Jump to content



Οθόνη 350-450Ε


hurin

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από GruntGR

Γι αυτην εδω ακουγονται πολυ καλα λογια παντως http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MO-051-SA&tool=3

κριμα που σαν τεχνολογια δεν με καλυπτει στο gaming 90% λογω του max refresh rate ( OLED / SED where are you ? )

για καντο ψιλα αυτο με το max refresh rate..

την ζαχαρωνω αυτη την οθονιτσα και για την ωρα κερδιζει με διαφορα στηθους την LG ..αμα ειναι να "χανω" στο BF2142 να μην την παρω,να κατσω με την 17αρα crt

:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Χθες, στις 15:57]

για καντο ψιλα αυτο με το max refresh rate..

την ζαχαρωνω αυτη την οθονιτσα και για την ωρα κερδιζει με διαφορα στηθους την LG ..αμα ειναι να "χανω" στο BF2142 να μην την παρω,να κατσω με την 17αρα crt

:p

Το 2142 εχει 100 tickrate, θεωρητικα για να εχεις το μεγιστο smoothness θες 100fps και 100hz, το ιδιο ισχυει και στα Q3 engine games οπου θες cl_maxpackets 120, 120 fps και 120hz monitor, εκτος απτο προβλημα με τα hz υπαρχει και το input lag λογω της τεχνολογιας ( http://www.behardware.com/articles/632-1/lcds-images-delayed-compared-to-crts-yes.html ) το οποιο αυξανεται κιολας αμα η οθονη δεν ειναι στην φυσικη της αναλυση και πρεπει να κανει scaling, νομιζω σε καλυψα :)

Link to comment
Share on other sites

thx m8 !!

ειδικα το λινκ με φωτισε αρκετα!

με βλεπω να πεταω το microsoft ποντικι του κιλου για αρχη και να το ψαχνω ακομα περισσοτερο για οθονη..

εγω δηλαδη που παιζω με περιπου 70-80fps(7800GTX@500/1300+4300@3400MHz) @ 85Hz CRT 17'',αμα παω σε 20αρα με ΤΝ,δεν θα την παλευω στην native με την 7800?

αν εχεις κανα παρομοιο λινκ για gaming LCD monitors etc.. ριχτο να μελετησω...

Link to comment
Share on other sites

Grunt όπως λες κι εσύ...θεωρητικά! Γιατί είτε 50 καρέ, είτε 150 το μάτι... πάλι 10 καρέ το δευτερόλεπτο βλέπει. Τη στιγμή μάλιστα που η οθόνη lcd δεν σβήνει μέχρι να έρθει το επόμενο καρέ, όπως κάνανε οι crt δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από πλαίσιο. Αγόρασα την lg226, δηλαδή την 22άρα. Είναι τεράστια! Δεν ξέρω αν θα καταφέρω ποτέ να συνηθίσω!

Είναι μεγάλο το σοκ!!!

edit: Αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να την ρυθμίσω ή απλά πείτε μου τις ρυθμίσεις που χρησιμοποιείτε εσείς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Angel [Σήμερα, στις 17:15]

Grunt όπως λες κι εσύ...θεωρητικά! Γιατί είτε 50 καρέ, είτε 150 το μάτι... πάλι 10 καρέ το δευτερόλεπτο βλέπει. Τη στιγμή μάλιστα που η οθόνη lcd δεν σβήνει μέχρι να έρθει το επόμενο καρέ, όπως κάνανε οι crt δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...

Δεν ειναι ακριβως ετσι, οταν πεσουν τα fps μου αποτομα στο dod source πχ απο 90 στα 50 καταλαβαινω μια μικροαλλαγη στην ροη του παιχνιδιου, αμα πεσω κατω απτα 50 εχω αφορητο mouselag επειδη λαμβανει η μηχανη λιγοτερο συχνα τα updates απτο mouse, τα hz ΠΑΙΖΟΥΝ ρολο και στις crt και στις lcd και αποδεδειγμενα επηρρεαζουν το smoothness ενος παιχνιδιου, λιγο διαβασμα αυτου του thread θα σε πεισει http://www.esreality.com/?a=post&id=1405467

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hurin [Σήμερα, στις 17:39]

Μόλις γύρισα από πλαίσιο. Αγόρασα την lg226, δηλαδή την 22άρα. Είναι τεράστια! Δεν ξέρω αν θα καταφέρω ποτέ να συνηθίσω!

Είναι μεγάλο το σοκ!!!

edit: Αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να την ρυθμίσω ή απλά πείτε μου τις ρυθμίσεις που χρησιμοποιείτε εσείς.

Με γειες :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τις εντυπώσεις μου :

- Δεν έχει τόσο ζωντανά χρώματα όσο είχε η Philips 107p20 Brilliance

- Αν δεν ενεργοποιήσεις το True Type Fonts σε κουράζει στο διάβασμα. Αν το ενεργοποιήσεις διακρίνεται ghost και μικρή αλλοίωση των χρωμάτων

- Έχω την εντύπωση οτι το μαύρο το δείχνει σαν μπλέ σκούρο

+ Ευχαριστιέσαι περισσότερο τα παιχνίδια.

+ Στις ταινίες έχει καταπληκτική απόδοση, καμία σχέση με την philips

+ Μου άδειασε το γραφείο από την ογκώδη crt

+ Τέρμα πια στο εκνευριστικό scrolling στις web pages

Link to comment
Share on other sites

’λλες 2 παρατηρήσεις μετά από χρήση 3 ημερών :

Το Medieval 2 δείχνει πανέμορφο! Ειδικά ο χάρτης του παιχνιδιού είναι τέλειος! Να τι έχανα με μικρή οθόνη!

Μπορώ να έχω 4 έγγραφα του word ταυτόχρονα! Θα με βοηθήσει πολύ στην πτυχιακή μου!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hurin [Χθες, στις 15:29]

Θα με βοηθήσει πολύ στην πτυχιακή μου!

Τώρα που το λές... Απορώ και εγώ πως έβγαλα master και ολόκληρο dissertation σε laptop με 15,4' οθόνη.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [08-07-2007 12:36]

Τώρα που το λές... Απορώ και εγώ πως έβγαλα master και ολόκληρο dissertation σε laptop με 15,4' οθόνη.... :blink:

Όπως το έβγαζαν δεκάδες χιλιάδες φοιτητές τόσα χρόνια...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από shaggy [Σήμερα, στις 15:32]

Όπως το έβγαζαν δεκάδες χιλιάδες φοιτητές τόσα χρόνια...:rolleyes:

Μόνο που φοιτητής με φοιτητή διαφέρει... όπως master με master και θέμα με θέμα... Δεν είναι όλα ίδια και πίστεψε με και την 20αρα να είχα που έχω τώρα πάλι μικρή θα ήταν για τις τότε ανάγκες μου... :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.