Jump to content



usb to ethernet & scanner σε lan


oOoOo

Recommended Posts

Από τους φακέλους που θα κάνεις shared στο δίκτυο (διότι μόνο αυτούς μπορεί να δεί ο άλλος και όχι όλα σου τα δεδομένα) απλά μπορείς να μην τους προσθέσεις στην λίστα των άλλων 2 υπολογιστών. Για περαιτέρω μπορείς να το κλειδώσεις με ένα πρόγραμμα που folder locking (θα βρείς μπόλικα στο google.com). Δεν γνωρίζω αν τα windows έχουν κάποια ασφάλεια μέσα στο δίκτυο, εκτός ίσως από την κρυπτογράφηση αρχείων, αλλά μετά μπορείς να τα δείς μονάχα μέσα από το δικό σου υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Απλά θα τους διαγράψεις από τις θέσεις δικτύου. Τώρα δεν ξέρω αν ξέρει ο αδερφός να κάνει αναζήτηση για δικτυακούς τόπους, αλλά αυτή η παράμετρος δεν είναι και η πιο αξιόπιστη λύση για κάποιον που ψάχνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει αν και δεν νομιζω να κανει, αφου θα βλεπει εναν φακελο να μου στελνει αρχεια - εναν πχ. δικτυο ή κατι τετοιο . Αυτο που με προβληματιζει ειναι

1) πρεπει να μπω στο πσ του κατι οχι τοσο ευκολο.

2) εχει κωδικο ... οπως και εγω

Στο κατεβαστηρι μου, που εχει Windows 2000, μου ζηταει username+password οταν κανω κλικ πανω στο πσ απο το "προβολη υπολογιστων ομαδας εργασιας". Το ειχε απο μονο του ...

Στα ΧΡ ομως ..... δν εχει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.