Jump to content



ΠΟΙΑ 37'' lcd TV ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ?


kov

Recommended Posts

οι AMOI απο 37 και πανω φορανε το ιδιο "καλο" panel με τις Philips(κατασκευης AU Optronics) και σε reviews που εχω διαβασει θεωρουνται τρελη ευκαιρια(ειναι true HD και κοστιζουν σχεδον οσο οι HD ready).Δεν ειναι κορυφαιες σε κατι,αλλα στεκονται αξιοπρεπεστατα ειδικα για την τιμη τους.Και φυσικα αγοραζεται πανελ που θα αντεξει στο χρονο,οχι οπως τα 1366Χ768 που σιγα σιγα μας αποχαιρετανε

Η διαφορα ειναι οτι δεν εχουν τα συστηματα-πατεντες τις Philips (pixel plus,ambilight κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από iceblade

Να τονίσω ότι με 900 πλέον παίρνεις αξιοπρεπέστατο 720p προβολέα

Ακριβως!

Και σε 120 ιντσες.

Αρχική απάντηση από DJD

Δεν χρειάζεται να μου πει κανείς τίποτα, απλή λογική είναι. Την ίδια ποιότητα βλέπεις σε full hd και την ίδια σε 1280χ724; Εσύ βλέπεις συμπιεσμένα pixels για να σου χωρέσει η ταινία, ενώ εγώ βλέπω κάθε λεπτομέρεια.

Και ακριβως λογω του οτι το HDMI δινει 1280χ720 ενω η τηλεοραση εχει πανελ 1366χ768 δεν εχεις ποτε τα pixel 1 προς 1....:TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

οι AMOI απο 37 και πανω φορανε το ιδιο "καλο" panel με τις Philips(κατασκευης AU Optronics) και σε reviews που εχω διαβασει θεωρουνται τρελη ευκαιρια(ειναι true HD και κοστιζουν σχεδον οσο οι HD ready).Δεν ειναι κορυφαιες σε κατι,αλλα στεκονται αξιοπρεπεστατα ειδικα για την τιμη τους.Και φυσικα αγοραζεται πανελ που θα αντεξει στο χρονο,οχι οπως τα 1366Χ768 που σιγα σιγα μας αποχαιρετανε

Η διαφορα ειναι οτι δεν εχουν τα συστηματα-πατεντες τις Philips (pixel plus,ambilight κλπ)

Thanks man

Να σε καλα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 06:07]

Έγραψα FULL hd όχι hd ready.

hdmi>componet>scart

ρε παιδια μιλαμε για 37" αν δεν κανω λαθος και τα ματια μας δε θα δουν καμια διαφορα!!!

δεν μιλαω για συνδεση με pc που η αναλυση ειναι οντως μικρη στις plasma.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.