Jump to content



Geforce 6800 GT vs. ATI X1950 Pro


oekab1992

Recommended Posts

Ναι, αλλά για να μιλάμε με κοινό παρονομαστή, καλό είναι να παρουσιάζουμε τη συγκρισή σε stock. Το oc είναι κάτι πολύ σχετικό. Και δε γίνεται να συγκρίνουμε τη μία ακλοκάριστη με την άλλη κλοκάτη +20%.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist [Χθες, στις 16:39]

Ναι, αλλά για να μιλάμε με κοινό παρονομαστή, καλό είναι να παρουσιάζουμε τη συγκρισή σε stock. Το oc είναι κάτι πολύ σχετικό. Και δε γίνεται να συγκρίνουμε τη μία ακλοκάριστη με την άλλη κλοκάτη +20%.

,

Σωστό και αυτό. Βέβαια η μια κλοκάρει 20% άνετα (7900 GS) ενώ η X1950 ούτε με σφαίρες δεν κλοκάρει τόσο από ότι έχω ακούσει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που πρόσεξα μόλις πριν λίγο; Λείπω αρκετό καιρό λόγω στρατού και έχω ψιλοχαθεί. Είδα ότι η X1950pro έχει dual DVI. Δηλαδή ΔΕΝ έχει την κλασική έξοδο για CRT οθόνες; Αν έχω δηλαδή CRT οθόνη, δεν μπορώ να την συνδέσω;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iceblade

,

Σωστό και αυτό. Βέβαια η μια κλοκάρει 20% άνετα (7900 GS) ενώ η X1950 ούτε με σφαίρες δεν κλοκάρει τόσο από ότι έχω ακούσει.

Σε κάθε περίπτωση --> enough said...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist [Σήμερα, στις 14:23]

Σε κάθε περίπτωση --> enough said...

+1:T:

Μόνο με την 7900gs θα μπορούσες να συγκρίνεις την x1950pro

http://www.gpureview.com/show_cards.php?PHPSESSID=0df07be218073036468d9fd7fbc4a1bf&card1=510&card2=471

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.