Jump to content



Κάηκε το τροφοδοτικό;


gdp77

Recommended Posts

Ρε παιδιά για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα. Έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα. Το λαμπάκι της μητρικής ανάβει πατάω το power ξεκινάνε τα πάντα ( ανεμιστήρες, λαμπάκια, σκληροί, DVD), αλλά μετά από 10 δευτερόλεπτα σβήνουν. Η οθόνη δεν δείχνει τπτ ούτε καν βγαίνει από το power save. Επίσης παρατήρησα πως όταν κλείσω το διακόπτη του τροφοδοτικού και τον ανοίξω ξανά το λαμπάκι της μητρικής δεν ανάβει αμέσως. Πρέπει να ανοιγοκλείσω το τροφοδοτικό 1-2 φορές ή να παίξω λίγο με το διακοπτάκι του.

Σημειωτέων πως έχω δοκιμάσει άλλο τροφοδοτικό και έχω τα ίδια προβλήματα, ξεκίνησα το μηχάνημα μόνο με CPU και RΑΜ. Επίσης μέτρησα τις τάσεις για τα 10 δευτερόλεπτα που λειτουργεί, αλλά και όταν δεν είναι συνδεδεμένο στη μητρική και είναι κανονικές.

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ο διακόπτης του τροφοδοτικού, και μόνο του όταν το είχα μου έκανε νερά.

Τι νομίζετε ρε παιδιά; Έκανα κανά κουλό το τροφοδοτικό και πήρε και τη μητρική μαζί του;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

Τελικα θα προχωρησεις σε intel ?:p

Όχι βέβαια... Μια χαρά δουλεύει τώρα (άσε να τα ξαναβάλω στο κουτί και βλέπουμε)... Όσον αφορά την αναβάθμιση εναποθέτω τις ελπίδες μου στον barcelona.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fotme [Σήμερα, στις 11:59]

δοκιμασες αλλη vga?

Βασικά δοκίμασα τη VGA του μηχανήματος σε άλλο και δουλεύει κανονικά. Μόλις τώρα δοκίμασα και τις μνήμες και είναι και αυτές οκ. Μου φαίνεται πάμε για μητρική.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

Κολλημενος με την μπαλα :D

’ντε για να χαρείς....

Αυτή τη στιγμή έχω δίπλα μου αγορασμένα προ μισής ώρας από multi :

Gigabyte P35 - DS3

C2D 6600

2 GB Cellshock DDR800 4-4-4-12 (από Πλαίσιο)

Hiper 730 W

Zaward JC 001 (μου είπε το παλικάρι στο multi ότι είναι καλή, πέραν τούτου δε γνωρίζω)

Link to comment
Share on other sites

heh....Τελικα τι εγινε ? Το βαλες στο κουτι και παρεδωσε πνευμα ;

Το τροφοδοτικο που πηρες ειναι το Modular?

Το τελευταιο που εγραψες τι ακριβως ειναι ;

Μεγιες μεγιες :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά τελικά ψήθηκα για την αναβάθμιση στην αρχή και μετά που μου δούλεψε το μηχάνημα δεν μπορούσα να συμβιβαστώ :)

Το τροφοδοτικό δεν είναι modular.

Το τελευταίο είναι ψήκτρα. Το πόσο καλή είναι θα δείξει. Μόλις τώρα βλέπω ότι έσκασα 50euro για αλουμίνιο... Μάλλον θα έπρεπε να ήμουν πιο προσεκτικός.

Επίσης για την p35 DS3 μου είπαν στο multi ότι πιάσανε τρελά FSB αλλά κάτι πήρε το μάτι μου στο νετ για μόνο 325. Γνωρίζει κανείς τίποτα περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.