Jump to content



Χάλασε και το Πλαίσιο.


mariosalice

Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

παιδια ο νομος ισχυει για ολα τα μαγαζια,ειναι απο την ευρωπαικη ενωση και ειναι ενα απο τα δικαιωματα του πελατη.Εγω εχω επιστρεψει 2 φορες προιοντα απο την KOMPLETT.SE μεσα σε μια εβδομαδα,και η ανθρωποι δεν μου ειπαν τιποτε και μουδωσαν τα λεφτα μου πισω,βεβαια ναμην το παρακανουμε και να ριχνουμε ευθηνες σε μαγαζια γιατι και αυτοι απο προμυθευτες τα παιρνουνε,αλλα ισχυει αυτο μεσα σε 10 μερες γινεται επιστροφη χρηματων,μαλιστα και στο MULTIRAMA που γυρισα πισω 2 6800ultra vga,ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΤΣΙΜΙΣΚΗ,οι ανθρωποι μου μουδωσαν τα λεφτα πισω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

παιδια ο νομος ισχυει για ολα τα μαγαζια,ειναι απο την ευρωπαικη ενωση και ειναι ενα απο τα δικαιωματα του πελατη.Εγω εχω επιστρεψει 2 φορες προιοντα απο την KOMPLETT.SE μεσα σε μια εβδομαδα,και η ανθρωποι δεν μου ειπαν τιποτε και μουδωσαν τα λεφτα μου πισω,βεβαια ναμην το παρακανουμε και να ριχνουμε ευθηνες σε μαγαζια γιατι και αυτοι απο προμυθευτες τα παιρνουνε,αλλα ισχυει αυτο μεσα σε 10 μερες γινεται επιστροφη χρηματων,μαλιστα και στο MULTIRAMA που γυρισα πισω 2 6800ultra vga,ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΤΣΙΜΙΣΚΗ,οι ανθρωποι μου μουδωσαν τα λεφτα πισω

Δεν θα ξαναγινει...ακομα στο ραφι τις εχουμε:D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Οχι αυτο δεν πρεπει να παιζει . Αν δεν ανοιξεις πως θα ξερεις αν σου κανει η οχι ? Με το μάτι?

Αλλιως ειναι να το επιστρεψεις καινουργιο (σφραγισμενο) και αλλιως ειναι να το ανοιξεις να του -μπιπ- τα παντα και να το επιστρεψεις ως "μεταχειρισμενο"

Παιρνεις μια μνημη , χωνεις ρευμα , βλεπεις δε ανεβαινει και το επιστρεψεις επειδη δε σου κανει ;

Τοτε ρε παιδια θα αγοραζαμε ενα προιον χωρις να το ψαχνουμε...Αν ειχαμε την ευχαιρια να τα αλλαζουμε εντος 10 ημερων , θα δοκιμαζαμε ολα τα προιοντα..Δε νομιζω να στεκει.Πειτε μου τελικα ποιο ειναι το σωστο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Astakos

Δεν θα ξαναγινει...ακομα στο ραφι τις εχουμε:D :D

ναι ρε φιλε δεν ειπα οτι τις πηρα για να τις δοκιμασω και δεν μου αρεσαν εμφανισιακα,ειχαν ενα προβληματακι και οι 2:)

Link to comment
Share on other sites

Και οταν σου επιστρεφουν μεσα σε δεκα μερες οθονη με pixelakia που δεν καλυπτονται απο εγγυηση?Την αλλαζεις? Και τι τις κανει μετα το καταστημα την σκαρτη φουρνια vewsonic που εχουν ολες απο λιγα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Astakos

Και οταν σου επιστρεφουν μεσα σε δεκα μερες οθονη με pixelakia που δεν καλυπτονται απο εγγυηση?Την αλλαζεις? Και τι τις κανει μετα το καταστημα την σκαρτη φουρνια vewsonic που εχουν ολες απο λιγα?

αφου δεν καλυπτονται απο την εγγυηση,και ενημερωνεις τον πελατη την στιγμη που παει να την αγοραση φυσικα οχι

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος υπάρχει.

’λλο που είτε δεν τον ξέρουμε είτε δεν τον εφαρμόζουνε.

Αλλά το Πλαίσιο το προτιμούσα πάντα, ακριβώς γι' αυτό το λόγο.

Δεν το παίδευα πολύ στο ψάξιμο.

Ψώνιζα, μου άρεσε, το κρατούσα.

Δεν μου άρεσε, το επέστρεφα.

Αν και πρακτικά, πάντα είχε καλά προιόντα και ποτέ δεν επέστρεψα κάτι, με μια εξαίρεση.

Είχα αγοράσει ένα UPS MGE, όταν το έβαλα να λειτουργήσει δεν μου γέμισε το μάτι και το επέστρεψα, χωρίς το κουτί μάλιστα γιατί πρόλαβε η γυναίκα μου και το πέταξε.

Επειδή όμως έπαιζε αντιπροσωπεία στη μέση, πήραν τηλέφωνο και έγκριση που δεν υπήρχε το κουτί και το δέχτηκαν.

Στη θέση του αγόρασα ένα APC 1000.

Αυτή τη φορά μίλησα με τον υποδιευθυντή και όχι με κάποιο πωλητή.

Ο ίδιος ήταν με την άλλη φορά που με είχε εξυπηρετήσει.

Χάλασε το Πλαίσιο σας λέω.

Ο νόμος ισχύει και για τις οθόνες.

Αν δεν σας αρέσει την επιστρέφετε.

Πρόβλημα τους τι θα τις κάνουν.

Το ίδιο ισχύει και σε Ευρώπη και σε Αμερική.

Αν όμως εμφανιστεί καμένο Pixel μετά το χρονικό διάστημα των 15 ημερών για αγορά από το Internet, τότε ισχύει η διαδικασία RMA.

Που φυσικά μπορεί να μην καλύπτει zero pixels.

Αν δεν εφαρμόζεται ο νόμος στην Ελλάδα, ψωνίστε από το internet, από Ευρωπαική χώρα, που σέβονται τους νόμους.

Link to comment
Share on other sites

Από την Crucial ψώνιζα κι εγώ αν θυμάσαι παλιότερα.

Είπα να γλιτώσω τα 10 του RMA για έξοδα αποστολής.

Μέχρι στιγμής ότι αγόρασα από Internet δεν το μετάνιωσα.

Μηδέν καμένα pixel η οθόνη μου, άψογη η αντλία νερού και το DTEK block και σε τιμές ασυναγώνιστες.

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει τις συγκεκριμένες OCZ του Taka στο δικό μου μηχάνημα και μάλιστα είχα ποστάρει και το top SPi μου με αυτές.

Ήταν πολύ καλές μνήμες και τις είδα και σε καλή σχετικά τιμή.

Και την πάτησα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 21:54]

Ο νόμος υπάρχει.

’λλο που είτε δεν τον ξέρουμε είτε δεν τον εφαρμόζουνε.

Αλλά το Πλαίσιο το προτιμούσα πάντα, ακριβώς γι' αυτό το λόγο.

Δεν το παίδευα πολύ στο ψάξιμο.

Ψώνιζα, μου άρεσε, το κρατούσα.

Δεν μου άρεσε, το επέστρεφα.

Α

Φίλος sorry αλλά αν άλλαξε η πολιτική του ΠΛΑΙΣΙΟ άλλαξε για κάτι τέτοιες λογικές που εσύ και και κάποιοι άλλοι έχετε. Με λίγα λόγια, για σας θα την πληρώσουμε στο μέλλον κι εμείς που πραγματικά θα αντιμετωπίσουμε κάποια στιγμή κάποιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

Φίλος sorry αλλά αν άλλαξε η πολιτική του ΠΛΑΙΣΙΟ άλλαξε για κάτι τέτοιες λογικές που εσύ και και κάποιοι άλλοι έχετε. Με λίγα λόγια, για σας θα την πληρώσουμε στο μέλλον κι εμείς που πραγματικά θα αντιμετωπίσουμε κάποια στιγμή κάποιο πρόβλημα...

δλδ οι ΚΑΠΟΙΟΙ αλλαζουνε τα προιντα τους χωρις να εχουν προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.