Jump to content


Ghost Recon A.W II


gbak

Recommended Posts

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Κάνε μια δοκιμή ρε συ Wiz να δούμε, αυτός που το δοκίμασε είχε χρέπι (μετά συγχωρήσεως) :p

Πλάκα στην πλάκα με την τιμή που έχει τώρα, άνετα σκέφτομαι να τσιμπήσω μία physX από την US of A...

Από την άλλη όμως θέλω να δω τι θα κάνει και στα επόμενα παιχνίδια + την απάντηση(?) του ανταγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμή έκανα, και με xtreme settings σέρνεται. Στο high όμως παίζει άνετα. Δεν ξέρω αν εσείς με τους Quad πάτε καλύτερα... Εκμεταλλεύεται την GPU ή τις CPU? Ότι και να λένε, εγώ πιστεύω το 2ο... Χωρίς συγκεκριμένο driver δεν πιστεύω ότι τα αναλαμβάνει η GPU. Απλά κατά την εγκατάσταση το παιχνίδι, δεν αναγνωρίζει εγκατεστημένη Ageia και το γυρνάει στο normal όπου παίζει με software emulation. Κάνοντας αυτό το trick, το παιχνίδι στέλνει περισσότερα δεδομένα στο driver, αλλά αυτός με τη σειρά του τα εκτελεί από τις cpu...

Link to comment
Share on other sites

Διαφορές είδα, αλλά δεν κάθισα να παρατηρήσω λεπτομέρειες. Και στο forum που έχει τις οδηγίες, μιλάνε για διαφορές, αλλά όχι σα να έχεις Ageia:

The main problem is that i've seen that the fences are breaking in real time with a AGEIA card,thing you can't have with the above tweak. For instance shoot a fence. You will notice that the fence will break after some ammount of bullets. With the AGEIA cards i've seen that every wood of the fence is breaking in real-time even with one shot. Sure there is some debris now,but i really don't think that this tweak works properly

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΙ των εχθρών στο hardcore ειναι πραγματικά απολαυστικό. Μπορεις να κάνεις ολοκληρο παιχνιδι πάιζοντας όχι για να βγάλεις τις αποστολες , αλλά για να σκοτωσεις 3-4 σε μια περιοχη ενός map. Χρησιμοποιώντας τους δικους σου για κάλυψη, αντιπερισπασμο και ενέδρα.

Κανεις σχεδιο με recon δινεις εντολή για assault και αν ανταποδωσουν πυρά οι εχθροί εσύ εισαι κάπου αλλου κρυμμενος και σημαδευεις ή το αντιστροφο.

Πολυ έξυπνες εντολες αυτες οι 2.

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι, αλλά δεν το έχω βάλει ακόμα στο hardcore να δω τι κάνει... Στο normal όμως είναι στουρνάρια... Ούτε να πάνε εκεί που τους λές δεν καταφέρνουν.

Κανονικά θα έπρεπε να είναι το ίδιο καλοί παντού και τα επίπεδα δυσκολίας να αφορούν στον εχθρό και μόνο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

Το ΑΙ των εχθρών στο hardcore ειναι πραγματικά απολαυστικό. Μπορεις να κάνεις ολοκληρο παιχνιδι πάιζοντας όχι για να βγάλεις τις αποστολες , αλλά για να σκοτωσεις 3-4 σε μια περιοχη ενός map. Χρησιμοποιώντας τους δικους σου για κάλυψη, αντιπερισπασμο και ενέδρα.

Κανεις σχεδιο με recon δινεις εντολή για assault και αν ανταποδωσουν πυρά οι εχθροί εσύ εισαι κάπου αλλου κρυμμενος και σημαδευεις ή το αντιστροφο.

Πολυ έξυπνες εντολες αυτες οι 2.

ειπαμε το παιχνιδι το λεει και ο τιτλος ειναι .. Advanced Warfighter..ειναι δυσκολο αλλα αν καταφερεις και μπεις στο νοημα και συντονισεις και την ομαδα αναλογα..κανεις "παπαδες"...

εντωμεταξυ καπου μου λεγε ο Gruntgr...για teamspeak παιζει κανονικα το Teamspeak RC2...

αντε οργανωθειτε να φτιαξουμε καμια ομαδα Ghosts..

Link to comment
Share on other sites

όχι για το ΑΙ των εχθρών μιλάω. Στους δικους σου δεν προσεξα καμια διαφορά με την αλλαγη του επιπεδου δυσκολιας.

Όταν τους εχω μαζι μου αυτούς τους έχω συνηθως σε recon mode. Καλυπτονται και σε ακολουθουν καλυτερα. Στις επικινδυνες περιοχες τους λεω ακριβως τι να κάνουν απο τον χαρτη ή με το "move" (ποια διαδρομοι να ακολουθησουν) γιατι αν τους εχεις "follow" μερικες φορές πηγαινουν απο λάθος σημεια και χαλαει ο αιφνιδιασμός.

Aν ήταν και αυτοί ποιο εξυπνοι το παιχνιδι θα τα σπαγε. Ακομα και recon να ειναι όταν σου την πεφτουν πολλοι καλο θα ήταν κρυβονται καπου μονοι τους γιατι να δινεις εκεινη την ωρα εντολες ειναι αυτοκτονια.

Υπάρχουν και μερικα bugs ειδικα εκεινο το mule μου εχει σπασει τα νευρα και σαν mule που ειναι ωρες-ωρες μουλαρωνει και δεν υπακουει σε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το εβαλα.Ειναι λιγακι βαρυ αλλα τρεχει καλα σε 1280Χ960.Δεν μπορω να επιλεξω καμια απο τις επιλογες που εχει στα physics oυτε να βαλω το texture quality στο high.

Γραφικα:μετρια-τουλαχιστον στην αρχη μονο οι φωτισμοι κατι κανουν(HDR) και οι εκρηξεις.Πολυ θολουρα γενικα σαν το Vegas ενα πραγμα αλλα πιο μονοτονα χρωματα.

Ηχος:καλος φαινεται.

Καλο gameplay αλλα δυσκολο στο easy....Θελει υπομονη ακομα και σε αυτο το επιπεδο.

Καλο θα ηταν να εχει το συστημα καλυψης του παιχτη οπως στο Vegas,με την πλατη σε τοιχο η τοιχιο και lean left/right να βλεπεις τι παιζει πιο περα.

Ειδωμεν......

Link to comment
Share on other sites

καμία σχεση με την unreal engine του las vegas....το Graw 2 για μενα έχει καλυτερα γραφικά, και είναι δουλεμενο και για pc, και πιο ελαφρυ απο το Lasvegas, που το πηραν και το μεταφεραν όπως ειναι απο το Xbox360 στο pc, οι ελεινοι.

τι μου το θυμησες τωρα εκεινο το άθλιο παιχνιδι :p που έβλεπα 20fps ωρες ωρες με την 8800 στα 1600χ1200 και μου ρχοταν να το σπασω.

Στο graw2 ναι θα επρεπε να πηδαει μερικα εμποδια ο παιχτης, αλλά τλχ η Grin καθισε και ασχοληθηκε με την Pc version που για μενα ειναι ανωτερη απο αυτή του Xbox360.

και το gameplay του πολυ childish μπροστα σε αυτο του Graw2

και ο ήχος ειναι πολυ καλός ναι...ειδικά αυτός των sniper και την ηχω που βγαζουν ειναι όλ τα λευτά.

edit: για την θολουρα που λες μηπως έχεις βαλει εκεινο το feature που το κανει να μοιαζει με ΑΑ αλλα δεν ειναι ΑΑ και τελικά τα αποτελεσματα δεν έχουν σχεση με ΑΑ :hehe: . εμενα μου αρεσει χωρις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ναι gbak...αλλά και με το cod2 (και το καινουριο COD πρεπει να ειναι καλό, αν και όχι WW2) ειχα φαει κολλημα...όσο δεν υπάρχουν τερατοαλιεν και πρασινα άλογα τόσο καλυτερα για μενα.

Με το graw2 θα δω τι παιζει και με το multiplayer γιατι βλεπω καλα λόγια.

Link to comment
Share on other sites

To Rainbow Vegas? Το Ultimate Headshot Machine μαζί με το προηγούμενο? (ούτε καν θέλω να θυμάμαι πως το λέγανε)

Τι λες τώρα ιεροσυλία έτσι?

Που ήσουν ο ultimate imba gosu ULTRA BUFFER Commando και με ένα γεμιστήρα, ΕΝΑ λέμε, είχα καθαρίσει καμιά 20αριά κόσμο...?

Σαν τα κοτΟπουλα πέφτανε...

Α ρε SWAT που τους χρειάζεται...

Το GRAW1 πάντως μου είχε φανεί καλούτσικο. Με ψήσατε να βάλω το 2 μόλις πάω πάνω :D

(βέβαια το εικονίδιο του S.T.A.L.K.E.R. είναι επικίνδυνος πειρασμός....)

Link to comment
Share on other sites

Εφτασα στη δευτερη πιστα.....με το fraps να δειχνει σταθερα 25-30 fps....

Τελικα ειναι ΠΟΛΥ βαρυ....ειδικα οταν κανω ζουμ με το sniper πεφτει στα 15....

Δε σας αρεσε το Vegas??....ηταν πολυ καλο....αν εξαιρεσουμε τα γραφικα και το οτι ηταν βαρυ χωρις λογο....

Γιατι μου φαινονται τα γραφικα ιδια με του πρωτου GRAW....(ιδια με λιγο καλυτερα textures στα χωματα και στα βουνα)???

Link to comment
Share on other sites

Hint: Επειδή με το Κ δε σας αφήνει οποιαδήποτε στιγμή να κάνετε quick-save και μερικές πίστες (όπως το The Long Walk :rant: ) είναι πολύ σπαστικές, μπορείτε να πατήσετε ESC, να πάτε SAVE GAMES, να επιλέξετε το τελευταίο quicksave και να το σβήσετε. Μετά επιστρέφοντας στο παιχνίδι, πάλι με το Κ, κάνει save ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 20:50]

Hint: Επειδή με το Κ δε σας αφήνει οποιαδήποτε στιγμή να κάνετε quick-save και μερικές πίστες (όπως το The Long Walk :rant: ) είναι πολύ σπαστικές, μπορείτε να πατήσετε ESC, να πάτε SAVE GAMES, να επιλέξετε το τελευταίο quicksave και να το σβήσετε. Μετά επιστρέφοντας στο παιχνίδι, πάλι με το Κ, κάνει save ;)

Εγώ απο σπόντα το ανακάλυψα αυτό... είχα γεμίσει με quicksave και εκεί που το θέλα δεν το έπαιρνε... Σβήνω ένα κατά λάθος και μετά στα καπάκια το πήρε αυτό που ήθελα... σωτήριο ήτανε.... :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.