Jump to content



Παιχνίδια μυστηρίου?


Wizard!

Recommended Posts

Χαίρομαι που βοήθησα :)

:clap: :clap: :clap: :clap:

:daisy: :daisy: :daisy: :daisy:

Edit: Πάντως τo Syberia κατά τη γνώμη μου είναι κλάσεις ανώτερo από το Still Life. Διαφέρουν ως προς την κεντρική ιδέα αλλά οι εικόνες από το Syberia είναι μαγικές και η πλοκή δε τραβάει! Το σίγουρο είναι ότι στο 2 σου δημιουργήται η επιθυμία να πιάσεις ένα σφυρί και να σμπαραλιάσεις τον Oscar, μιας και τη στιγμή που τον χρειάζεσαι να σε βοηθήσει, πάει για ύπνο, σταματάει να δουλέυει, κάνει τούμπες και γενικά σου δημιουργεί καταστροφικά συναισθήματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι μορυφή του είδους είναι το Myst. Μυστηριο και γριφοι... αν και μετα το Riven με πειραξε το οτι εβαλαν και χαρακτηρες που μιλουν και τετοια... Δεν μου πολυ αρεσουν με χαρακτηρες. Στο στυλ το Myst 1 , Riven , γνωμη μου, ειναι τα καλύτερα παιχνιδια μυστηρίου. δυστυχως καινουργια δεν ξερω ή δεν εχω δει. αν ξερει κανενας....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ALL TIME FAVORITES ------> Gabriel Knight I,II and III οπως και Fahrenheit!!!!

Απο εκει και υστερα θα συμφωνησο βεβαιως με Syberia, Still Life, Broken Sword 1,2,3,4 αλλα και θα προτεινω Agatha Cristie - Murder in Orient Express οπως και Longest Journey 1,2 και Runaway 1,2, Paradise, Tunguska....ουφ...πηρα φορα..οπως φαινεται και εγω λιωνο με adventures...hihihi... good luck m8!!

Link to comment
Share on other sites

Still Life καλο αλλα μαλλον οι 1-2 δυσκολοι γριφοι (ενας arcade κι ενας με την κλειδαρια) θα της σπασουν τα νευρα. Το υπολοιπο παιχνιδι ειναι δυστυχως πολυ ευκολο και οπως λενε μοιαζει με ταινια. Δεν εχεις πολυ συμμετοχη :p

Κατα την γνωμη μου πρωτο το Grim Fandango, longest journey 1 (dreamfall ετσι κι ετσι, κι αυτο σαν ταινια) και Syberia 1, 2.

Gabriel Knight 3+Fahrenheit πολυ καλα.

Πολυ καλο να βρεις και κανα Monkey Island 3+4, (να μην την ξενερωσεις με τα γραφικα του 1+2) για να τελειωνει η ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.