Jump to content



Κανόνι το E-Direct (?)


Wizard!

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Simon [Σήμερα, στις 09:36]

Κι εγώ αυτό νομίζω...Κατά την γνώμη μου είναι "λίγα" 600.000 ευρώ. Μπορεί να σκέφτομαι και λάθος, βέβαια :...:

αλλοι λενε για 850Κ+++ μπορει ναναι και φημες βεβαια ....anyway και ο Σκρουτζ μεχρι το πρωτο εκατομμυριο $ δυσκολευτηκε ....μετα ολα ηταν πιο ευκολα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Δεν ξέρω ρε παίδες. Ο φίλος μου που είναι πρώην τεχνικός τους, πήγε πριν μία εβδομάδα το PC του ξαδέρφου του που είχε αγοράσει από εκεί πριν καιρό για φτιάξιμο και τα είδε όλα από κοντά.

Δεν ήξερε ότι παίζουν ακόμα διαφημίσεις όμως. Μήπως κάπως έχει αγοραστεί η e-direct? Μήπως είναι όλα αυτά μούφες για διαφήμιση;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Χθες, στις 15:48]

Μήπως κάπως έχει αγοραστεί η e-direct? Μήπως είναι όλα αυτά μούφες για διαφήμιση;

Στην Ελλάδα όλα είναι πιθανά και εμένα μου πέρασε από το μυαλό, μόνο που με τα Universal Studioς ήταν όντως αλήθεια... (the last big bang πιστεύω)...

Τα παιδιά που έχουν αγοράσει προιόντα από e-direct έχουν προσπαθήσει να επικοινωνήσουν στα τηλέφωνα της εταιρείας? Το σηκώνουν?

Να μην τρώμε και τσάμπα κόλυβα... :p

Link to comment
Share on other sites

Ίσως παιδιά το site είναι ακόμη Online, με προσφορές και πράγματα για να ξεστοκάρουν πριν κλείσουν. ’λλωστε laptop εκτυπωτές οθόνες δε θέλουν support από τους ίδιους, τουλάχιστον αφού θα μπουν που θα μπουν μέσα ας μπουν όσο λιγότερο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αμα χρωστάνε το εμπόρευμα λογικά παίζει κατάσχεση για να πληρωθούν και οι υποχρεώσεις της εταιρείας.... Κάπως έτσι δεν πάει?

Πάντως, αφού δεν υπάρχει προσωπικό και να γίνουν αγορές από το site, πως θα διεκπεραιωθούν??? ... έπρεπε να είχε παρέμβει το ΙΝΚΑ ή δεν ξέρω εγώ ποιος άλλος φορέας....

Εν τω μεταξύ μου αρέσει το "φιλικά, φθηνά... υπεύθυνα"...... χμμμμμμ

Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε διαβάσει το blog που έβαλα αρχικά, θα καταλαβαίνατε ότι το site "έχει ξεχαστεί", γιατί οι ελεγκτές του πρωτοποριακού και συνεχώς εξελισσόμενου Ελληνικού κράτους, πιθανότατα δεν έχουν ιδέα ότι η εταιρία υπάρχει κι εκεί, εκτός από τα καταστήματα που σφράγισαν!

Όσο για τις διαφημίσεις, αν ήταν πληρωμένες, το κανάλι τις έχει στο πρόγραμμα και θα παιχτούν. Ο προγραμματισμός τις περισσότερες περιπτώσεις γίνεται 15-20 ημέρες πριν, κι όχι την παραμονή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 01:59]

Αν είχατε διαβάσει το blog που έβαλα αρχικά, θα καταλαβαίνατε ότι το site "έχει ξεχαστεί", γιατί οι ελεγκτές του πρωτοποριακού και συνεχώς εξελισσόμενου Ελληνικού κράτους, πιθανότατα δεν έχουν ιδέα ότι η εταιρία υπάρχει κι εκεί, εκτός από τα καταστήματα που σφράγισαν!

Όσο για τις διαφημίσεις, αν ήταν πληρωμένες, το κανάλι τις έχει στο πρόγραμμα και θα παιχτούν. Ο προγραμματισμός τις περισσότερες περιπτώσεις γίνεται 15-20 ημέρες πριν, κι όχι την παραμονή.

Οχι βρε Wizard.... το διαβάσαμε... :) Απλά για το site αναρωτιέμαι εγώ τουλάχιστον ποιος είναι υπεύθυνος να το κατεβάσει.... γιατί εντάξει τα καταστήματα τα "σφραγίζεις" με εισαγγελέα, το site όμως? Ίσως η Διώξη ηλεκτρονικού εγκλήματος?

Link to comment
Share on other sites

H διαφορά είναι, ότι τα καταστήματα και τα γραφεία είναι προφανή και δηλωμένα στην εφορία, το website όχι. Επίσης, επειδή έχει τύχει να παρευρεθώ σε δίκη ηλεκτρονικού εγκλήματος, ο δικηγόρος έπρεπε να εξηγεί με παρομοιώσεις στον πρόεδρο/εισαγγελέα τι εννοεί, γιατί δεν είχαν ιδέα από υπολογιστές (κι ο κατηγορούμενος την έφαγε τσάμπα :TD: )

Όπως καταλαβαίνεις, κι οι υπάλληλοι μέσα στον πανικό τους, την τσαντίλα τους, τη στεναχώρια τους, σιγά μη σκεφτούν να πάρουν τηλέφωνο κάποιο πάροχο, για να κλείσει το site.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 11:39]

Επίσης, επειδή έχει τύχει να παρευρεθώ σε δίκη ηλεκτρονικού εγκλήματος, ο δικηγόρος έπρεπε να εξηγεί με παρομοιώσεις στον πρόεδρο/εισαγγελέα τι εννοεί, γιατί δεν είχαν ιδέα από υπολογιστές (κι ο κατηγορούμενος την έφαγε τσάμπα :TD: )

Α τόσο καλά... :blink: Πάλι καλα που ήξερε και ο δικηγόρος δηλαδή....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Simon [16-06-2007 11:36]

Κι εγώ αυτό νομίζω...Κατά την γνώμη μου είναι "λίγα" 600.000 ευρώ. Μπορεί να σκέφτομαι και λάθος, βέβαια :...:

ναι λιγα ειναι για μια τετοια αλυσιδα ...

1,000,000+ ειναι πιο λογικο

Link to comment
Share on other sites

Με 600.000 στην Αυστραλία, γίνεσαι επιχειρηματίας.... Για να μην πω σε καμμιά Βουλγαρία, Κούβα, Αργεντινή, Βραζιλία, κλπ. Αγοράζεις ακίνητα, τα νοικιάζεις και ζεις πολύ άνετα. Μετά επενδύεις τα κέρδη και πάει λέγοντας. Το αν θα μπορούσαν να πάρουν παραπάνω, είναι άσχετο. ’λλωστε δε λέει πουθενά ότι δεν πήραν. Δεν ξέρει κανείς (ακόμα) τι υπήρχε σε λογαριασμούς...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.