι αν εχεις καλη καρτα θα εχει καλο DAC κ ετσι παρακαμπτεις τον αμφιβολου ποιοτητας DAC του σετ ηχειων σου Αστακε?

Link to comment
Share on other sites

εύρηκα coaxial: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751961

ακριβούτσικο όμως, ελπίζω να είναι καλό τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και οπτικη ινα και coaxial...

coaxial: http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?offset=10&category=%CA%C1%CB%D9%C4%C9%CF%2520%C7%D7%CF%D5-%C5%C9%CA%CF%CD%C1%D3&category2=%C7%D7%CF%D5

οπτικη ινα: http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%CA%C1%CB%D9%C4%C9%CF+%C7%D7%CF%D5-%C5%C9%CA%CF%CD%C1%D3&category2=FIBER%20OPTICAL

τελικα ποιο ειναι καλυτερο απο τα δυο?? πειτε μου ενα καλο optical (οπτικη ινα) και ενα καλο coaxial να τα παρω και βλεπουμε... βεβαια δεν εχω παρει ακομα καρτα ηχου αλλα τωρα μπορω να δοσω γυρω στα 150 ευρω μπορειτε να μου προτεινετε καμια καλη καρτα ηχου?? (αν εχετε ετοιμο link απο πλαισιο ή e-shop θα με διευκολυνει περισσοτερο)

thanks για ολα...!

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε, δεν διαβάζεις τι γράφουν τα παιδιά;

Αν πάρεις κάρτα ήχου, δεν χρειάζεσαι coaxial ή οπτική ίνα.

Το πρωί πάντως θα πάω να πάρω το coaxial που ανέφερα στο τελευταίο link.

Θα σου πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Koιτα κ αυτο σχετικο ειναι,με αναλογικη συνδεση πολλες φορες συμβαινει να χανεις την μπαλα με το 5,1 ή 7,1 κ να ακους οτι νανε διαμορφωση στις ταινιες.Ενω με την ψηφιακη τα πραγματα ειναι ποιο ευκολα μιας κ ο decoder αναγνωριζει αυτοματα τη πηγη.

Προσωπικα εχω συνδεμενα κ τα 2 πανω κ επιλεγω οτι με βολευει :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από korn_ole [Σήμερα, στις 13:12]

εγω ξερω οτι τα καρφακια χαλανε τον ηχο. τελοσπαντων ειναι χειροτερα απο optical & coaxial.. οποτε..!

Ποιος μίλησε για καρφάκια;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά σύνδεσα το καλώδιο αλλά δεν ακούγεται. Βγάζει no digital data όταν πατάω coaxial στον decoder!

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

edit: ακούγοντε αλλα κοιμάτε η οικογένεια και δεν μπορώ να τα τεστάρω.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.