Jump to content


rma e-shop


amartolos

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Βίξ [Σήμερα, στις 12:53]

Προσωπική εμπειρία: αγοράζω και απο εκεί και δεν είχα ποτέ προβλήματα. Στην μοναδική περίπτωση προβληματικού εξαρτήματος που γνωρίζω άμεσα, μια μητρική ενός φίλου επιστράφηκε με RMA και η καινούργια ήρθε σε 6 μέρες. Χωρίς καμμιά άλλη επικοινωνία.

Μια καρτα ηχου που ειχα παραγγειλει απο εκει εφτασε στα χερια μου μετα απο 1,5 μηνα !!!

(με πολλα τηλ καταγγελιες, φονες, απειλες κτλ)

Οταν η ιδια καρτα ειχε παει για RMA εκανε 64 μερες για να ερθει πισω σε μενα η ΙΔΙΑ καρτα με το ΙΔΙΟ προβλημα :mad:

Ενα κουτι που παραγγειλα εκανε 4 εβδομαδες για να ερθει στο σπιτι μου....

Επι 3 εβδομαδες μου ελεγαν οτι εχει φυγει απο αυτους και να το ψαξω :blink:

Και την τεταρτη εβδομαδα μου ειπαν οτι ειναι ακομα εκει και θα μου το στειλουν εντος τον ημερον :TD: (ειχα κανει καθατεση σε λογαριασμο και δεν μπορουσα να ακυροσω την παραγγελια) (ηταν το μονο καταστημα που ειχα αυτο το κουτι)

Αρχική απάντηση από GoMaR

Θεωρεις ακομα πιο φθηνο το eshop ? Απαπαπα...και να ναι πιο φθηνο...με τα 2 θα σωθουμε; Πρωτα σκεφτομαι τη ψυχικη οδινη που θα τραβηξω παρα τα λεφτα.(να ηταν σεβαστο ποσο ναι , αλλα οχι για 0-2)

Και γω τι ειπα ? :p

E-SHOP NEVER AGAIN !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Κι εγω δεν ειχα ποτε παραπονο απο την εξυπηρετηση του e-shop

Αλλα με βαση τη στατιστικη και αυτα που διαβαζω εδω μεσα το αποφευγω και προτιμω αλλη μεγαλη αλυσιδα.1,2,3 φορες χωρις προβλημα,στατιστικα ειναι πολυ πιθανο την επομενη φορα που θα το χρειαστω να μπλεξω πολυ ασχημα

Link to comment
Share on other sites

update μολις τους πηρα τηλεφωνο και μου λενε η καρτα σας δεν ειχε τιποτα και επιστραφηκε,ειναι στο eshop στην λαρισα, την δοκιμασαμε και δεν ειχε προβλημα

ΕΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟς

η καρτα σε idle φταει τους 78 βαθμους και σε full load 100+ και πεταει πρασινη οθονη, αλλα λεει ο αλλος την δοκιμασαμε και δεν ειχε τιποτα, με pacman την δοκιμασανε???

θα τους παω το κουτι στο e-shop στην λαρισα να την δοκιμασει επιτοπου eshop για μενα τελος, τα 400σαρια οταν τα παιρνουνε ειναι καλα...αρε πλαισιο και παλι πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

’τομο που μπαίνει σε ελλημικά technology forums όπως το thelab και ξέρει τι παίζει δε δικαιολογείται να ψωνίζει από το e-shop. Τόσα και τόσα έχουνε γραφτεί κατά καιρούς. Δε λέω, η ελληνική αγορά δεν είναι και η καλύτερη, αλλά εκεί το έχουν παραξυλώσει.

Φυσικά μιλάω γενικά, εννοείται το παιδί μακάρι να ξεμπλέξει με την κάρτα και να τελειώσει αισίως η υπόθεση.

Αρχική απάντηση από Βίξ [Σήμερα, στις 11:45]

Ούτε διαφωνώ ούτε αμφισβητώ αυτά που λες.

Απλώς έγραψα οτι οι δικές μου προσωπικές εμπειρίες ήταν θετικές ως τώρα.

Βιξ σωστό και αυτό απλά αυτό που μετράει είναι τα στατιστικά και όχι η προσωπική εμπειρία. Δηλαδή με κάτι μπορεί να έχει κάποιος καλή προσωπική εμπειρία αλλά αυτό κατά γενική ομολογία να είναι για σφαλιάρες (όπως το εν λόγω κατάστημα), χωρίς με αυτό να θέλω να μειώσω την ενδεχομένως σωστή αντιμετώπιση στην περίπτωση σου.

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 12:47]

Κι εγω δεν ειχα ποτε παραπονο απο την εξυπηρετηση του e-shop

Αλλα με βαση τη στατιστική και αυτα που διαβαζω εδω μεσα το αποφευγω και προτιμω αλλη μεγαλη αλυσιδα.1,2,3 φορες χωρις προβλημα,στατιστικα ειναι πολυ πιθανο την επομενη φορα που θα το χρειαστω να μπλεξω πολυ ασχημα

:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos [Σήμερα, στις 15:45]

update μολις τους πηρα τηλεφωνο και μου λενε η καρτα σας δεν ειχε τιποτα και επιστραφηκε,ειναι στο eshop στην λαρισα, την δοκιμασαμε και δεν ειχε προβλημα

ΕΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟς

η καρτα σε idle φταει τους 78 βαθμους και σε full load 100+ και πεταει πρασινη οθονη, αλλα λεει ο αλλος την δοκιμασαμε και δεν ειχε τιποτα, με pacman την δοκιμασανε???

θα τους παω το κουτι στο e-shop στην λαρισα να την δοκιμασει επιτοπου eshop για μενα τελος, τα 400σαρια οταν τα παιρνουνε ειναι καλα...αρε πλαισιο και παλι πλαισιο

Τα ίδια παντελάκι μου, τα ίδια παντελή μου.

Κατά αρχήν αποκλείεται να το δοκιμάσαν σε κλειστό κουτί.

Στο πάγκο του service, όπως είσαι μεγάλε,

-μπουτάρει;

-μπουτάρει.

-έφυγεεες

και από εδώ πάνε κι άλλοι.

’κου τώρα μερικές κλασικές ερωταπαντήσεις:

Εσύ: Ρε παιδιά, δε το στήνετε εδώ μπροστά μου να το δω ότι είναι εντάξει;

ε-σοπ: Α, δε γίνεται εδώ. Εδώ είμαστε ε-σοπ ποϊντ, η συσκευή σας πρέπει να πάει στο εξουσιοδοτημένο service (λέμε τώρα) να το δουν οι φωτισμένοι τεχνικοί μας :tomato: (που έτσι κι αλλιώς σιγά μη σκαμπάζουν τα ένα δέκατο από αυτά ξέρουμε οι περισσότεροι σ' αυτό το forum)

Εσύ: Θέλω τα λεφτά μου πίσω, όπως υπαγορεύει το αναφέρετο δικαίωμά μου

ε-σοπ: Α δε γίνεται, τώρα το ανοίξατε πως θα το πουλήσουμε μετά εμείς. :tomato:

(δεν έχει και πολύ καιρό που πούλησαν μια μεταχειρισμένη μητρική που μέσα στο κουτί είχε την απόδειξη του προηγούμενου αγοραστή)

Εσύ: Ρε θέλω να κάνω αναστροφή πώλησης, είσαστε υποχρεωμένοι να μου επιστρέψετε να χρήματα μου.

ε-σοπ: Να πάτε στο υπουργείο ανάπτυξης {hang up}

Και όλα τα παραπάνω θα συμβούν με το γνωστό 15λεπτο "ζέσταμα" αναμονής στο τηλέφωνο.

Καλώς ήρθες στο club και καλό κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lefteris [Σήμερα, στις 16:33]

Ρε amartolε, με 500+ μηνύματα, τόσα χρόνια σε αυτό το φόρουμ (και άλλα υποθέτω) και αγοράζεις από το eshop;;;;;

(Και δεν ντρέπεσαι να το λες κι όλας; )

Σόρυ, αλλά δεν έχω άλλο σχόλιο... :giveup:

Λευτέρη με το παρδόν αλλά μην τον κλωτσάς τον άνθρωπο τώρα που είναι κάτω.

Κάποια στιγμή όλοι την πατάνε.

Για το συγκεκριμένο θέμα, απλώς θα γίνει και ο αμαρτωλός ένας από τους πολλούς που δεν αγοράζουν ούτε μαστίχες από το "μαγαζάκι".

(Αν και δεν έχεις άδικο σ' αυτά που λες)

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛ έχοντας απεξαρτητοποιηθεί προσωπικά από το ησοπ δεν μπορώ παρά να χαμογελασω με αυτά που διαβάζω.

Είστε τρελοί αυτοί που λέτε ποτε ξανά Ησοπ.

Φοβερά κουτάκια, μεγάλη ποικιλία σε βίδες και λάμπες και να μην ξεχάσουμε και τις επαναφορτιζόμενες μπαταρίες. Ενερτζάιζερ 2500 ΜΑΗ 4Χ ΑΑ 10 ευρώ μόνο έτσι....????/....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

Υπαρχει ποτε περιπτωση να πας την λαμπα για rma ?η μαλλον το κουτι για rma ?Εκτος αν εννοεις αλλο και δεν το πιασα...

Ακριβώς αυτό εννοεί...

Ότι γι' αυτά που δεν πρόκειτα να χρειαστείς rma,μόνο γι' αυτά είναι καλό το eshop...:p

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... χαλασμένος δίσκος (πριν 2 εβδομάδες)

Παραδόθηκε στο κατάστημα, σε 2 μέρες ήρθε ειδοποίηση ότι θα αλλαχθεί, σε άλλες 2 μέρες ήταν στο κατάστημα (μεσολάβησε κυριακή)...

Link to comment
Share on other sites

την πατησα μαγκες, αυριο θα παω να την παραλαβω και το σαββατο θα την παω μαζι με το κουτι και θα τρεξει 3d mark μπροστα στον τεχνικο μεχρι η οθονη να πρασινησει(δεν θα κανει και πολυ ωρα),και θα τον βαλω να υπογραψει υπευθυνη δηλωση οτι πραγματι ειδε με τα ματακια του μετα απο μερικα λεπτα σε full load τον υπολογιστη να κολλαει λογω υπερθερμανσης της vga αν αρχισουνε να μου τα μασανε , το θεμα μαζι με την υπε δηλωση θα δημοσιευθει σε ολα τα περιοδικα υπολογιστων ,

στην ιστιοσελιδα τους λεει πως εαν στειλεις ενα προιον και αποδειχτει οτι δεν ειχε τιποτα τοτε χρεωνεσαι χ ευρω γιατι απασχολησες τους τεχνικους και ψ ευρω για τα εξοδα μεταφορας , ξερετε τι θα παρουν ομως τελικα αυριο

ps οταν εδωσα την καρτα στο εποιντ ο ***που ηταν εκει μου ειπε οτι θα την κοιταξει ο τεχνικος και αν εχει προβλημα θα φυγει για αθηνα, η καρτα τελικα εφυγε αρα ο ****ο τεχνικος ειδε προβλημα η δεν την κοιταξε καθολου..τους ****ουυυυυυυυυυυυυυρεεεεεεεεεεε

πσ η ******* τους παει κι ερχεται , οταν -πηρα τηλ αθηνα ο ****απο το service που το σηκωσε μου ειπε οτι 10 μερες τωρα προσπαθουσανε να επικοινωνησουνε μαζι μου για να μου πουνε να παω να παραλαβω την καρτα αλλα το κινητο που τους εδωσα δεν υπηρχε

το καινουργιο κινητο που αφησα μαζι με το κουτι στο καταστημα τους μαλλον δεν το κοιταξαν καθολου (οπως μαλλον και την καρτα) αλλα εψαχναν να με βρουνε με το κινητο που ειχα δωσει οταν ειχα αγορασει την καρτα πριν 2.5 χρονια, και περιμενω απο αυτους να δουνε την καρτα......οοοοοοοοοοουρε εεεεεεεεεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Απο e-shop το μόνο που πρέπει να παίρνει κανείς είναι fans και άλλα παρόμοια προϊόντα που δεν χρειάζονται rma. Και αυτό μόνον αν δεν τα έχει κάπου αλλού. Ακόμα και 10 φθηνότερο να είναι το e-shop, δεν λέει να πάρεις από κει.

Θύμα κι εγώ μιας κάρτας γραφικών που έκανε 1 μήνα να γυρίσει και ενός δίσκου που έκανε κάνα 10ήμερο. Και πολλά άλλα τερτίπια....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.