Jump to content



Το ΠΡΩΤΟ POWER (1200Watts) Ελληνικό Τροφοδοτικό...


hipro5

Recommended Posts

Ξέρω κάποιον που το έχει παραγγείλει πρίν το Πάσχα...:innocent: και ακόμα περιμένει..........

* Να αναφέρω ότι στις πρόσφατες δοκιμές που έκανα (στα τελευταία μου bench) το χρησιμοποίησα, και απλά είναι κορυφαίο, Θόρυβος πολύ λίγος (που να ακούσεις αν έχεις 4 δέλτα δίπλα........) απλά το κορυφαίο τροφοδοτικό για ότι θές

*Μέχρι και θερμαντικό σώμα σηκώνει για τον χειμώνα....:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply

τα συγχαρητηρια μου :T: πολυ δυναμη φαινεται,αλλα θα συμφωνησω με τον ea6gka ενα πιο μικρο σιγουρα θα απευθυνεται σε πολυ περισσοτερο κοσμο και θα κανει παταγο νομιζω!και παλι μπραβο για την προσπαθεια σου!!!:flower:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τσιμπήσω ένα αν βγει και σε λιγότερα Watts. Τα 1200 είναι υπερβολικά, για τη χρήση που θα του κάνω. think about it HiPro, μην μας αποκλείεις τελείως από το πελατολόγιό σου. Μια με ddr maximizer και μια με 1200άρια τροφοδοτικά, δεν πρόκειται να καταφέρω να πάρω τπτ από τα προϊόντα σου :p

ΥΓ Το κουτί του προϊόντος είναι έτοιμο; θες γραφίστα μήπως? :p

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο για το εγχειρημα κ καλες αποδωσεις ;)

Μιαν ερωτηξη,υπαρχει καποιο σοβαρο μειονεκτημα κ δε βαζεις εστω 2-3 καλωδιωταινιες σε modular βυσματα?

Ας πουμε το 1 σατα,1 φλοπι κ 1 μολεξ 4απινο? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Thanks Troop... :D

Εδώ θέλω να πώ και κάτι άλλο......

Το τροφοδοτικό "δείγμα" δοκιμάστηκε κάτω από ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ συνθήκες για το ΑΝ θα μπορέσει να ανταποκριθεί σε ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΦΟΡΤΙΟ, και .....τα ΚΑΤΑΦΕΡΕ.....

Παίζοντας ΜΟΝΟ με αυτό (ενώ χρειαζόμουν ΔΥΟ για να bench-αρω σε SLI), τροφοδότησα ΔΥΟ GeForce 8800 Ultras στους 1035MHz core 1.65VGPU και 1224MHz rams 2.27Vrams και τον επεξεργαστή στους 5310MHz 1.93VCore .....

ΟΛΟ το σύστημα πάνω του (ενώ είχα ένα Zippy 700άρη για το κεντρικό σύστημα και ένα 1000άρη για ΜΟΝΟ τις δύο κάρτες) και κρατάει πολύ καλά........Αφού σε κάποια στιγμή μου έλεγε: "κι άλλο-κι άλλο"...... :D

Πέρα απ'την πλάκα.....Τα κατάφερε και με το παραπάνω και το είδα και "άνετο" στο να μου παρέχει όλο αυτό το φορτίο......Το φχαριστήθηκα..... ;)

2k1_104905_5310MHz_443MHz_1_1_1008_1224_1.png

2k5_33774_5310MHz_443MHz_1_1_1035_1224_1.png

κι εδώ με τις κάρτες λίγο χαμηλωμένες.....testing.... :)

2k3_94630_5310MHz_443MHz_1_1_972_1224_1.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 09:42]

Mπραβο για το εγχειρημα κ καλες αποδωσεις ;)

Μιαν ερωτηξη,υπαρχει καποιο σοβαρο μειονεκτημα κ δε βαζεις εστω 2-3 καλωδιωταινιες σε modular βυσματα?

Ας πουμε το 1 σατα,1 φλοπι κ 1 μολεξ 4απινο? :hmm:

Το μόνο μειονέκτημα είναι.........το modular.......Αυτή η μόδα μας έφαγε........Βέβαια τώρα τελευταία οι εταιρίες κατάλαβαν την πατατιά που είχαν κάνει με τα modular τροφοδοτικά και έχουν αρχίσει και τα "κόβουν" σιγά-σιγά.......

Ναι είναι πρακτικά......Όχι δεν είναι εγγυημένα......Υπάρχουν αρκετές αναφορές για λειωμένα (καφέ χρώμα) βίσματα πάνω στο τροφοδοτικό....... ;)

Link to comment
Share on other sites

Xμμ...δε το ειχα ακουσει αυτο...!

Αλλα απ την αλλη τα σατα κ το φλοπι πχ δεν μπορουν να τραβηξουν πολλα Α,οποτε πως θα λιωσουν?!?

Ειναι πρακτικα τα ατιμα οπως κ να το κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.