Jump to content


4GB σε Win XP


NaMe_GR

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 17:37]

Παντως και τα windows 2003 32bit βλεπουν 4GB μια χαρα τελικα, απλα δεν παιζει η xfi με το memory remap enabled χαχαχα.

Ποιά 2003?Τα απλά server που έχω δε βλέπουν πάνω από 3..:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Guys μολις εβαλα τα Vista 64,,,Τι ασυμβατοτητες και κιες ολα μια χαρα σε μενα και οι drivers φυσικα.Τωρα μπορω να τρεχω και 64μπιτες εφαρμογες και εχω και αναγνωρισμενα πια :p 4GB μνημη ;) ....ΖΗΤΩ τα Vista 64...(ωπα ηρεμησε):p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

και επειδη καποιοι λενε οτι τα ΧΡ 64βιτ ειναι ΓΤΠΚ και δε βλεπουν τπτ ,

Γιώργη, δε λέμε ότι δε βλέπουν τίποτα. Τις βασικές συσκευές πλέον τις βλέπουν. Το πρόβλημα είναι με τα περιφερειακά. Εγώ που τα δοκίμασα πριν μερικούς μήνες, δεν είχα οδηγούς για πολυμηχάνημα Lexmark, Creative Webcam, Saitec Joystick, κινητά SE/Nokia (πιθανότατα και για πολλά άλλα, αλλά δεν το έψαξα), κλπ. Εκεί είναι το πρόβλημα, όχι στις βασικές που και πάλι η υποστήριξη άρχισε μήνες μετά την κυκλοφορία τους.

Το πλεονέκτημά τους για εμένα, σε σχέση με τα Vista64 είναι τα Firewalls που βρίσκεις στην αγορά. Για τα Vista δυστυχώς οι επιλογές είναι μηδαμινές (ένα ξέρω...) και όχι κι αξιόλογες. Ενώ αντίθετα για τα ΧΡ64, υπάρχουν τα εκπληκτικά Tiny, Outpost, κι διάφορα άλλα γνωστά (Kaspersky, ZA, Trend, κλπ)

Αρχική απάντηση από unstoppable

enterprise

1. Ποιός έχει λεφτά να αγοράσει 2003 Enterpise για το σπίτι? :whistle2:

2. Δε βλέπουν 4Gb μνήμης. Απλά την "πατέντα" που βάζεις στα ΧΡ για να βλέπει μέσω remapping τα 4, την έχουν ήδη περασμένη στη Registry ;)

Link to comment
Share on other sites

ακουσε με που σου λεω , τα εχω και τα 2 και τα ΧΡ ειναι μακραν καλυτερα. δε κρεμανε με τπτ , τα βιστα θα τα βαλω εγω θα τα κρατησω μονο και μονο για το DX10 , απο εκει και περα NT class 5.2 FTW

θα ειναι κριμα πολυ να θαψουν αυτη την εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.