Jump to content



DSL χωρις ΟΤΕ??


giorgos_cupra

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Τζώρτζης [Σήμερα, στις 10:58]

Fllu + Tellas ακόμα δε παίζει.

Οι περισσότερες εταιρείες του χώρου απλά συγκατοικούν στο δίκτυο του ΟΤΕ.

Είναι πολύ μεγάλη συζήτηση πάντως.

ούτε και forthnet (καλαμαριά τουλάχιστον)

φίλος που είναι στο "ιδιόκτητο" τους συνδέεται κανονικά και από την δικιά μου την γραμμή (οτε+οτενετ)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoszax

Σαφως και παιζει. Αν βαλεις παροχο την Tellas και διακοψεις τον ΟΤΕ. To Tellas Zisto αυτο ακριβως ειναι.

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω...

Ιδιόκτητο ακόμα, όχι συνιδιοκτησία, δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Μα τοτε ιδιοκτητο δεν ειναι κανενα. Ολες οι εταιρειες χρησιμοποιουν τα καλωδια του ΟΤΕ για να ερθουν σπιτι σου. Αλλα τα καλωδια ή μαλλον οι οπτικες ινες που εχουν περασει καποιες εταιρειες, τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone τωρα τι παει να κανει με την καρτα sim?? Να παρακαμψει το κυκλωμα οτε?

Τοτε γιατι πρεπει να εισαι εντος του δικτυου της για να εχεις το full πακετο της? Δεν καταλαβαινω...

Γενικα το τελευταιο καιρο εχει γινει ενα μπαχαλο με τις τηλεπικοινωνιες, ολοι πανε να χωθουν να αρπαξουν οσο μεγαλυτερο κομματι απ την πιτα του οτε (τυροπιτα στριφτη:p :p ).

Και ποτε θα φυγουν οι παροχοι απο αθηνα?? Τοσες πολεις εχει η ελλαδα βαλτε εκει δικτυα...

Link to comment
Share on other sites

Για οπτικες ινες δεν ειμαι 100% βεβαιος οτι εχουν βαλει αλλα ειχα δει οτι περναγανε στη γειτονια μου οι HOL, Tellas νομιζω και η Vivodi. Παντου αυλακια μπαζωμενα με καλωδιακια μεσα, εχουν εδω οι δρομοι. (Που θα παει αυτη η κατασταση, παραπονιουνται ολοι. (Τι γραφω ο ποιητης!))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.