Jump to content


Παρουσιαση Logitech MX Revolution Mouse


Waveside

Recommended Posts

Μην ξεχναμε οτι το βαρος του ποντικιου εξαρταται και απτο mousepad, σε μια γρηγορη επιφανεια (πλαστικο + spray σιλικονης ξερω γω ) μπορει ενα βαρυ ποντικι να κουνιεται σαν πουπουλο ενω σε μια αργη επιφανεια ( τα υφασματινα δηλαδη ) να το αισθανεσαι σαν τουβλο στο χερι σου

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από nickthegreek [Χθες, στις 20:45]

Το πήρα σήμερα και εχω ενα πρόβλημα κατ εμε.

οπως γράφει και ενας φιλος πιο πανω

...η ροδέλα η οποία όταν γυρίζει έχει δύο επιλογές: η μία είναι να γυρίζει σιγά σιγά(ένα κλικ τη φορά) θυληκώνοντας πάνω σε κάτι σαν γρανάζι και η άλλη επιλογή είναι να απελευθερώνεται από το "γρανάζι" και να ρολάρει ασταμάτητα(που λέει ο λόγος).Έτσι το χρησιμοποιείς για παράδειγμα σε σερφάρισμα σε σελίδες μεγάλες που δίνεις μια στη ρόδα και αυτή γυρνάει μόνη της σαν ρόδα ποδηλάτου και κατεβαίνεις μια μεγάλη ιστοσελίδα ανετότατα.

Εχω κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις, ομως στο firefox δεν μπορω να δουλέψω τ ροδέλα σιγά σιγά.. Με ενα δύο γυρίσματα της ροδέλας απελευθερώνεται! Ακόμα και να ακυρώσω το Auto-shift to free spin και να αφήσω την επιλογή click-to-click mode αυτό συνεχίζει να κάνει τα ίδια...

Τι μπορεί να φταίει? Ειναι ελαττωματικό?

Δε νομίζω να είναι ελλατωματικό και να σου πω την αλήθεια δε το χω δουλέψει με firefox.

Μου χει συμβεί κάτι ανάλογο στον ΙΕ αλλά επειδή βαριέμαι ν ασχοληθώ τόσο λεπτομερέστατα με τις ρυθμίσεις του ποντικιού απλά "έκλεινα" το πρόγραμμα της LOGITECH και διάλεγα από μόνος μου αν ήθελα να ρολάρω γρήγορα ή κλικ-κλικ πατώντας προς τα μέσα τη ρόδα του ποντικιού κάθε φορά που επέλεγα διαφορετικό τρόπο για σερφάρισμα...

Και κάτι ακόμα γενικό...πρόσφατα αγόρασα το S&S Steel το mousepad και έχω να πω ότι σε συνδυασμό με το συγκεκριμένο ποντίκι η αίσθηση, σε απλή χρήση αλλά προπάντων σε gaming,

είναι αξεπέραστη και απόλυτα ακριβής.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jasim [Σήμερα, στις 10:33]

Και κάτι ακόμα γενικό...πρόσφατα αγόρασα το S&S Steel το mousepad και έχω να πω ότι σε συνδυασμό με το συγκεκριμένο ποντίκι η αίσθηση, σε απλή χρήση αλλά προπάντων σε gaming,

είναι αξεπέραστη και απόλυτα ακριβής.

:T:

Παραγγειλα hyperglides για το 518 + func f30r την εκδοση στις 17 ιντσες ( τα αλλα πλαστικα ειναι 30-35cm οποτε μου πεφτουν λιγο μικρα ) θα ανεβασω και pic απο κανα κινητο οταν ερθει μιας και ειναι custom εκδοση απτο func.net :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jasim [04-09-2007 10:33]

Και κάτι ακόμα γενικό...πρόσφατα αγόρασα το S&S Steel το mousepad και έχω να πω ότι σε συνδυασμό με το συγκεκριμένο ποντίκι η αίσθηση, σε απλή χρήση αλλά προπάντων σε gaming,

είναι αξεπέραστη και απόλυτα ακριβής.

που το πηρες φιλε το mousepad αυτο κ ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steliosk1 [Σήμερα, στις 18:41]

που το πηρες φιλε το mousepad αυτο κ ποσο?

Multirama 31-33.

Πολλά τα λεφτά αλλά αξίζει τον κόπο,ειδικά άμα είσαι παιχνιδάκιας ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια αξιζει τα λεφτακια του!!!! Βαρυ δεν ειναι, και σε συνδιασμο με ενα καλο mousepad οπως λετε πιο πανω ειναι οτι πιο τελειο και για gaming αλλα και για γενικη απλη χρηση, ειδικα για καποιον που δουλευει στον pc δεν το συζητω. Αφου πια δυσκολευομαι να χρησιμοποιησω τα απλα ποντικια. Α, ναι! Προσοχη σε ολους..... Η εξυπλουλα Turbo-X εβγαλε ενα ποντικακι που μοιαζει, ξαναλεω, μοιαζει και τιποτα παραπανω με το logitech στα μισα λεφτα. Μην πεσει κανεις στην παγιδα.... Το ποντικακι ειναι μουφα http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=38&product=932736

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georarg [04-09-2007 11:20]

τωρα ποσο εχει αυτο το mouse????? και που το βρισκουμε...πλαισιο δεν το ειδα??? ασε που θα το ειχε και ακριβα....

Στο e-shop! Eχει και αλλα πολλα ποντικακια που το πλαισιο δεν τα εχει!

Logitech MX Revolution: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570224

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.